Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eksperci twierdzą, że intensywne ćwiczenia mogą pomóc spowolnić chorobę Parkinsona

Eksperci twierdzą, że intensywne ćwiczenia mogą pomóc spowolnić chorobę Parkinsona

Opublikuj na Pintereście
Naukowcy dowiadują się, w jaki sposób ćwiczenia mogą wpływać na objawy choroby Parkinsona. LightFieldStudios/Getty Images
  • Nowe badanie pokazuje, że intensywne i rygorystyczne ćwiczenia mogą pomóc spowolnić postęp choroby Parkinsona.
  • Choroba Parkinsona to nowo zdiagnozowana choroba, która każdego roku dotyka około 90 000 osób w Stanach Zjednoczonych.
  • Choroba Parkinsona jest drugą najczęstszą chorobą neurodegeneracyjną na świecie.

Międzynarodowa grupa naukowców niedawno odkryła, że ​​rygorystyczny program ćwiczeń może spowolnić postęp choroby Parkinsona – otwierając drogę dla niefarmaceutycznych podejść do pomocy w łagodzeniu objawów i leczeniu choroby.

Choroba Parkinsona to nowo zdiagnozowana choroba, która każdego roku dotyka około 90 000 osób w Stanach Zjednoczonych, według Fundacja Parkinsona. Obecnie nie ma lekarstwa.

Naukowcy kliniczni na całym świecie nie tylko próbują znaleźć lekarstwo, ale także starają się pomóc w radzeniu sobie z objawami i zrozumieniu, jak to działa.

Choroba Parkinsona jest drugą najczęstszą chorobą neurodegeneracyjną na świecie po chorobie Alzheimera i jest spowodowana wieloletnimi uszkodzeniami.

Jednak wczesne stadia tego stanu są trudne do zrozumienia, ponieważ wiele objawów pojawia się wiele lat po rozpoczęciu uszkodzenia.

W tym badaniu na myszach sprawdzano, czy rygorystyczna aktywność fizyczna może wpływać na zmiany w mózgu stwierdzone w eksperymentalnym modelu choroby Parkinsona.

Grupa neuronaukowców z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Katolickiego w Rzymie wraz z Fundacją Polikliniki IRCCS A. Gemelli opublikowała dane 14 lipca w czasopiśmie Postęp nauki Wykazano, że intensywne ćwiczenia zmniejszają objawy motoryczne i poznawcze związane z chorobą Parkinsona.

Dzięki tym badaniom lepiej rozumieją, jak to się dzieje.

„Jako neurolog opiekujący się pacjentami z chorobą Parkinsona we wczesnym stadium zauważyłem, że niektórzy z nich mieli lepszy przebieg choroby, gdy rutynowo wykonywali ćwiczenia aerobowe” – mówi. Paweł Calabresiautorka badań korespondencyjnych i profesor neurologii na Wydziale Neurologii Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca w Rzymie we Włoszech.

READ  Dane pokazują, że oporność na antybiotyki wzrasta wraz z nawracającymi infekcjami dróg moczowych

Inne badania mają potwierdzony Ten trend.

Calabresi powiedział Healthline, że brakuje „neubiologicznego wyjaśnienia poprawy spowodowanej aktywnością fizyczną”, a jego badanie miało na celu zrozumienie, w jaki sposób ta korzyść wystąpiła, aby pomóc w opracowaniu przyszłych terapii.

Podczas gdy niektóre badania wykazały, że ćwiczenia poprawiają sprawność motoryczną i poznawczą, żadne z nich nie udowodniło dokładnego mechanizmu korzystnych efektów, a w tym badaniu wykorzystano modelowanie na szczurach, aby zrozumieć, jak działa ta korzyść.

Wprowadzając myszy w kontakt z czynnikami, które powodują wczesne skutki choroby Parkinsona, naukowcy rozpoczęli rygorystyczne testy bieżni, aby zrozumieć odwracalną naturę i utrzymanie ruchu oraz kontrolę ruchu poprzez te ćwiczenia.

„Alfa-synukleina jest białkiem, które normalnie występuje w mózgu, ale w chorobie Parkinsona gromadzi się do wysokich poziomów i tworzy grudki zwane„ grudkami ”- powiedział. Dr.. Dawid StandardProfesor i kierownik Katedry Neurologii Uniwersytetu Alabama w Birmingham w Birmingham, Alabama.

Uważa się, że te grudki uszkadzają komórki nerwowe lub neurony, które pomagają wysyłać sygnały w całym ciele.

Dzięki ćwiczeniom następuje spadek tych sum „co sugeruje, że ćwiczenia przyniosą trwałe korzyści i mogą spowolnić ogólny postęp choroby Parkinsona” – powiedział Healthline Standart, który nie był zaangażowany w badanie.

W badaniu naukowcy odkryli, że dzięki ćwiczeniom występowały mniejsze opady i występowanie agregatów powodujących chorobę Parkinsona, zmniejszając w ten sposób objawy i częstość występowania choroby.

Chociaż ten eksperyment obejmował intensywne ćwiczenia przez około cztery tygodnie, Calabresi uważa, że ​​konsekwentne ćwiczenia nie zawsze są konieczne.

„Odkryliśmy, że pozytywny wpływ ćwiczeń na plastyczność synaptyczną utrzymuje się przez co najmniej tydzień po ustaniu aktywności lokomotorycznej” – powiedział.

Calabresi wyjaśnił, że krótkie przerwy w ćwiczeniach nie wydają się wpływać ani zmieniać korzyści płynących z ćwiczeń, ale dłuższe okresy braku aktywności mogą wzmocnić znaczenie ćwiczeń w chorobie Parkinsona.

READ  PAHO promuje nadzór genetyczny w obu Amerykach - świat

Na dzień dzisiejszy większość dostępnych metod leczenia choroby Parkinsona opiera się na łagodzeniu objawów, a obecnie nie ma leków, które okazałyby się skuteczne w zmianie przebiegu choroby.

Chociaż istnieją leki mające na celu leczenie objawów, metody niefarmakologiczne mogą być również stosowane w celu ograniczenia choroby.

„Ćwiczenia są wyraźnie korzystne w chorobie Parkinsona i prowadzą do lepszych wyników w perspektywie krótko- i długoterminowej” – mówi Standart.

„Innymi ważnymi środkami w leczeniu choroby Parkinsona jest zapewnienie odpowiedniego snu, nawodnienia i spożywanie dobrze zbilansowanej diety zawierającej błonnik” – powiedział Healthline.

Chociaż ćwiczenia są jednym z elementów podejścia do leczenia choroby Parkinsona, konieczne jest podejście wielopłaszczyznowe, aby pomóc kontrolować objawy i ograniczyć postęp choroby.

Standart uważa, że ​​stosowanie ćwiczeń na „wczesnych i bardziej zaawansowanych etapach” wraz z lekami jest korzystnym, wieloczynnikowym sposobem kontrolowania choroby Parkinsona.

„Pacjenci powinni współpracować z lekarzem i stosować najniższą dawkę, która skutecznie przywraca aktywność” – powiedział.

Chociaż nie dotyczy to wszystkich objawów, rygorystyczne ćwiczenia mogą spowolnić postęp choroby i są zalecane przez wszystkich lekarzy, którzy ściśle współpracują z tą chorobą.

„Myślę, że nasze badanie mówi, że osoby zaangażowane w opiekę nad pacjentami z chorobą Parkinsona, takie jak lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i opiekunowie, powinny zachęcać pacjentów do rozpoczęcia lub kontynuowania [an] „Aktywny styl życia, aw szczególności skupienie się na ćwiczeniach aerobowych” – powiedział Calabresi Healthline.

Nowe badanie wykazało, że intensywne ćwiczenia mogą pomóc osobom z chorobą Parkinsona zmniejszyć objawy. Naukowcy wykorzystali myszy, aby stwierdzić, że przy ćwiczeniach występowało mniejsze zachowanie i występowanie klastrów powodujących chorobę Parkinsona. W rezultacie odkryli, że ćwiczenia pomagają zmniejszyć objawy i ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby.

Dr Rajeev Bahl, mgr MBA, jest lekarzem medycyny ratunkowej, członkiem zarządu Florida College of Emergency Physicians i autorem artykułów na temat zdrowia. Możesz go znaleźć pod adresem RajivBahlMD.