Lamin Yamal tworzy historię dzięki oszałamiającemu golowi w Mistrzostwach Europy

Hiszpania dotarła do finału Mistrzostw Europy po zwycięstwie 2:1 nad Francją, a 16-letni Lamine Yamal został najmłodszym strzelcem ważnego turnieju.

Francja objęła prowadzenie już na początku, gdy Randall Kolo Mwani głową dośrodkował po dośrodkowaniu Kyliana Mbappe, który grał bez maski, a zwycięską bramkę zdobył Yamal w 21. minucie. Cztery minuty później Dani Olmo zdobył bramkę.

Hiszpania, która po raz czwarty w swojej historii stara się o mistrzostwo Europy, w poniedziałek w Berlinie w finale zmierzy się z Anglią lub Holandią.

Spotkają się ze sobą w czwartek czasu nowozelandzkiego w Dortmundzie.

Lamine Yamal świętuje po zdobyciu gola przeciwko Francji w półfinale Euro 2024.

Niespodzianka była w Monachium, kiedy Mbappe wyszedł na boisko bez maski, którą nosi od czasu, gdy złamał nos w meczu otwarcia Francji w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2024.

Mbappe skarżył się, że maska ​​go powstrzymuje, a pozbycie się jej wydawało się natychmiastowe, gdy w dziewiątej minucie zdobył pierwszego gola po kuszącym dośrodkowaniu w dalszy słupek, którego Randall Kolo-Mwani głową skierował w pole karne bramka.

Był to pierwszy gol strzelony przez Francję na Euro 2024, który nie był wykonany z rzutu karnego ani gola samobójczego. Na szczęście francuska obrona również była wyjątkowa, pozwalając tylko na jednego gola z rzutu karnego oddanego przez Polaka Roberta Lewandowskiego w fazie grupowej.

Jednak Yamal nie mógł powstrzymać oszałamiającego wyrównania w 21. minucie, gdy stał się najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola w Mistrzostwach Europy lub Pucharze Świata mężczyzn, kiedy z 25 jardów minął Mike’a Maignana i wbił go w lewy słupek.

Cztery minuty później Hiszpania wywróciła mecz do góry nogami, gdy obrońca Francji Jules Kounde przypadkowo zamienił strzał Olmo we własną siatkę. UEFA początkowo zdecydowała się przyznać bramkę samobójczą, ale sędzia później przyznał ją Olmo.

READ  Nieuleczalnie chora kobieta wygrywa ważne mistrzostwa w swojej społeczności w Kaiapoi

W drugiej połowie Francja dominowała przy piłce, ale nie potrafiła przełożyć tego na bramki.

Theo Hernandez powinien był zachować się lepiej, gdy w końcówce meczu nie wykorzystał dobrej okazji nad poprzeczką, co Mbappe zrobił cztery minuty przed końcem meczu.

Hiszpania mogła zwiększyć prowadzenie przy nadarzających się okazjach, jednak mocny strzał Yamala minął poprzeczkę.