Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korea, Francja i Stany Zjednoczone prawdopodobnie będą konkurować o projekt polskiej elektrowni jądrowej

Elektrownia jądrowa Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest obsługiwana przez Korea Electric Power Corporation.


Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) oraz Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii odbyły 5 listopada (czasu lokalnego) spotkanie z Rządem RP, na którym omówiono udział Korei Południowej w projekcie budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Konsorcjum Korei Południowej, w skład którego wchodzą Korea Export-Import Bank, Korea Trade Insurance Corporation, Doosan Heavy Industries and Construction oraz Daewoo Engineering and Construction, planuje złożyć swoją propozycję do pierwszego kwartału 2022 roku. , którym szczególnie zainteresowany jest polski rząd Special.

Obecnie polski rząd poszukuje długoterminowego strategicznego partnerstwa w projekcie, wymagającego od zagranicznych uczestników zapewnienia 49 proc. potrzebnych środków finansowych. W związku z tym KHNP pracuje nad konkretnymi środkami z Korea Export-Import Bank i Korea Trade Insurance Corporation.

Podczas spotkania KHNP podpisał ze Stowarzyszeniem Przemysłu Elektroenergetycznego w Polsce memorandum w sprawie lokalizacji technologii. Ponadto Doosan Heavy Industries and Construction i Daewoo Engineering and Construction podpisały protokoły ustaleń dotyczące dostaw sprzętu, współpracy budowlanej itp. Konsorcjum planuje współpracować przy projekcie z co najmniej 70 lokalnymi firmami inżynieryjnymi, maszynowymi, budowlanymi i energetycznymi.

Polski rząd planuje uruchomić pierwszą polską elektrownię jądrową w 2033 roku i zwiększyć jej liczbę do co najmniej sześciu do 2043 roku. Moc energetyczna pierwszej elektrowni szacowana jest na 1,6 GW, a łączna moc sześciu elektrowni na 9 GW .

EDF i Westinghouse Electric Company już zadeklarowały chęć udziału w projekcie. Francuska firma poinformowała niedawno, że może zbudować i obsługiwać od czterech do sześciu elektrowni w dwóch regionach Polski, a amerykańska firma współpracuje z Bechtel w celu współprojektowania projektu z reaktorami AP1000. Całkowity koszt projektu szacuje się na 65 bilionów wonów.

READ  Prezydent chwali potencjał gospodarczy Inicjatywy Trójmorza