Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolejna fabryka morskich wież wiatrowych ogłoszona w Polsce

Kolejna fabryka morskich wież wiatrowych ogłoszona w Polsce

Polskie Stowarzyszenie Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) po wiadomości, że hiszpański producent wież wiatrowych Windar wybuduje w Polsce elektrownię wiatrową (PTMEW), poinformowało w mediach społecznościowych, że między członek wspierający Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz hiszpańska firma GRI Renewable Industries.

ARP i GRI podpisały 11 lutego Memorandum of Understanding (MOU), na mocy którego obie strony wspólnie zainwestują w morską elektrownię wiatrową w Gdańsku. Zakład będzie produkował wieże dla nowej generacji morskich turbin wiatrowych i będzie miał zdolność produkcyjną ponad 100 wież rocznie, Według PTMEW.

Polski serwis informacyjny GospodarkaMorska.pl Z raportów wynika, że ​​pomiędzy spółkami z grupy ARP i GRI Renewable Industries podpisano memorandum dotyczące inwestycji w fabrykę wież szacowaną na ponad 100 mln euro.

Zakład ma produkować wieże turbin wiatrowych o mocy ponad 13 megawatów, jak podaje GospodarkaMorska.pl, który napisał również, że uruchomienie produkcji w tej nowej elektrowni zaplanowano na 2024 rok.

W połączeniu z zapowiedzią Windar, stawia to Polskę na ścieżce do uruchomienia dwóch morskich elektrowni wiatrowych w ciągu dwóch lat, prowadzonych przez hiszpańskich dostawców wież.

Chociaż kraj nie zbudował jeszcze swojej pierwszej morskiej farmy wiatrowej, w pierwszej połowie 2021 r. sprzedał już 5,9 gigawatów mocy za pośrednictwem kontraktów na różnice kursowe (CfD) projektom na bardziej zaawansowanych etapach rozwoju, z których część może zostać uruchomiona do 2025 r. , a dwóch oferentów zostanie zatrzymanych Dwa dodatkowe kontrakty CFD, pierwszy w 2025 r., a drugi w 2027 r., każdy o dodatkowej mocy 2,5 gigawata.

W tej pierwszej fazie polski Urząd Regulacji Energetyki (URE) przyznał kontrakty CFD: Projekty morskiej energetyki wiatrowej 1 GW Baltica 3 i 1,5 GW Baltica 2Opracowany przez Ørsted, PGE i to Projekt 350MW morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku 2, opracowany przez Baltic Trade and Invest Sp. z oo, spółka zależna niemieckiego koncernu energetycznego RWE, oraz Projekt energetyki wiatrowej (B&C) o mocy 370 MW Opracowany przez Ocean Winds, Equinor i Polenergia Bałtyk II i Bałtyk III O łącznej mocy 1440 MW, 1,2 GW energii bałtyckiej Projekt został opracowany przez PKN Orlen i Northland Power.

READ  Polak Lewandowski przerwał dobrą passę w Pucharze Świata, wygrywając 2:0 z Saudyjczykami

Aukcje CfD zostały zorganizowane po tym, jak w lutym 2021 r. Polska podpisała ustawę o morzu, która reguluje rozwój morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku i pozwala na uruchomienie lub budowę 10,9 gigawatów morskich mocy wiatrowych do 2027 r.

Jeśli chodzi o GRI Renewable Industries, jest to druga fabryka, która została ogłoszona przez firmę z siedzibą w Madrycie poza Hiszpanią w ciągu ostatnich kilku miesięcy, po GRI patrzeć na W sierpniu 2021 r. wybuduje fabrykę wieży morskiej turbiny wiatrowej w Able Marine Energy Park w Hull w Wielkiej Brytanii.

Producent wież zainwestuje 78 milionów funtów (około 93 miliony euro) w fabrykę w Wielkiej Brytanii, która początkowo ma produkować 100 wież morskich rocznie.