Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda Hollywood zdradza, jak podróż do Polski zainspirowała hitowy film – Pierwsze Wiadomości

Gwiazda Hollywood zdradza, jak podróż do Polski zainspirowała hitowy film – Pierwsze Wiadomości

W związku ze zbliżającą się premierą filmu „A Real Pain” reżyser i jego partner Jesse Eisenberg (na zdjęciu) w mediach społecznościowych dzielił się swoimi inspiracjami i zastanawiał się nad zmieniającą życie trasą po Polsce.
Jessego Eisenberga

Przed premierą filmu na festiwalu w Sundance pod koniec miesiąca aktor i reżyser Jesse Eisenberg nakręcił film, w którym wyjaśnia, jak podróż po Polsce w 2007 roku zainspirowała go do napisania „Real Pain”.

Film z legendą Dirty Dancing Jennifer Gray i antybohaterem Kieranem Culkinem w rolach głównych spotkał się już z krytyką polskiej prasy filmowej i branży rozrywkowej.

Zdjęcia Culkina, będące u szczytu globalnej manii sukcesji, stały się popularne latem po tym, jak widziano go, jak kręcił film na warszawskim Murano i wsiadał do pociągu na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Film opowiadający historię dwóch kuzynów i Kierana Culkina w filmie „Sukcesja” opowiada o ich przyjaźni, gdy wyruszają w podróż po Polsce ku pamięci swojej babci.Materiały prasowe

Teraz, gdy film zbliża się do premiery, reżyser i jego współpracownik Jesse Eisenberg w mediach społecznościowych dzieli się swoimi inspiracjami i zastanawia się nad zmieniającą życie podróżą po Polsce.

Film koncentruje się wokół dwójki kuzynów i bada ich przyjaźń, gdy wyruszają w podróż po Polsce ku pamięci swojej babci.

W przemówieniu na YouTube Eisenberg powiedział: „To, co sprawia, że ​​film robi na mnie wrażenie, to fakt, że ich złożona relacja rozgrywa się na tle historii i traumy Europy Wschodniej oraz II wojny światowej”.Instytut Sundance/YouTube

W przemówieniu na YouTube Eisenberg powiedział: „Mój film opowiada historię dwóch kuzynów, których gram ja i genialnego Kierana Culkina, którzy wyruszają w podróż po Polsce, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi nasza rodzina. Duża część filmu opiera się na moich osobistą historię rodziny. Nakręciliśmy nawet scenę W małym mieszkaniu, z którego moja rodzina uciekła w 1938 roku.

Opisując istotę filmu jako „historię intymnej przyjaźni między dwoma niedopasowanymi mężczyznami”, Eisenberg opisuje relacje między głównymi bohaterami jako „zabawne, pełne napięcia i słodko-gorzkie”.

Eisenberg dodał, że film „w pewnym sensie przedstawia ich osobiste problemy z globalną perspektywą i pozwala mi zgłębić kwestię bólu. W szczególności tego, jak godzimy nasze współczesne zmagania z tłem historycznej traumy”.Jessego Eisenberga

Kontynuuje: „To, co sprawia, że ​​film robi na mnie wrażenie, to fakt, że ich złożona relacja rozgrywa się na tle historii i traumy Europy Wschodniej oraz II wojny światowej.

„To stawia ich osobiste problemy w globalnej perspektywie i pozwala mi zgłębić kwestię bólu. W szczególności, jak pogodzić nasze współczesne zmagania z tłem historycznej traumy?”

Próbując odpowiedzieć na te złożone pytania, Eisenberg ma nadzieję, że głębi filmu dorównają jego ciepło, humor i przystępność.

Nominowany wcześniej do Oscarów, nagród BAFTA i Złotych Globów za wybitną kreację Marka Zuckerberga w The Social Network, wideo Eisenberga przeplata się ze zdjęciami wykonanymi podczas jego podróży do Polski w 2007 roku.

Jessego Eisenberga

Jessego Eisenberga

Film Eisenberga przeplatany jest zdjęciami wykonanymi podczas jego podróży do Polski w 2007 roku, przedstawiającymi Pomnik Powstania Warszawskiego, tylne zaułki Starego Lublina, obóz koncentracyjny na Majdanku i bar mleczny z czasów PRL, a także materiałami nakręconymi w Krasnysztau w którym kiedyś żyli przodkowie Eisenberga. Mówi, że wszystkie te lokalizacje znalazły się w filmie.Jessego Eisenberga

Pokazują między innymi pomnik Powstania Warszawskiego, zaułki lubelskiej Starówki, obóz koncentracyjny na Majdanku, bar mleczny z czasów PRL-u, a także nagrania z Krasnegostawu, miasta, w którym mieszkali przodkowie Eisenberga.

Mówi, że wszystkie te lokalizacje znalazły się w filmie.

W miarę zbliżania się daty premiery Eisenberg opowiadał niedawno o swoich pozytywnych doświadczeniach z kręcenia filmów w Polsce.

Reżyser określił polską ekipę, w tym wielu z łódzkiej szkoły filmowej, jako „największych rzemieślników, jakich kiedykolwiek spotkałem”.Miasto Lublin

W zeszłym tygodniu w rozmowie z Vogue reżyser określił polską ekipę – z której wielu pochodziło z łódzkiej Szkoły Filmowej – jako „największych rzemieślników, jakich kiedykolwiek spotkałem”.

Eisenberg określił swój film jako list miłosny do Polski i szybko pochwalił się pracownikom Majdanka.

Opisywany jako list miłosny do Polski, premiera „Prawdziwego bólu” zaplanowana jest na 20 stycznia, a premiera w internecie pięć dni później.Miasto Lublin

„Byli to jedni z najbardziej światłych, ciepłych i błyskotliwych ludzi, jakich kiedykolwiek miałem okazję spotkać” – powiedział. „Moja rodzina ucierpiała w czasie Holokaustu, więc fakt, że spotkałam Polaków, którzy w tak mocny sposób utrwalili tę tragiczną historię, był w zasadzie niesamowitym przeżyciem”.

Premiera „A Real Pain” zaplanowana jest na 20 stycznia, a premiera w Internecie pięć dni później.

READ  Westinghouse i PEJ uruchamiają program jądrowy w Polsce