[This unedited press release is made available courtesy of Gamasutra and its partnership with notable game PR-related resource Games Press.]
W tym roku Konferencja Digital Dragons otwiera drzwi do programu akceleracyjnego dla startupów spoza Polski. jego uczestnicy Wyjątkowa okazja do wygrania grantu do 70 tys. euro. Konferencja właśnie uruchomiła szybką ścieżkę, którą organizatorzy nazwali złotym biletem programu akceleracyjnego. Międzynarodowe startupy, które chcą rozwijać swój biznes w Polsce, mogą już zgłaszać swoje projekty. Jeden z nich zostanie nagrodzony złoty bilet Podczas tegorocznej konferencji Digital Dragons.
Akcelerator Digital Dragon powered by Poland KPT Award ائزة Jest to program dla młodych i obiecujących studiów deweloperskich spoza Polski, które chcą rozwijać swój biznes w Polsce, mieć prototyp w produkcji lub doświadczenie w tworzeniu i wydawaniu gier. Oprócz zwykłych możliwości szybkiego znalezienia wydawcy, partnerów lub mentorów, zapewnia również możliwość sfinansowania prywatnych projektów.
W ramach programu deweloperzy mogą liczyć na dotację niekapitałową w wysokości do 70 000 euro oraz wsparcie regulatorów, a także inwestorów i wydawców będących partnerami programu. Uczestnicy mogą być pewni, że w okresie akceleracji otrzymają pomoc w znalezieniu firm i organizacji, które wspierają startupy we wszystkich kwestiach formalnych, takich jak założenie i prowadzenie firmy.
Organizatorzy przewidują dwie drogi zakwalifikowania się do programu – standardową i przyspieszoną, zwaną też Złotym Biletem. W ramach standardowego toru nabór wniosków zaplanowano do 9 września, po czym odbędzie się faza selekcji i indywidualne rozmowy. Z kolei startupy, które wybiorą szybką ścieżkę i będą chciały zaprezentować się podczas konferencji Digital Dragons, mają czas na rejestrację do 17 sierpnia. Do 31 sierpnia zostaną poinformowani, czy mogą składać oferty. 8 września przedstawią prezentację przed panelem ekspertów i partnerów DD Accelerator, a 9 września dowiedzą się, kto zakwalifikował się do programu. Osoby, które nie otrzymają Złotego Biletu, będą nadal brane pod uwagę w zwykłym procesie rekrutacji.
złoty bilet który zostanie przyznany podczas tegorocznej konferencji oznacza automatyczne przejście do programu akceleratorów. Aby go zdobyć, należy wypełnić formularz rejestracyjny i po zakwalifikowaniu się 8 września zaprezentować swój projekt podczas konferencji Digital Dragons w formacie bitwy promocyjnej. Spośród konkursowych projektów jury zdecyduje, kto najbardziej zasługuje na złoty bilet. Wyniki zostaną ogłoszone ostatniego dnia konferencji – 9 września.
Digital Dragons to jedna z największych europejskich konferencji gamingowych. W tym roku, Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 września online i offline – Trzeciego dnia. Organizatorzy zadbali o wiele ciekawych prelekcji i przygotowali panele dyskusyjne, które poruszą ważne tematy dla branży gier. Ponadto umożliwiły organizację spotkań biznesowych i komfortową komunikację.
Złóż wniosek o złoty bilet programu akceleracyjnego: https://digitaldragons.pl/złoty-bilet/
Bezpośredni kontakt z organizatorami po stronie Digital Dragons:
Przydatne linki:
Digital Dragons — oficjalna strona internetowa
Cyfrowy smok – Facebook
Cyfrowy Smok – Twitter
Cyfrowy Smok – LinkedIn
Cyfrowy smok – YouTube
O sponsorach:
Województwo Małopolskie jest głównym partnerem wydarzenia. Samorządy realizują wiele projektów, które służą innowacyjności i rozwojowi gospodarczemu Małopolski oraz jej atrakcyjności dla inwestorów. Małopolska to idealna lokalizacja do prowadzenia biznesu, zwłaszcza w oparciu o nowe technologie.
SoftServe jest Złotym Sponsorem tego wydarzenia. To zespół ponad 600 osób z doświadczeniem w obszarach takich jak VR, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, big data, a także tworzenie oprogramowania podstawowego, projektowanie doświadczeń, DevOps i wiele innych. Firma jest obecna w pięciu lokalizacjach w Polsce – we Wrocławiu, Gliwicach, Białymstoku, Poznaniu i Warszawie. SoftServe to więcej niż technologia i pomysły – to miejsce, w którym utalentowani i ambitni ludzie mogą rozwijać swoją pasję!
PixelAnt jest Złotym Sponsorem wydarzenia. Współpracuje z Sumo Group nad niektórymi z najpopularniejszych marek gier AA+/AAA (np. Forza Horizon, Hitman, Sackboy) i współpracuje z największymi partnerami w branży gier (Microsoft, Sony, Nvidia, AMD, Intel, WB). W tym roku firma wypuszcza własny adres IP oparty na silniku Unreal Engine. Dla tej marki nie ma rzeczy niemożliwych!
O cyfrowym smoku:
Digital Dragons to obecnie jedno z największych międzynarodowych wydarzeń dla branży cyfrowej rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym celem Digital Dragons jest stworzenie platformy współpracy business-to-business (B2B) w ramach polskiego sektora gier, jednego z najintensywniej rozwijających się sektorów branż kreatywnych. Ubiegłoroczna edycja Digital Dragons, która po raz pierwszy odbyła się online, przyciągnęła 2900 uczestników, w tym 1100 firm z 65 krajów. Wśród przedstawicieli branży cyfrowej rozrywki znalazły się czołowe firmy polskie i zagraniczne. Do dwóch konkursów: Indie Celebration i Digital Dragons Indie Showcase zgłoszono 366 projektów z 30 krajów, a media dotarły do ponad 1,5 mln osób. W 2021 r. Digital Dragons odbędzie się online jako seria wydarzeń organizowanych od maja do września.
O Krakowskim Parku Technologicznym:
Krakowski Park Technologiczny od ponad 20 lat tworzy warunki do rozwoju przedsiębiorczości. Od 10 lat prowadzi inkubator technologiczny dla startupów z branży IT. Wspiera i inspiruje społeczność startupową, organizując kilka wydarzeń, które pomagają weryfikować pomysły biznesowe: warsztaty, hackathony, konferencje. Implementuje akcelerator KPT ScaleUP. Firmy mogą liczyć na wstępne wsparcie finansowe, ulgi podatkowe w ramach programu Polskie Dzielnice Inwestycji oraz preferencyjne warunki wynajmu powierzchni biurowej. Szczególne miejsce w KPT zajmują Przemysł 4.0 i branża gier. Jest flagową spółką konsorcjum hub4industry, którego celem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia firmom pragnącym wdrożyć rozwiązania Przemysłu 4.0. Organizuje Konferencję Digital Dragons – ważne wydarzenie dla branży gier w Europie. KPT współpracuje również z międzynarodowym EIT Digital, którego celem jest napędzanie cyfrowej transformacji w Europie.
„Ma skłonność do apatii. Rozwiązuje problemy. Miłośnik Twittera. Pragnący być orędownikiem muzyki”.
More Stories
Wokalista Radiohead Thom Yorke schodzi ze sceny, gdy fan skanduje w proteście przeciwko Strefie Gazy
Molly Mae Hague wygląda zupełnie nie do poznania w swoim kostiumie Babci Wilczy z Czerwonego Kapturka, gdy rzuca uroczą kulą bougie na Halloween dla swojej córki Bambi.
Recenzja historii Christophera Reeve’a – „Kompleksowa i afirmująca życie”