Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

EDP ​​Renováveis ​​SA: Odnawialne źródła energii wdrożone w pilotażowym projekcie hybrydowym w Polsce

EDP ​​Renováveis ​​SA: Odnawialne źródła energii wdrożone w pilotażowym projekcie hybrydowym w Polsce

EDP ​​Renewables zleca realizację projektu fotowoltaicznego o mocy 45 MW w celu stworzenia swojego pierwszego parku hybrydowego w Polsce. Farma Konare będzie korzystać z tego samego terminala odbiorczego, co farma wiatrowa Paolo o mocy 79,5 MW, również należąca do EDPR. Całkowita moc przyłączeniowa stacji nie ulegnie zmianie, ale co ważne – aby powstały system spełniał wszystkie wymagania operatora systemu przesyłowego, nad jego pracą czuwać będą specjalnie zaprojektowane i innowacyjne algorytmy.

Prawie 70 000 paneli fotowoltaicznych zostało zainstalowanych na 55 hektarach, a ich produkcja pomoże zapewnić energię dla około 20 000 domów rocznie. W ciągu całego życia farmy Konare, czyli co najmniej 25 lat, może to doprowadzić do uniknięcia zużycia około 350 000 ton węgla i uniknięcia emisji około 840 000 ton dwutlenku węgla.

Konary to czwarta co do wielkości farma fotowoltaiczna w Polsce, powstała we współpracy z gminami Gołańcz i Margonin w północno-zachodniej części kraju.

„Farma fotowoltaiczna Konare to kolejne potwierdzenie innowacyjności EDPR i jej wiodącej roli na polskim rynku OZE. W Konare pokazujemy, że idea współdzielenia sieci poprzez komplementarne technologie OZE, którą z powodzeniem wdrożyliśmy w Portugalii i Hiszpanii, może również uwolnić potencjał dostarczania dodatkowych gigawatów zielonej energii w Polsce Przy obecnych cenach energii i – miejmy nadzieję, przejściowo – wyczerpaniu tradycyjnych możliwości przyłączania nowych mocy OZE do sieci, wiązanie kabli może przynieść ulgę polskim odbiorcom energii – podkreśla Bartosz Fedoric, Prezes Zarządu EDPR Polska – Co ważne, realizujemy inwestycję w Konarach na ziemiach Margonin i Gołańcza, gmin, z którymi współpracujemy od kilku lat w zakresie farm wiatrowych, wzmacniając tym samym naszą lokalną obecność

Poprzez kolejną inwestycję w fotowoltaikę, EDPR wzmacnia swój wkład w dostarczanie czystej energii do polskiej sieci poprzez szereg inwestycji wiatrowych i fotowoltaicznych.

READ  bne IntelliNews - Polska produkcja przemysłowa w październiku wraca na ścieżkę wzrostu

Na początku tego roku EDP uruchomiło swój pierwszy projekt hybrydowy w Portugalii, w Sabugal, w gminie Guarda, był to również pierwszy projekt na Półwyspie Iberyjskim. Kilka miesięcy później jako pierwsza firma w Hiszpanii uzyskała licencję na rozwój ogrodu hybrydowego w tym kraju.

Od 2008 roku, kiedy EDPR rozpoczęła działalność w Polsce, firma zrealizowała blisko 900 MW projektów, demonstrując swoje silne zaangażowanie w przyspieszenie transformacji energetycznej w kraju i na świecie. Firma kładzie również duży nacisk na stymulowanie rozwoju gospodarczego i społecznego lokalnych społeczności. Inicjatywy realizowane przez EDPR w gminach, takie jak program edukacyjny Twoja Energia czy turniej piłki nożnej Wind Cup, są przykładami działań odpowiedzialnych społecznie.