Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lęk i depresja częściej występują u pacjentów z pierwszą falą COVID-19: badanie

Lęk i depresja częściej występują u pacjentów z pierwszą falą COVID-19: badanie



Ania |
Zaktualizowano:
08 grudnia 2022 23:11 ist

Londyn [UK]8 grudnia (ANI): W porównaniu z osobami, które uniknęły COVID-19 w tym samym okresie, osoby, które zgłosiły COVID-19 na początku 2020 r., były 1,67 razy bardziej narażone na klinicznie wysoki poziom lęku 13 miesięcy później.
Ponad 3000 osób z Wielkiej Brytanii, reprezentujących przekrój całej populacji, zostało przebadanych przez naukowców pod kierunkiem profesora Daryla O’Connora i dr Sarah Wilding z University of Leeds School of Psychology.
Badanie opierało się na samodzielnym zgłaszaniu przez uczestników COVID-19, ponieważ na początku pandemii dostępne były ograniczone testy. Jednak zgłoszone poziomy infekcji są podobne do dwóch innych dużych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii w podobnym czasie.
Odkryli również, że stan zdrowia psychicznego przed pandemią był związany ze zwiększonym prawdopodobieństwem zarażenia się COVID-19. Możliwe przyczyny tego stanu rzeczy mogą obejmować czynniki związane ze stylem życia, takie jak palenie tytoniu, słabości zdrowia fizycznego związane ze złym stanem zdrowia psychicznego oraz niski poziom przestrzegania rządowych ograniczeń związanych z COVID-19.

Wcześniejsze badania w Wielkiej Brytanii wykazały wzrost objawów lęku i depresji po tym, jak pacjenci prawdopodobnie zachorowali na COVID-19, ale dopiero około sześć miesięcy później. To badanie sugeruje, że wirus może mieć dłuższy wpływ na zdrowie psychiczne, niż wcześniej sądzono.
Naukowcy wzywają lekarzy do wzięcia pod uwagę ich ustaleń podczas leczenia pacjentów, którzy zachorowali na COVID-19. Profesor O’Connor powiedział: „Wyniki podkreślają, jak ważne jest, aby lekarze pierwszego kontaktu i inni pracownicy służby zdrowia byli czujni na te długoterminowe objawy i wprowadzili leczenie i wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego, a także zdrowia fizycznego, u pacjentów, którzy mogli zarazić się COVID -19 infekcji”.
Naukowcy podkreślają, że przedłużający się COVID może również być czynnikiem wpływającym na wyniki, ponieważ jego długoterminowe objawy, takie jak zmęczenie, zaburzenia snu, bóle głowy, mgła mózgowa, utrata smaku i węchu oraz duszność mogą przyczyniać się do lęku, depresji, i zły stan zdrowia.
Doszli do wniosku, że potrzebne są dalsze badania w celu ustalenia przyczyn długoterminowego wpływu COVID-19 na zdrowie psychiczne.
Rzecznik Mindstep Foundation, jednego z fundatorów, powiedział: „Fundacja Mindstep z przyjemnością finansuje te badania, które są ważnym pierwszym krokiem w kierunku bazy dowodowej na temat trwającego wpływu pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne. Mamy nadzieję, że doprowadzi to w przyszłości do lepszego leczenia i wsparcia dla osób dotkniętych chorobą”. Ulubiony

READ  Moje eksperymenty pokazują, że hipoteza dotycząca wycieku z laboratorium Covid jest uzasadniona