„Farma fotowoltaiczna Kunary jest kolejnym potwierdzeniem innowacyjności EDPR i jej wiodącej roli na polskim rynku energii odnawialnej” – powiedział Bartosz Fedoric, dyrektor generalny EDPR Polska, lokalnej spółki zależnej EDPR.
„W Konare pokazujemy, że idea współdzielenia sieci poprzez komplementarne technologie energii odnawialnej, którą z sukcesem wdrożyliśmy w Portugalii i Hiszpanii, może uwolnić także potencjał dostarczenia dodatkowych gigawatów zielonej energii w Polsce.”
EDPR spodziewa się, że hybrydowy projekt fotowoltaiczny będzie funkcjonował przez 25 lat i będzie czwartą co do wielkości farmą fotowoltaiczną w Polsce pod względem mocy. Wiadomość ta pojawia się w momencie, gdy Polska planuje transformację swojego koszyka energetycznego w nadchodzących latach, zgodnie z najnowszym projektem Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu, przedłożonym UE w 2019 r., którego celem jest pokrycie energią 21–23% zapotrzebowania Polski na energię. odnawialne. do 2030 roku.
Rząd spodziewa się, że niewielka część miksu energetycznego kraju będzie pochodzić z energii słonecznej, ponieważ dąży do tego, aby w latach 2030 i 2035 biogaz, lądowa i morska energia wiatrowa przyczyniały się do całkowitego zużycia energii w kraju w większym stopniu niż energia słoneczna. Inwestycje będą korzystne dla kraju, który w dalszym ciągu opiera się na paliwach kopalnych, gdyż polski rząd oczekuje, że do końca lat 40. XXI wieku 28% krajowej energii będzie pochodzić z węgla kamiennego i kamiennego.
Ta wiadomość jest ostatnią pozytywną zmianą dla polskiego sektora energetyki słonecznej po tym, jak PAD RES zabezpieczył finansowanie o wartości 58,7 mln USD na 117 MW nowych mocy fotowoltaicznych w Polsce.
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu