Ericsson świętuje milionową audycję radiową 5G wyprodukowaną w Polsce wyłącznie dla Telia
Ericsson osiągnął znaczący kamień milowy we współpracy z Telia, wiodącą firmą zajmującą się komunikacją cyfrową w krajach nordyckich i bałtyckich. Ericsson, wraz ze swoim partnerem produkcyjnym Flex w Polsce, jest dumny z wyprodukowania miliona urządzeń bezprzewodowych 5G z milionową jednostką bezprzewodową, która zostanie zainstalowana w firmie Telia. Jako znaczący dostawca bezprzewodowych sieci dostępowych (RAN) dla sieci nowej generacji Telia, Ericsson kontynuuje transformację krajów skandynawskich i bałtyckich poprzez strategiczny sojusz 5G. Siła technologii 5G pozytywnie zmienia życie konsumentów i klientów biznesowych firmy Telia, jednocześnie umożliwiając regionom napędzanie gospodarki cyfrowej i budowanie zrównoważonej przyszłości.
Million Radio firmy Ericsson to zaawansowane radio 5G Massive MIMO, znane jako rozwiązanie Embedded Radio (AIR), w szczególności AIR 3278. Zużywa mniej energii i ma mniejszą i lżejszą konstrukcję niż poprzednie generacje, oferując jednocześnie większą przepustowość i większą pojemność. AIR 3278 ma masową konfigurację MIMO z 32 antenami nadawczymi i 32 antenami odbiorczymi połączonymi w jedną jednostkę radiową. Ericsson pozostaje zaangażowany w zmniejszanie rozmiaru i zużycia energii swoich produktów bezprzewodowych 5G, jednocześnie opracowując nowe technologie energooszczędnej instalacji.
Ericsson i Telia dostarczają bezpieczny, szybki i niezawodny zasięg sieci bezprzewodowych w krajach skandynawskich — i poza nimi — od zarania ery mobilnej. Odkąd ponad czterdzieści lat temu położono podwaliny pod ogólnoświatową komunikację mobilną, miliardy ludzi na całym świecie polegają teraz na innowacjach firm Ericsson i Telia. Milionowa produkcja radia 5G to kamień milowy w długoletniej współpracy, którą Bori Ekholm, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, oraz Alison Kirkby, prezes i dyrektor generalny firmy Telia, uczcili podpisaniem umowy na radio w Kista, sztokholmskiej siedzibie firmy Ericsson, na początku tego roku rok generał.
Ericsson dostarcza Telia do wszystkich swoich lokalizacji 5G w Szwecji, Norwegii, Estonii i na Litwie, zapewniając dzięki współpracy niezrównane korzyści i najlepsze doświadczenia 5G dla abonentów Telia i klientów korporacyjnych. Sieć 5G jest katalizatorem transformacji cyfrowej, umożliwiając nowe zastosowania i na nowo definiując przyszłość domu i miejsca pracy, której podstawą są innowacje, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo.
Rainer Deutschmann, dyrektor operacyjny Telia Company Group, mówi: „Partnerstwo Telia i Ericsson nieustannie przesuwa granice technologii i przekształca kraje skandynawskie i kraje bałtyckie w najbardziej połączone regiony świata. Dzięki 5G odkrywamy na nowo cyfrowe doświadczenia klientów i odblokowujemy innowacyjność i kreatywność dla naszych klientów.”
„W ciągu ostatnich kilku lat zrównoważony rozwój stał się najwyższym priorytetem, zwłaszcza gdy ceny energii elektrycznej gwałtownie wzrosły” — mówi Daniel Ude, pełniący obowiązki kierownika działu obsługi klienta na Europę Północną i Środkową w firmie Ericsson. „Jednym z głównych punktów, na których koncentrujesz się dzisiaj, kiedy rozwój radiotelefonów polega na zmniejszaniu rozmiaru, a to z kolei zmniejsza zużycie energii. Wraz z Telia nadal torujemy drogę do zrównoważonej przyszłości dzięki 5G”.
Flex Factory w Tczewie w Polsce jest jednym z głównych europejskich zakładów produkcyjnych radia 5G firmy Ericsson. Produkuje większość wolumenów, które trafiają do sieci Telia. Obiekt jest strategiczną częścią globalnego łańcucha dostaw firmy Ericsson, a firma działa blisko swoich klientów za pośrednictwem operacji europejskich. Korzystając ze sprzętu firmy Ericsson, Telia może zapewnić swoim abonentom najlepsze wrażenia z korzystania z sieci 5G.
Ericsson posiada globalny i elastyczny łańcuch dostaw, działający blisko klientów poprzez swoje oddziały w Europie, Azji i Ameryce, aby szybko reagować na potrzeby rynku i klientów. Firma ma globalny ślad produkcyjny i jest obecna na większości kontynentów, z głównymi zakładami produkcyjnymi w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii, Estonii i Malezji (począwszy od III kwartału 2022 r.). Estonia i Polska są głównymi dostawcami usług 5G w Europie i Brazylii w Ameryce Łacińskiej.
Ericsson i Telia będą nadal wspólnie wprowadzać nowe innowacje w ramach sieci 5G. Na początku tego roku obie firmy połączyły siły i uruchomiły nowy program innowacji 5G NorthStar dla przedsiębiorstw przemysłowych. Program NorthStar ma na celu przyspieszenie przyjęcia i transformacji branż z 5G poprzez rozwój i wdrażanie nowych rozwiązań cyfrowych. Telia i Ericsson obsługiwały również prywatną sieć 5G w Tallinie na początku maja 2023 r. w ramach współpracy 5G.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu