Elon Musk pobił rekord świata w największej utracie majątku osobistego w historii Księga rekordów Guinnessa Raport.
Miliarder technologiczny stracił prawie 182 miliardy dolarów (150 miliardów funtów) od listopada 2021 roku, chociaż inne źródła sugerują, że w rzeczywistości może być blisko 200 miliardów dolarów, Raport powiedział.
„Wartość netto Muska spadła ze szczytowego poziomu 320 miliardów dolarów w 2021 roku do 138 miliardów dolarów w styczniu 2023 roku, głównie z powodu słabych wyników akcji Tesli” – podała baza danych World Records, powołując się na dane uzyskane z Forbesa.
Chociaż raport przyznaje, że dokładna liczba jest „prawie niemożliwa do ustalenia”, zauważa, że całkowite straty Muska „znacznie przekraczają” poprzedni rekord 58,6 miliardów dolarów (47 miliardów funtów), ustanowiony przez japońskiego inwestora technologicznego. Syn Masayoshiego w 2000.
W grudniu szef Tesli stracił pozycję najbogatszego człowieka na świecie na rzecz Bernarda Arnaulta, prezesa francuskiej grupy dóbr luksusowych LVMH, do której należy marka modowa Louis Vuitton.
szacunki Forbesa Od 12 stycznia br Wartość netto Arnaulta oszacowano na 203,7 miliardów dolarów (168 miliardów funtów), a wartość Muska na 146,5 miliardów dolarów (121 miliardów funtów).
Raport Księgi Rekordów Guinnessa mówi, że większość bogactwa Muska jest powiązana z akcjami Tesli, których wartość spadła o 65% w burzliwym roku 2022.
Spadek przyspieszył w październiku po zakupie Muska Świergot Za około 44 miliardy dolarów (36 miliardów funtów), powiedziała.
Rosnące obawy związane ze słabym popytem i problemami logistycznymi utrudniają dostawy do najdroższego na świecie producenta samochodów.
Gdy rynek zamyka się na rok 30 grudnia 2022 r., Musk napisał na Twitterze: „Długoterminowe podstawy są bardzo mocne. Krótkoterminowe szaleństwo na rynku jest nieprzewidywalne”.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Stopy procentowe w Wielkiej Brytanii: Bank Anglii wkrótce ujawni swoją kolejną decyzję
Pracodawcy zmuszający pracowników do powrotu do pracy odchodzą w zapomnienie – twierdzi ekspert, twórca terminu prezenteizm Pracuj w domu
BlackRock i Microsoft planują fundusz o wartości 30 miliardów dolarów na inwestycje w infrastrukturę sztucznej inteligencji