Korea Południowa i Polska mają współpracować w zakresie rozwoju ekosystemu odnawialnego wodoru po podpisaniu przez oba związki zawodowe protokołu ustaleń (MoU).
H2Korea, agencja promująca przemysł wodorowy w Korei Południowej oraz Polski Związek Wodorowy podpisały dziś (14 lipca) na Koreańsko-Polskim Forum Ekonomicznym w Warszawie Memorandum o rozpoczęciu współpracy bilateralnej.
W ramach umowy obie strony będą aktywnie promować współpracę między firmami w obu firmach poprzez wymianę informacji i łączenie inwestorów wodorowych, a także opracowywanie polityk i promowanie ich na szczeblu rządowym, przy jednoczesnym koordynowaniu wymiany między sektorem publicznym i prywatnym.
Kolejnym głównym celem jest ustanowienie międzynarodowych standardów dla branży wodorowej w całym łańcuchu wartości oraz wymiana doświadczeń między ekspertami w dziedzinie wodoru a firmami inwestującymi w technologię zarówno z Korei Południowej, jak iz Polski.
Polska jest silnym krajem w branży petrochemicznej (w tym nawozowej), która potrzebuje dużo czystego wodoru. Co więcej, będzie potrzebny do dekarbonizacji całej gospodarki” – powiedział Jido Moon, prezes H2Korea. „Koreańskie firmy rozważają wodór w kontekście mobilności, a także przemysłu ciężkiego czy morskiego”.
„Zacieśniająca się współpraca między Polską a Koreą przyczyni się do rozwoju wodoru w obu krajach” – dodał Moon.
Tomoho Umeda, wiceprezes wykonawczy HP, skomentował: „Korea od lat jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski. Teraz współpraca wkracza na nowy obszar – dekarbonizację za pomocą odnawialnego wodoru.
„Będziemy wspólnie pracować nad strategicznym rozwojem ekosystemu wodoru dla obu krajów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wodór w sektorze energetycznym”.
W maju (2023 r.) Polska i Japonia podpisały Memorandum of Understanding w celu pogłębienia współpracy wodorowej między obydwoma krajami.
Czytaj więcej: Polska i Japonia pogłębiają współpracę w dziedzinie wodoru
W listopadzie (2022 r.) rząd Korei Południowej ogłosił nową politykę i cele mające na celu wzmocnienie krajowego przemysłu wodorowego, podnosząc cele dotyczące wdrażania pojazdów napędzanych wodorem i stacji paliw, a także składając oferty, aby nośnik energii spełniał 7,1% swojego koszyka ma energię. Do 2036 r.
Czytaj więcej:Korea Południowa ogłasza nowe zasady i cele dotyczące wodoru
Czy wiesz, że H2 View jest oficjalnym partnerem Rady Wodorowej?
Oznacza to, że oferujemy Ci ekskluzywne felietony i dostęp do szerokiej gamy wywiadów z członkami. Wraz z naszymi seminariami i wydarzeniami firmowymi, H2 View jest platformą dla globalnego przemysłu wodorowego.
Stał sięAbonent dzisiajaby upewnić się, że nie przegapisz. Już subskrybowane? zalogować sięTutaj.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu