Honor nawet podczas sporadycznego deszczu zaczyna się w teście w drugi dzień świąt

Australijczyk Marnus Labuschagne strzela szeroko w pierwszym dniu testu przeciwko Pakistanowi w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Roberta Cianflona/Getty Images

Marnus Labuschagne zdobył waleczny wynik 44, nie poprowadził Australii przez przerywany deszczem pierwszy dzień gry w drugim teście przeciwko Pakistanowi we wtorek na stadionie krykietowym w Melbourne.

Australia, zaproszona do odbijania jako pierwsza przez pakistańskiego kapitana Shana Masooda, który wygrał losowanie w pochmurnych warunkach, Australia osiągnęła wynik 187-3 na pniach.

Pakistan zmarnował wspaniałą okazję, aby wcześnie sprowadzić Australię do defensywy, pozwalając Davidowi Warnerowi (38 z 83 piłek) i Usmanowi Khawaji (42 z 101) wspólną grę trwającą 90 runów na boisku, które zapewniało marynarzom ruchy boczne.

Warner w swoim przedostatnim teście oddał luźny strzał zza pnia na 38 w finale przed lunchem i został przyłapany na wyślizgnięciu się z gry w kręgle Aghy Salman.

37-letni Warner, który zdobył 164 okrążenia w pierwszym teście w Perth, miał szczęście, że we wtorek osiągnął wynik dwucyfrowy. Warner dał regulaminową szansę przy dwóch, aby w trzeciej rundzie jako pierwszy wyprzedzić Shaheena Shaha Afridiego, ale został on zniweczony przez Abdullaha Shafiqa.

Al Khawaja był niepokonany do 36 punktów podczas lunchu, dodając do swojego wyniku sześć runów, po czym po podaniu Hasana Alego popisał się drugą porażką przy wyniku 108-2. Khawaja jest czołowym strzelcem testów w 2023 r. z 1210 przebiegami przy średniej 55,00.

Australijczyk Steve Smith odbija piłkę pierwszego dnia testu przeciwko Pakistanowi w MCG.

Rain przerwał grę 37 minut przed planowaną przerwą na herbatę, a Australia strzeliła 114-2 z 42,4 overów.

Gra została wznowiona prawie trzy godziny później, co nagrodziło fanów, którzy pierwszego dnia zgromadzili się na MCG, liczącym 62 167 widzów, którzy cierpliwie czekali, aż przestanie padać deszcz.

READ  NRL 2021: State of Origin, Queensland Maroons, Reece Walsh, AJ Brimson, Will Chambers, Hamiso Tabuai-Fidow, Game II select bids

Steve Smith otrzymał LBW w 19. minucie za grę w kręgle Afridiego, ale były kapitan pomyślnie zweryfikował tę decyzję, ponieważ powtórki pokazały, że piłka przelatywała nad kikutami.

26 stycznia Smith otrzymał no-out po apelacji Aamira Jamala, ale Pakistan pomyślnie rozpatrzył tę decyzję, ponieważ powtórki wykazały nikłą przewagę.

Pakistan świętuje zwolnienie Australijczyka Usmana Khawaji podczas drugiego testu w MCG.

Smith uderzył zaledwie w dwie granice po strzale z 75 piłek, dzieląc cierpliwą współpracę z Labuschagne przez 46 rund.

Travis Head jest niepokonany od dziewięciu meczów na Stumps i po wznowieniu gry w środę dołączy do Labuschagne.

We wtorek Australia nie zmieniła składu, a Pakistan dokonał trzech zmian. Bramkarza Sarfaraza Ahmeda zastąpił Mohammad Rizwan, a szybki melonik Khurram Shehzad został wykluczony z powodu kontuzji żebra.

Australijczyk David Warner odbija piłkę pierwszego dnia drugiego testu przeciwko Pakistanowi.

Quinna Rooneya/Getty Images

Średnio szybki Faheem Ashraf został usunięty, a Hasan Ali i Mir Hamza wrócili na bok.

Trzeci test z serii składającej się z trzech meczów rozpocznie się 3 stycznia na stadionie krykietowym w Sydney, gdzie Pakistan wygrał swój ostatni test w Australii prawie 30 lat temu.

Australia wygrała w zeszłym tygodniu pierwszy test w Perth różnicą 360 przejazdów.