Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Leczenie atopowego zapalenia skóry i łuszczycy u kobiet w ciąży: kompleksowe

Leczenie atopowego zapalenia skóry i łuszczycy u kobiet w ciąży: kompleksowe

Kobiety w ciąży nie muszą odstawiać wszystkich leków w czasie ciąży. Według dzisiejszej prezentacji na dorocznym spotkaniu Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej niektóre z nich można bezpiecznie leczyć z powodu łuszczycy lub egzemy.

Kobiety w ciąży z łuszczycą lub egzemą często mają ograniczone możliwości. Dowody dotyczące wpływu leków ogólnoustrojowych na kobiety w ciąży i ich płody są ograniczone.

Ale kobiety zasługują na coś więcej niż tylko miejscowe i nawilżające, a lekarze mogą być bardziej restrykcyjni niż to konieczne. Elżbieta KirakowaMD, dermatolog prowadzący prywatną praktykę w Chicago, podczas dzisiejszej prezentacji na dorocznym spotkaniu Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej w Nowym Orleanie.

„Jesteśmy bardziej ograniczeni w stosowaniu ogólnoustrojowych i miejscowych leków u naszych pacjentów z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą w sposób, który nie jest poparty naukowo” – powiedziała. „Możemy szkodzić pacjentom, będąc zbyt restrykcyjnymi w naszych schematach recept. Możemy mieć obawy, są wątpliwości, ale ci pacjenci zasługują na leczenie, ponieważ istnieje również ryzyko, że nie zostaną leczeni. Ci pacjenci cierpią na przewlekłą chorobę zapalną o podłożu immunologicznym i są w ciąży. Przewlekłe, niekontrolowane zapalenie o podłożu immunologicznym jest niezdrowe w czasie ciąży.

Nieodpowiednia kontrola choroby może prowadzić do zaostrzeń, infekcji, a nawet zatrucia krwi, powiedział Kiracovi. Ponadto powiedziała, że ​​depresja występuje częściej u kobiet z łuszczycą niż u zdrowych kobiet bez łuszczycy. A 21% kobiet w ciąży z łuszczycą doświadczyło depresji, w porównaniu do 10% kobiet bez łuszczycy.

W Stanach Zjednoczonych 4,6% kobiet ma atopowe zapalenie skóry, a 3,2% kobiet ma łuszczycę. Około 75% kobiet diagnozuje się przed 40 rokiem życia. Tymczasem zmniejszyła się reprezentacja kobiet w badaniach nad łuszczycą. w ostatnich dniach gamma W badaniu naukowcy odkryli, że badania kliniczne z udziałem co najmniej 45% kobiet w populacji włączonej do badania zmniejszyły się z 87,2% w okresie 2010-2015 do 29,5% w okresie 2015-2020.

Kirakoff przyznał, że opcje leczenia kobiet w ciąży z atopowym zapaleniem skóry są złożone. Nie ma dużych badań klinicznych dotyczących potencjalnego wpływu i skutków ubocznych leków biologicznych na ciążę, ciążę i laktację.

READ  W jaki sposób narażenie na informacje zdrowotne i medialną edukację zdrowotną wpłynęło na spożycie owoców i warzyw wśród młodych Tajów?

Kirakovi powiedział, że podczas leczenia kobiet w ciąży ważne jest, aby korzystać z nauki. „Nie możemy po prostu opierać naszych decyzji na nazewnictwie; musimy znać patofizjologię, musimy wiedzieć, jak działa ciało. Musimy mieć wspólny proces decyzyjny i rozmawiać z naszymi pacjentami, ponieważ to naprawdę ważna rozmowa ”.

Ważnym elementem układanki w stosowaniu leków biologicznych w łuszczycy i atopowym zapaleniu skóry w czasie ciąży jest stopień supresji immunologicznej doświadczanej przez niemowlę w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia.

Ważne jest rozważenie wpływu stosowania leków biologicznych w drugim i trzecim trymestrze ciąży. „To naprawdę duża zmiana, jeśli chodzi o interakcje leku z naszymi pacjentami. W szkole medycznej nauczyliśmy się myśleć o nieprawidłowościach płodu w pierwszym trymestrze. Ale w przypadku tego rodzaju leków ogólnoustrojowych chcemy myśleć o drugim i trzecim trymestry”.

Kirakov opisał, w jaki sposób „wywołany” jest łożyskowy receptor Fc. Receptor Fc jest przydatny do przepuszczania leków przez łożysko. Cimzia (certolizumab) jest jedynym lekiem biologicznym o udowodnionym profilu bezpieczeństwa podczas ciąży i laktacji, który nie zwiększa śmiertelności płodów, powiedział Kiracofe słuchaczom na dorocznym spotkaniu Organizacji Dermatologicznej. Cimzia jest inhibitorem czynnika martwicy nowotworów-alfa, który nie wiąże się z łożyskowym receptorem Fc.

Cimzia została zatwierdzona we wrześniu 2013 r. przez FDA jako lek do leczenia aktywnego łuszczycowego zapalenia stawów, aw maju 2018 r. jako lek do leczenia łuszczycy o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u dorosłych. Jest również zatwierdzony do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby Leśniowskiego-Crohna, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa i osiowej spondyloartropatii bez zmian radiologicznych.