The New York Times jest testerem wersji beta gry o nazwie Connections, która zwróciła uwagę ze względu na podobieństwa do rundy prezentowanej w teleturnieju BBC2 Only Connect.
W obu meczach graczom pokazano 16 wskazówek, które należy podzielić na cztery grupy po cztery. Po prawidłowym wybraniu kategorii wskazówki są grupowane na górze planszy i przypisywane im kolory.
Jedyną zauważalną różnicą jest to, że Connections jest aktualizowane codziennie, a gracze mogą popełnić tylko cztery błędy (jak Wordle), podczas gdy w Connecting Wall (jak to jest znane w Only Connect) gracze muszą rozwiązać ścianę w dwie i pół minuty. Gracze w Connecting Wall mają nieograniczoną liczbę zgadnięć, dopóki nie znajdą dwóch kategorii, po czym otrzymują tylko trzy błędne próby.
Podobieństwa nie umknęły uwadze widzów Only Connect ani gospodarza, Victorii Coren Mitchell.
Corinne Mitchell odpowiedziała redaktorowi tajemnic New York Timesa, Wynie Liu, na Twitterze, pytając Liu: „Czy wiesz, że to jest brytyjski program telewizyjny z 2008 roku ?! Myślę, że powinieneś zrobić bardzo podobnie?”
Czy wiesz, że jest to program telewizyjny w Wielkiej Brytanii od 2008 roku?! To bardzo podobne, myślę, że powinieneś zrobić?
– Victoria Coren Mitchell (@VictoriaCoren) 13 czerwca 2023 r
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
Wypróbowałem dzisiaj układankę Connections, aby zobaczyć, jak gra się podobnie i po prostu czuję połączenie. Trzy kolory kategorii są identyczne, a standardy kategorii są prawie identyczne. Prawie każdy podłączony widz będzie wiedział, że każda ściana zawiera zestaw synonimów, zestaw, w którym wszystkie wskazówki mogą być dodawane lub dołączane do tej samej frazy.
Eurogamer skontaktował się z The New York Times w celu uzyskania komentarza.
W kwietniu York Times uruchomił Digits, podejście do Countdown Numbers.
„Ma skłonność do apatii. Rozwiązuje problemy. Miłośnik Twittera. Pragnący być orędownikiem muzyki”.
More Stories
Wokalista Radiohead Thom Yorke schodzi ze sceny, gdy fan skanduje w proteście przeciwko Strefie Gazy
Molly Mae Hague wygląda zupełnie nie do poznania w swoim kostiumie Babci Wilczy z Czerwonego Kapturka, gdy rzuca uroczą kulą bougie na Halloween dla swojej córki Bambi.
Recenzja historii Christophera Reeve’a – „Kompleksowa i afirmująca życie”