NASA planuje rozbić Międzynarodową Stację Kosmiczną na Oceanie Spokojnym w 2031 roku, ponieważ wycofuje laboratorium naukowe i zamiast tego uzależnia się od komercyjnych platform.
Zgodnie z nowo opublikowanymi planami NASA zamierza: eksploatować ISS do końca 2030 r., po czym zostanie sprowadzony z powrotem na ziemię i rozbił się w odległej części Oceanu Spokojnego znanej jako Point Nemo.
Celem agencji jest wykorzystanie komercyjnych przedsięwzięć do zakupu towarów i usług, których potrzebuje federalny program kosmiczny, zamiast robienia tego wszystkiego na własną rękę, mówi raport przekazany Kongresowi.
Oczekuje kilku Nas członków w czasie do pracy w przestrzeni komercyjnej na początku lat 30. XX wieku, stacji naukowych i badań medycznych w mikrowitalizacji.
Uruchomione w 2000 roku laboratorium kosmiczne krążyło 227 mil morskich nad Ziemią z ponad 200 astronautów z 19 krajów ciesząc się pobytami na pokładzie.
NASA powiedział, że komercyjne platformy kosmiczne zastąpią IS jako miejsce współpracy i badań naukowych.
„Sektor prywatny jest technicznie i finansowo zdolny do rozwoju i obsługi komercyjnych miejsc docelowych na niskiej orbicie okołoziemskiej z pomocą NASA” – powiedział Phil McAlister, dyrektor ds. przestrzeni komercyjnych w NASA.
„Z niecierpliwością czekamy na dzielenie się naszymi wnioskami i doświadczeniami operacyjnymi z sektorem prywatnym, aby pomóc im w opracowaniu bezpiecznych, niezawodnych i opłacalnych miejsc docelowych w kosmosie.
„Raport, który przedstawiliśmy Kongresowi, szczegółowo opisuje nasz kompleksowy plan zapewnienia płynnego przejścia do celów komercyjnych po wycofaniu się z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2030 roku”.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Bardziej ekologiczne wybory, bystrzejsze umysły: badania łączą zrównoważony rozwój i zdrowie mózgu
Coraz częstsza liczba chorób przenoszonych przez komary w Europie – jak bardzo martwią się naukowcy? | Transmisja
Badanie asocjacji całego genomu pozwala zidentyfikować genetyczne czynniki ryzyka demencji