„Boga szybkość, Los Polacos!” To opowieść o przygodzie i ekscytacji, ponieważ w obiektywie można zobaczyć ostatnie lata Związku Radzieckiego i Bloku Komunistycznego. Choć nie jest doskonały, z powodzeniem dostarcza oba komponenty.
Dokument wyreżyserowany przez Adama Nowroda, wyprodukowany przez Sonię Schkesna, opisuje podróż grupy młodej polskiej młodzieży, która spływała kajakami po jednych z najbardziej zdradzieckich rzekach Ameryki Południowej, aby uniknąć wieców komunistycznych w ich ojczyźnie.
Tych pięciu studentów uniwersytetu, znanych jako „Conondus”, planowało ucieczkę z systemu sowieckiego i stało się dwuletnią podróżą przez dwa kontynenty, kończącą się rewolucją polityczną.
„Boga szybkość, Los Polacos!” Chociaż tempo filmu może zdezorientować publiczność, dobrze radzi sobie z uchwyceniem tej niemożliwej przygody. Brak perspektyw zewnętrznych kwestionuje szerszą historię.
Nowrod i Schkesna nakręcili swój film, aby śledzić dwie główne wątki, całą podróż Condondes z Polski do Stanów Zjednoczonych oraz zdradziecki, bijący rekordy rejs rzeką do miasta Kanion Colca w południowym Peru, jednej z najgłębszych dolin na świecie .
Historia podróży do Kalkuty skupia się na osobistych odczuciach i przygodach mężczyzn, podczas gdy reszta podróży jest uważana za strukturę tej podróży. Jedynym problemem związanym z tymi dwiema powiązanymi historiami jest to, że skupiają się one na przemian w całym filmie. Może to sprawić, że tempo kluczowych momentów podróży będzie mylące i szybkie, lub sprawić, że publiczność będzie się zastanawiać, o czym rozmawia osoba przeprowadzająca wywiad, jeśli przegapią grafikę na ekranie.
Chociaż historia się zmieniła, „Godspeed, Los Polacos!” Siła wywiadów. Nie da się przesadzić. Każdy uczestnik podróży, który pojawia się przed kamerą, jest niesamowicie atrakcyjny i piękny. Z przyjemnością oglądam wyjątkowy film głosowy, który przynoszą ze sobą o sukcesach i trudach tej podróży. Inteligentne wyświetlacze i spójna stylistyka graficzna pomagają widzom w miejscach, gdzie brakuje archiwalnych wyświetlaczy.
„Boga szybkość, Los Polacos!” Próbuje opowiedzieć historię o miejscu Polski pod koniec Związku Radzieckiego, ale ponieważ głównymi głosami tej opowieści są historie mężczyzn, którzy opuścili swoje domy podczas zawirowań politycznych, może nie wydawać się to tak jasne, jak mogłoby się wydawać. jak w tej chwili móc poczuć się jak historia. Nie znaczy to, że ta część dokumentu nie została wydalona, bo tak było. Raczej wzbudza ciekawość widza tamtego okresu polskiej historii.
Wreszcie „Godspeed, Los Polacos!” Znakomity dokument. Cudowne dążenie do historii badań przedstawia osobiste doświadczenia burzliwego okresu w historii świata. Choć może borykać się z pewnymi problemami środowiskowymi i tempa, film ma dobre cechy, które łatwo polecić każdemu zainteresowanemu przygodą lub tym okresem historii.
– Godspeed, Polacy!
Dokument 2020, 88 minut
Zrzuty ekranu: 14.00 Friday Century Boulder, 1700 29th St., Boulder; 12:45 Niedziela w Sutagua Auditorium, 900 Baseline Road, Boulder
Osobiście: W wydarzeniu wezmą udział reżyser Adam Nowrod, producentka Sonia Szczęsna, operator Jisk Bokuki, fotograf Zipikneu Pistok, kajakarz Piotr Similinsky i flisak Zurek Majersic.
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu