Euro 2024: Austria pokonuje Holandię, a Polska zmusza Francję do pozbawienia jej prowadzenia

Dortmund, 26 czerwca (IANS): Austria wygrała grupę D po golu Marcela Sabitzera w końcówce, który ogłuszył Holandię 3:2, a Robert Lewandowski pomógł Polsce zremisować 1:1 z Francją w ostatniej rundzie fazy grupowej.

Holandia miała najgorszy możliwy start na stadionie Olympia w Berlinie, gdy Donyiel Malen skierował podanie Alexandra Brasa do niewłaściwej bramki, dając Austrii prowadzenie 1:0 po sześciu minutach gry.

Holendrzy dobrze zareagowali i próbowali przywrócić równowagę, ale Tijani Reynders w miarę upływu czasu zmarnował dwie obiecujące okazje.

Austria pozostała jednak niebezpieczna, gdy w 38. minucie Sabitzer testował bramkarza Barta Verbruggena niskim strzałem.

Holandia znakomicie rozpoczęła drugą połowę drugiej minuty, kiedy Xavi Simons przeprowadził kontratak, po czym podał do Cody’ego Jacobo, który pewnym strzałem skierował piłkę w dalszy róg.

Radość zawodników Ronalda Koemana była krótkotrwała, gdy Austria odbiła się od piłki i ponownie objęła prowadzenie po precyzyjnym dośrodkowaniu Floriana Grealicha, dzięki któremu Romano Schmid mógł wrócić do domu po godzinie gry.

Holandia pozostała niewzruszona i zdobyła drugiego gola w 75. minucie, kiedy Memphis Depay strzelił głową po asyście Wouta Vigourta.

Austria śmiała się ostatnia i zapewniła sobie zwycięstwo w grupie po tym, jak Sabitzer wykończył dobrą robotę Christopha Baumgartnera z ostrego kąta i zakończył zwycięstwo 3:2.

„Zespół pokazał dzisiaj wielką wolę. Zawsze wracają i to jest wspaniałe w starciu z silnym przeciwnikiem. Ostatecznie odnieśliśmy tutaj zasłużone zwycięstwo. To niewiarygodne, że wygraliśmy tę grupę po porażce”. – powiedział trener Austrii Ralf Rangnick.

W drugim spotkaniu w Grupie D Francji nie udało się zapewnić sobie zwycięstwa w grupie, ponieważ doświadczony napastnik Robert Lewandowski nie wykorzystał pierwszego gola Kyliana Mbappé i zapewnił sobie remis 1:1.

READ  Z nowego badania wynika, że ​​prawie wszyscy detaliści w Polsce planują oferować usługę dostawy jednodniowej

Dzięki temu wynikowi Austria zajęła pierwsze miejsce w grupie z sześcioma punktami, a za nią znalazła się Francja (5 punktów), Holandia (4 punkty) i Polska (1 punkt).

Trener reprezentacji Polski Michal Proppers powiedział: „Chciałbym podziękować kibicom za przybycie dzisiaj, mimo że graliśmy bez przerwy. Walczyliśmy do końca i mieliśmy kilka naprawdę dobrych momentów”.