Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hanhua otwiera centrum serwisowe w Polsce

Hanhua otwiera centrum serwisowe w Polsce

Na początku kwietnia oficjalnie ogłosiła to firma Hanhwa Aerospace Otworzył swoje biuro w WarszawieStanowi to kolejny krok we współpracy z europejskimi klientami i partnerami. Szybka ekspansja południowokoreańskiego producenta na Starym Kontynencie wynikała z masowych zakupów sprzętu wojskowego przez Siły Zbrojne RP w połączeniu z dużym zainteresowaniem innych krajów koreańskimi produktami. Otwarcie biura to jednak dopiero pierwszy etap działalności Hanhwy w regionie. według różnorodny Źródła Hanhwa przygotowuje się także do otwarcia swojego centrum usług pod Warszawą. Potwierdza to niedawne ogłoszenie o pracę opublikowane w serwisie pracy praca.pl.

Hanhwa zamieściła ofertę pracy na stanowisko starszego technika. Miejscem pracy jest Józefów – małe miasteczko pod Warszawą. Jednak nie zbudowano tam jeszcze żadnego oficjalnego obiektu Hanhwa.

Najlepiej sprzedającym się produktem Hanhua na rynku europejskim jest haubica samobieżna K9, której używają Norwegia, Finlandia, Polska i Turcja. Wiele wskazuje na to, że usługi serwisowe będą początkowo skupiać się na tym produkcie. Jednak zainteresowanie Polski zakupem kolejnych czołgów podstawowych K2 może skutkować rozbudową koreańskiego zakładu. Billy Bu Huan Lee, dyrektor generalny Przedstawicielstwa Handlowego Hanhua w Polsce, powiedział, że firma nie może się doczekać osiedlenia się w Polsce i rozszerzenia swojej działalności, W tym utworzenie zakładu produkcyjnego.

Jednym z głównych powodów otwarcia biura jest chęć Hanhwy kontynuowania współpracy z polskim rządem. Firma prawdopodobnie będzie również szukać większej liczby opcji włączenia lokalnych firm zbrojeniowych do produkcji komponentów Chunmoo MLRS K9 i M239, które zostaną poddane dalszej udomowieniu. W grudniu 2023 roku Hanhwa podpisała umowę wykonawczą na dostawę jeszcze nieopracowanej haubicy K9PL.

Otwarcie biura i plany Hanhwy nie obchodzą się bez krytyki ze strony części komentatorów. Jedną z krytyki wobec powierzenia Hanwah wiodącej roli w konserwacji sprzętu zamiast negocjowania większych umów dotyczących wynagrodzeń i zakupu know-how jest to, że mogłoby to prowadzić do nieoczekiwanie wyższych kosztów eksploatacji i zmniejszenia potencjału wojskowych obiektów obsługowych. To jednak okaże się w miarę rozwoju relacji Sił Zbrojnych RP z producentem.

READ  Solzer zamyka dwie spółki zależne w Polsce