Hanwha Ocean, podmiot sektora morskiego w ramach grupy biznesowej Hanwha w Korei Południowej, wyraził swoje aspiracje dotyczące strategicznej współpracy z Polską w sektorze morskim.
Komunikat prasowy Hanwha Ocean
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Hotelu Piloto w Warszawie Hanwha Ocean ujawniła kompleksowy pakiet propozycji. Celem spółki jest zaoferowanie Marynarce Wojennej RP nowoczesnego, sprawdzonego w morzu okrętu podwodnego KSS-III, który przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim. Ponadto Hanwha Ocean podzieliła się swoją wizją Polski, ustanawiając silne partnerstwo przemysłowe, przynoszące krajowi korzyści gospodarcze i przemysłowe.
Wiceprezydent Sung Keun Jeong, prezes międzynarodowego działu statków wycieczkowych Hanwha Ocean, powiedział:
„Jesteśmy gotowi dostarczyć okręt podwodny KSS-III, jeden z najlepszych okrętów podwodnych na świecie, dla projektu Orka w Polsce. Chcemy też przy tej okazji podzielić się naszą długoterminową wizją partnerstwa z Polską.
Znajdujący się obecnie w czynnej służbie Marynarki Wojennej Republiki Korei 3600-tonowy okręt klasy KSS-III wykazał zaawansowane technologie i możliwości, przyczyniając się do zwiększonego odstraszania Polski.
Hanwha Ocean zakłada nie tylko dostarczanie nowoczesnych okrętów podwodnych, ale także kompleksowe programy szkoleniowe dla Marynarki Wojennej RP. Szkolenie we współpracy z Marynarką Wojenną Korei obejmować będzie podstawowe kursy okrętów podwodnych, szkolenie z obsługi sprzętu, szkolenie taktyczne z wykorzystaniem symulatorów oraz szkolenie na pokładzie statku na morzu. Hanwha Ocean oświadczyła także, że Marynarka Wojenna Korei jest gotowa wspierać próby morskie i szkolenia stanowiskowe, a także dzielić się z Marynarką Wojenną RP swoim doświadczeniem w zakresie eksploatacji i konserwacji okrętów podwodnych.
Chcąc zwiększyć samowystarczalność Polski w zakresie konserwacji floty łodzi podwodnych, Hanwha Ocean planuje utworzenie w Polsce centrum konserwacji, napraw i remontów (MRO). Centrum to nie tylko zapewni wsparcie techniczne za pośrednictwem zespołu na miejscu, ale także zapewni terminową dostawę części zamiennych, zaradzi starzeniu się i będzie oferować szeroką wiedzę w zakresie MRO, umożliwiając Polsce samodzielne i wydajne utrzymanie floty okrętów podwodnych.
Wykraczając poza zakres militarny, propozycja Hanowa Ocean ma na celu wzmocnienie strategicznej trajektorii polskiego przemysłu. Współpraca wykracza poza projekty morskie i obejmuje partnerstwa w zakresie statków handlowych i projektów offshore, co stanowi dowód wiedzy Hanwha Ocean w tych obszarach. Firma wyraża także duże zainteresowanie poszukiwaniem możliwości w obszarze energii odnawialnej oraz udziałem w badaniach i rozwoju wraz z polskimi instytutami i uczelniami.
Podkreślając kompleksowy charakter współpracy, Hanwha Ocean przewiduje przyczynienie się do wzrostu i dobrobytu obu krajów. Celem wniosku jest stymulowanie czołowych lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw, tworzenie miejsc pracy i współpraca na rzecz wzajemnego rozwoju technologii. Oferując kompleksowe podejście do współpracy przemysłowej, Hanwha Ocean pragnie pozycjonować się jako długoterminowy partner, promujący trwałe relacje pomiędzy Koreą Południową a Polską.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu