Macedońska piłka nożna |  U21: Macedonia pokonuje Polskę w Radomiu (wideo)

Macedońska piłka nożna | U21: Macedonia pokonuje Polskę w Radomiu (wideo)

Elewski i Stankowski wykorzystali błędy polskiej obrony i wypracowali zwycięstwo dla macedońskiej drużyny.

Młodzieżowa reprezentacja Macedonii w czerwcowym oknie pokonała Polską w pierwszym towarzyskim meczu. W 44. minucie Ilevski po błędzie Bedy dobrze spisał się w polu karnym i zdobył bramkę. Na początku drugiej połowy doszło do kolejnego błędu polskiej obrony, tym razem Bengot oddał piłkę bramkarzowi Zicowi, który niezgrabnie odpowiedział, a Stankowski podwyższył wynik. W 84. minucie Borys po wspaniałym podaniu Lewickiego mógł umieścić piłkę w siatce.

5 czerwca (17:00 CET) reprezentacja Macedonii do lat 21 zmierzy się w Konjic ze swoimi odpowiednikami z Bośni i Hercegowiny.

jestem na stadionie. Prassi Chachurov w Radomiu
Polska Polska – Macedonia Macedonia 1:2 (0:1)
Bramki: Karol Burris w 84. minucie, Mario Ilevski w 44. minucie, Luka Stankowski w 47. minucie.
Polska: Jakub Madrzyk (46′ Olivier Zikh, 57′ Sawomir Abramowicz); Kasper Duda (62′ Tomasz Neugebauer), Jakub Kalusziński (46′ Antoni Kozubal), Filip Marchwinski (46′ Antoni Klimek), Dominik Marczuk (46′ Łukasz Gerstenstein), Milos Matysek (46′ Jakub Szymański), Patryk Beda (62′ ). Bartłomiej Smolarczyk), Tomas Benko (62′ Karol Borys), Cezary Polak (46′ Maximilian Pinguet), (c) Filip Szymczak (62′ jako senior Sizonenko), Tomasz Wojtowicz (46′ Jakub Lewicki). Trener: Adam Majowski
Macedonia: Marko Alczewski; Stefan Despotovski, Georgi Dykov, Imran Vittai, (c) Mario Ilevskiy (63 min Viton Adeyemi), Metodi Maksimov (89 min Fine Krestevski), Ivan Nikolov (63 min Hamza Ramani), Reshat Ramadani (90 min + 7 Adrijan Zindelowski). Luka Stankovski (63′ Ardjan Chelavi), Andrei Stoychevski, Dimitar Todorovski (63′ Alex Zlatkov). Trener: Draghi Kanatlarovski