Komisja CSLA ds. Zdrowia i Dobrostanu Człowieka opublikowała artykuł pt Siła natury dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.
the papierNapisany przez Maud Dubois i Camille Blourd-Lescelleur w imieniu Komitetu CSLA ds. Zdrowia i Dobrostanu Człowieka, podkreśla korzyści natury dla zdrowia psychicznego, a także potrzebę zaangażowania architektów krajobrazu.
„Wiele krajobrazów miejskich w Ameryce Północnej zostało zbudowanych, gdy choroby zakaźne były największym obciążeniem społecznym, a teoria zarazków była w powijakach. Warunki te zasadniczo zmieniły nasze rozumienie chorób oraz korzyści płynące z natury i przestrzeni na zewnątrz”, czytamy na stronie internetowej CSLA, zauważając, że Duże ogrody zapewniają świeże powietrze, odprężenie, dostęp do „zielonego środowiska” i warunki porzucenia, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się i rozwojowi chorób zakaźnych.
Obecnie stoimy w obliczu szybkich zmian środowiskowych i epidemii chorób niezakaźnych, których czynnikami ryzyka są brak aktywności fizycznej, zanieczyszczenie powietrza, problemy ze zdrowiem psychicznym i niezdrowa dieta. Po raz kolejny architekci krajobrazu posiadają umiejętności pozytywnego wpływania na środowisko naturalne i zabudowane w celu rozwiązania problemów zdrowia publicznego”.
Jedną z ról Komitetu ds. Zdrowia i Opieki Społecznej CSLA jest zapewnianie zasobów w celu poszerzenia wiedzy na temat wpływu ich praktyk na zdrowie publiczne.
W rezultacie w artykule stwierdzono, że zdrowie psychiczne jest głównym problemem pracowników służby zdrowia, a prawie połowa Kanadyjczyków doświadcza problemów ze zdrowiem psychicznym przed 40 rokiem życia.
„Różnorodność w praktyce pozwala architektom krajobrazu aktywnie przyczyniać się do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia Kanadyjczyków poprzez zwiększanie dostępności przestrzeni naturalnych” — czytamy w artykule.
Prawie trzech na czterech Kanadyjczyków mieszka w dużym ośrodku miejskim, a mieszkańcy miast są bardziej narażeni na lęki i depresję. W artykule zauważono, że zjawisko to kosztowało system opieki zdrowotnej szacunkowo 79,9 miliarda dolarów. „Nawet w mieście przyroda ma znaczący pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne: spędzenie 90 minut w naturalnym środowisku może zwiększyć aktywność w obszarze mózgu związanym z ryzykiem chorób psychicznych”.
W artykule wskazano również, że szybki rozwój dużych miast i postępujące rozlewanie się miast negatywnie wpłynęło na dostępność przestrzeni naturalnych, pozbawiając mieszkańców korzystnego kontaktu z naturą.
Ponadto w artykule podkreślono, że badania wykazały, że „działania mikroekologiczne” są ważne i mają pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne oraz że architekci krajobrazu mogą interweniować na kilku frontach.
„Nie doświadczamy środowiska naturalnego na tyle, aby zdać sobie sprawę z tego, jak regenerujące mogą się w nas czuć i nie zdajemy sobie sprawy, że badania pokazują również, że czynią nas zdrowszymi, bardziej kreatywnymi, bardziej empatycznymi i bardziej chętnymi do interakcji ze światem i nawzajem.” powiedziała Florence Williams, autorka „Natura jest użyteczna dla cywilizacji” Rozwiązanie natury: dlaczego natura czyni nas szczęśliwszymi, zdrowszymi i bardziej kreatywnymi.
CSLA jest orędownikiem swoich członków w kwestiach takich jak rewitalizacja miast, dziedzictwo kulturowe, zrównoważony rozwój i adaptacja do klimatu.
Aby przeczytać cały artykuł, kliknij Tutaj.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Nowy raport WHO pokazuje, jak miasta przyczyniają się do postępu w zapobieganiu chorobom niezakaźnym i urazom
Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca
Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków