Tajwan ogłosił zobowiązania finansowe wobec Litwy Fundusz powierniczy o wartości 1 miliarda dolarów Aby wzmocnić swoje relacje z państwem bałtyckim, głównym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Europie i który jest mocno związany z Tajpej.
Inicjatywa tajwańskiego funduszu powierniczego o wartości 1 miliarda dolarów dla wspólnych przedsięwzięć litewskich i tajwańskich firm pojawiła się zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez Tajpej 200 milionów dolarów Inwestować w strategiczne sektory na Litwie.
Fundusz zamierza skupić się na sześciu strategicznych obszarach: talentach w dziedzinie półprzewodników, rozwoju półprzewodników, biotechnologii, satelitach, finansach i badaniach naukowych.
Rzeczywiście, Tajwan jest zdolnym i chętnym partnerem, który zasługuje na bliższe stosunki z Litwą i innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej. W tym celu Inicjatywa Trójmorza będzie realnym miejscem dla większej współpracy gospodarczej i zaangażowania.
Inicjatywa Trójmorza – zainicjowana w 2016 r. w celu ułatwienia dalszego rozwoju i niezawodnej komunikacji między 12 krajami UE nad Morzem Bałtyckim, Czarnym i Adriatyckim – jest najważniejszą i najbardziej realistyczną inicjatywą polityki gospodarczej. Dwanaście krajów Inicjatywy Trójmorza to Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Słowenia.
Cele Inicjatywy Trójmorza są w dużej mierze zgodne z wieloma strategicznymi celami USA w zakresie bezpieczeństwa i gospodarki również wobec tego regionu, i cieszą się coraz większą uwagą i wsparciem Kongresu.
Inicjatywa ma na celu poprawę łączności między krajami w tym krytycznym regionie poprzez wspieranie projektów dotyczących infrastruktury, energii i połączeń cyfrowych, z ostatecznym celem zwiększenia ich bezpieczeństwa i integracji gospodarczej z resztą Unii Europejskiej.
Narody Inicjatywy Trójmorza są podobnie myślące i pragną partnerstwa o krytycznym znaczeniu dla Stanów Zjednoczonych, zarówno pod względem politycznym, jak i gospodarczym.
Z szerszej perspektywy strategicznej polityki zagranicznej Tajwan będzie dodatkowym unikalnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych i krajów Inicjatywy Trójmorza w zakresie realizacji i operacjonalizacji Inicjatywy.
Bezsprzecznie zauważalny był rozwój gospodarczy wolnego rynku na Tajwanie. Stały wzrost gospodarczy – wspierany przez rozsądną politykę gospodarczą – uczynił ten kraj jednym z najlepiej prosperujących w Azji. Według Fundacji Dziedzictwa 2021 Indeks wolności gospodarczejTajwan jest szóstą najbardziej wolną gospodarką na świecie. (The Daily Signal jest serwisem informacyjnym Heritage Foundation.)
Warto zauważyć, że Tajwan już zabiegał o bardziej praktyczne relacje handlowe z członkami Inicjatywy Trójmorza. Tajpej wysłało delegację urzędników i liderów biznesu do Czech, Litwy i Słowacji, aby zbadać większą współpracę inwestycyjną, a kraje te przyjęły ich z zadowoleniem i wysłały również własne delegacje na Tajwan.
Tajwan i Polska aktywnie promują partnerstwa handlowe i inwestycyjne. Odzwierciedlając rozwijające się dwustronne stosunki gospodarcze, Polska uruchomiła w Tajpej w ósmej Polsko-Tajwańskie Forum Gospodarcze W 2018 roku w celu ułatwienia większej interakcji biznesowej między firmami polskimi i tajwańskimi, w szczególności koncentrować się biotechnologii, technologii informacyjno-komunikacyjnych i czystej energii, m.in.
Biorąc pod uwagę fakt, że Tajwan jest dynamiczną demokracją wolnorynkową, której prężna gospodarka oferuje wyjątkowe możliwości zacieśnienia stosunków handlowych i inwestycyjnych, nie dziwi fakt, że te kraje Inicjatywy Trójmorza są gotowe nawiązać współpracę z Tajpej w konstruktywnym i perspektywicznym sposób. Metody.
Jest to pożądany rozwój, który zasługuje na większy rozwój w kontekście szerszych partnerstw strategicznych, które Stany Zjednoczone powinny rozważyć i wspierać.
Waszyngton bardziej niż kiedykolwiek musi szukać i wykorzystywać każdą okazję do promowania zasad wolnego rynku z podobnie myślącymi i chętnymi partnerami. Stany Zjednoczone nie mogą zrobić tego samodzielnie, jeśli chcą znacząco zająć się działalnością nierynkową innych krajów.
Tajwan i Stany Zjednoczone mają długą historię pragmatycznej współpracy opartej na wzajemnym przestrzeganiu wspólnych wartości, a możliwości rozwoju praktycznego partnerstwa są duże. To wyjątkowe i praktyczne partnerstwo wzmocni inne istotne powiązania między dwoma sojusznikami, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Tajwan okazał się niezawodnym i potężnym sojusznikiem Ameryki w promowaniu wolności, możliwości i dobrobytu w regionie i na całym świecie.
Można i należy ją rozszerzyć i wzmocnić poprzez Inicjatywę Trójmorza. Tak więc rok 2022 jest rokiem, w którym Waszyngton i jego partnerzy transatlantyccy, tacy jak Litwa i inni w Europie, mogą twardo stać i przygotować się na nową erę współpracy z Tajwanem.
Tajwan zaprasza siódemkę Szczyt Trójmorza i Forum Biznesu Zorganizowanie go w czerwcu przez Łotwę byłoby mocnym krokiem w tym kierunku.
Masz opinię na temat tego artykułu? Aby odwrócić wzrok, wyślij e-mail [email protected] Rozważymy opublikowanie Twojej zmodyfikowanej opinii w naszej regularnej funkcji Słyszymy Cię. Pamiętaj, aby podać adres URL lub główny tytuł artykułu, a także swoje imię i nazwisko, miasto i/lub województwo.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Czy należy Ci się odszkodowanie po wyroku sądu w sprawie finansowania samochodu? | Sektor finansowy
Regulowane opłaty kolejowe w Anglii wzrosną o 4,6%, aby pokonać inflację w 2025 r. | Ceny kolei
Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, odważnie twierdzi, że będzie to ogromne wyzwanie dla Optimusa