Chińska firma technologiczna Huawei dostarczy inwertery szeregowe i inteligentne podstacje inwerterowe do elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych o mocy 205 MW w Polsce.
Zlokalizowana na terenach pokopalnianych w Kleczewie w województwie wielkopolskim farma hybrydowa ma być największym parkiem energii odnawialnej w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszym w Polsce projektem łączącym technologie fotowoltaiczne i wiatrowe. Pierwszy etap budowy obejmuje budowę elektrowni słonecznej o mocy 193 MW oraz elektrowni wiatrowej o mocy 12 MW.
W ramach tego projektu Huawei dostarczy 23 inteligentne stacje inwerterowe oraz inwertery serii 710 niezbędne dla elektrowni fotowoltaicznej. Roczna moc wyjściowa elektrowni fotowoltaicznej może osiągnąć około 222 GWh.
„Huawei od kilku lat nieprzerwanie angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki dzięki inteligentnym rozwiązaniom fotowoltaicznym. To bardzo ważna inwestycja na drodze do całkowitej dekarbonizacji polskiej gospodarki i dostarczania zielonej, czystej i wydajnej energii, – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska. Koszt dla całej społeczności.
Inwestorem farmy energetycznej jest spółka OZE Grupa Lewandpol, a zarządzającym aktywami jest kierownik projektu energetyki słonecznej i wiatrowej Ergy.
W styczniu Grupa Lewandpol zabezpieczyła umowę pożyczki w wysokości 90 mln zł (20,7 mln USD). Pożyczka została udzielona przez fundusz zarządzany częściowo przez państwowy Polski Fundusz Rozwoju. Uzupełnieniem przyznanego kredytu był duży pakiet finansowania w wysokości 776 mln zł (178,8 mln USD) udostępniony przez konsorcjum banków ING, PKO BP i mBank.
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu