Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

KAI rozszerza swoją globalną obecność poprzez swoją szóstą zagraniczną bazę w Polsce

Korea Aerospace Industries świętowała 19 lipca otwarcie swojego szóstego zagranicznego biura w bazie lotniczej Mińsk w Polsce. / Dzięki uprzejmości Korea Aerospace Industries

Korea Aerospace Industries (KAI) świętowała 19 lipca otwarcie swojego szóstego zagranicznego biura w bazie lotniczej Mińsk w Polsce.

To nowe polskie biuro dołącza do istniejących międzynarodowych biur KAI w Turcji, na Filipinach, w Indonezji, Peru i Tajlandii. W ceremonii otwarcia wzięło udział ponad 100 gości, w tym Dyrektor Centrum KAI CS Sangjae Lee, Zastępca Dowódcy Mińskiej Bazy Lotniczej Ryszard Jurcica, gen. Maciej Trilka, gen. Robert Cerniak, Szef Wsparcia Śledztwa Wojskowego Tomasz Polos, Przedstawiciel Handlowy Kotra w Warszawie Lee Young Hoon, przedstawiciele Ambasady Korei w Polsce oraz przedstawiciele Sił Powietrznych RP.

Podstawowym celem nowo utworzonego biura bazowego jest ułatwienie bezproblemowej komunikacji z lokalnym biurem KAI w Warszawie oraz zapewnienie niezbędnego wsparcia technicznego i obsługi klienta przy dostawie 48 samolotów FA-50 do Polski. Zlokalizowane w Bazie Lotniczej w Mińsku biuro będzie pracować przez całą dobę, aby zapewnić dokładną i precyzyjną pomoc, wzmacniając w ten sposób siłę Sił Powietrznych RP i zwiększając stopień wykorzystania ich samolotów poprzez stabilne operacje.

Wśród swoich początkowych zadań biuro bazowe będzie odgrywać kluczową rolę we wspieraniu lotu akceptacyjnego i dostaw samolotów FA-50GF 1 i 2, które już dotarły do ​​Polski.

Patrząc w przyszłość, KAI wyobraża sobie, że Polska Baza stanie się strategicznym ośrodkiem, w którym zaprezentuje się waleczność K-Defense i wyróżnienie krajowych samolotów innym narodom europejskim, które chcą zastąpić starzejące się samoloty myśliwskie i szkolić pilotów myśliwców czwartej i piątej generacji.

Jednym z głównych priorytetów KAI jest przyspieszenie w tym roku dostawy 12 z 48 samolotów objętych kontraktem z Polską. Oczekuje się, że ta ekspresowa dostawa zademonstruje możliwości produkcyjne KAI, co może spowodować większe zainteresowanie krajów sąsiednich.

Ponadto KAI zaproponowała kompleksowy średnio- i długoterminowy projekt wsparcia operacji dla Sił Powietrznych RP. Projekt ten obejmuje serwis, wsparcie techniczne i militarne, zakup części zamiennych oraz usługi edukacyjne i szkoleniowe. Spółka zamierza w przyszłości kontynuować rozmowy z polskimi władzami w tych sprawach.

READ  Sophia Hartley Edward Little / Levitt / Polska przecina St. Domes / Gray-NG / Windrobe / Manmouth

Rosnąca globalna reputacja krajowych samolotów, dzięki udanemu eksportowi FA-50 i jego stabilnym osiągom operacyjnym, otworzyła możliwości wejścia na rynki zagraniczne z różnymi modelami, takimi jak KF-21 i Surion.

„Możliwości wsparcia operacyjnego KAI są już wysoko cenione przez koreańskie siły powietrzne i zagranicznych eksporterów” — powiedział Lee Sang-jae, szef CS Center w KAI. „Będziemy rozszerzać naszą współpracę z Polską, zapewniając pełne wsparcie techniczne i satysfakcję klientów za pośrednictwem naszego biura głównego.”

저작권자 © Korea IT Times 무단 전재 및 재배포 금지