Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

HMD Global wypuszcza nadający się do uratowania smartfon Nokia G22

HMD Global wypuszcza nadający się do uratowania smartfon Nokia G22

Smartfon Nokia G22 fińskiej firmy HMD Global jest wyposażony w zdejmowaną tylną część, która umożliwia wymianę uszkodzonych części.

HMD Global

Następny smartfon, który ma pochodzić z mobilnego kodu Nokii, to taki, który użytkownicy mogą samodzielnie naprawić.

Nokia G22, opracowana przez fińskiego producenta HMD Global, to standardowy smartfon z 6,5-calowym wyświetlaczem i 50-megapikselowym aparatem głównym.

Ale zewnętrzna powłoka telefonu i wewnętrzne części czynią go wyjątkowym. Telefon zawiera nadającą się do recyklingu plastikową osłonę, którą można łatwo usunąć w celu wymiany uszkodzonych elementów.

Uzbrojony w narzędzia i przewodniki naprawy od iFixit, aby zadzwonić do naprawy sprzętu, użytkownik może zdjąć i wymienić tylną obudowę telefonu, baterię, ekran i port ładowania.

Adam Ferguson, Head of Product Marketing w HMD Global, powiedział, że proces ten będzie kosztował średnio o 30% mniej niż wymiana starego telefonu na nowy.

Firmy produkujące smartfony coraz częściej wydłużają żywotność telefonów w związku z presją organów regulacyjnych, aby urządzenia elektroniczne były bardziej zrównoważone.

Na przykład prawodawcy w Parlamencie Europejskim wzywają do wprowadzenia przepisów, które zmusiłyby producentów do przyznania użytkownikom „prawa do naprawy”.

Prawo do naprawy odnosi się do ruchu wśród rzeczników konsumentów, aby ułatwić konsumentom naprawę ich urządzeń.

Zielony Nowy Ład Komisji Europejskiej ma na celu uczynienie bloku tak zwaną gospodarką o obiegu zamkniętym do 2050 r., dzięki czemu prawie wszystkie dobra materialne będą mogły zostać ponownie wykorzystane, naprawione, ponownie wykorzystane lub poddane recyklingowi w celu zmniejszenia ilości odpadów.

W szczególności naprawę telefonów komplikuje to, jak mocno bateria i inne elementy są uszczelnione klejem.

Apple, które od dawna niechętnie zmienia swoją politykę napraw, zdecydowało się w listopadzie 2021 roku na uruchomienie programu samoobsługowej naprawy, który umożliwia klientom zakup części do naprawy własnych urządzeń.

READ  Microsoft Teams ma teraz soczewki Snapchata do połączeń wideo

W grudniu producent iPhone’a rozszerzył ten program na osiem krajów europejskich, w tym Belgię, Francję, Niemcy, Włochy, Polskę, Hiszpanię, Szwecję i Wielką Brytanię.

„Ponieważ konsumenci coraz częściej domagają się bardziej wytrzymałych i wytrzymałych urządzeń, możliwość łatwej i niedrogiej naprawy smartfonów stanie się kluczowym wyróżnikiem na rynku” — powiedział Ben Wood, główny analityk w CCS Insight.

Powołując się na badania CSS Insight, Wood powiedział, że około połowa właścicieli telefonów komórkowych w Europie oddałaby swoje urządzenie do naprawy, gdyby zepsuło się poza okresem autoryzacji.

Nokia G22 ma jedną wadę — spełnia jedynie normę IP52 dotyczącą odporności na szkodliwe substancje, co oznacza, że ​​nie jest odporna na uszkodzenia spowodowane przez wodę.

Ferguson powiedział, że nie może osiągnąć tej przewagi w cenie telefonu.

Edycja G22, która zostanie wydana w Wielkiej Brytanii 8 marca, zaczyna się od 149,99 GBP (179,19 USD). Części wymienne można zakupić indywidualnie w iFixit. Bateria będzie kosztować 22,99 GBP; Za wyświetlacz 44,99 GBP, a za port ładowania 18,99 GBP.

Ferguson powiedział, że konsumenci zapłacą średnio o 30% mniej za wymianę uszkodzonych części niż za zakup nowego telefonu.

Nokia nie jest jedyną marką telefonów komórkowych, która opracowuje smartfony przyjazne dla klimatu. Na przykład holenderska firma Fairphone sprzedaje różne telefony, które wykorzystują części nadające się do naprawy i wymiany.

Niegdyś gigant w branży telefonów komórkowych, Nokia zajęła drugie miejsce, gdy giganci elektroniki, Samsung i Apple, wspięli się na szczyty rankingów. Obecnie firma znana jest głównie ze sprzedaży infrastruktury telekomunikacyjnej operatorom.

Nokia sprzedała swoją działalność w zakresie telefonów komórkowych firmie Microsoft za 5,4 miliarda euro (5,8 miliarda dolarów) w 2014 roku. Jednostka została później kupiona przez HMD, utworzoną przez kierownictwo Nokii w Finlandii, za 350 milionów dolarów. Nokia gromadzi opłaty licencyjne za każdy telefon sprzedawany przez HMD.

READ  SELPHY CP1500 i Canon Zoemini 2: Ceny, dane techniczne i data premiery zostały ujawnione

HMD powiedział, że planuje również produkować więcej swoich telefonów w Europie. Firma nie podała lokalizacji, powołując się na względy bezpieczeństwa. Firma poinformowała w komunikacie prasowym, że „rozwija możliwości i procesy, aby wprowadzić produkcję urządzeń Nokia 5G do Europy w 2023 roku”.

Posunięcie to podkreśla stały ruch dużych firm technologicznych w ich łańcuchach dostaw z Chin i innych krajów Azji Wschodniej.

On ogląda: Nowa polityka Apple dotycząca napraw to dobry krok w kierunku „prawa do naprawy” — ale to mały krok