Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dywersyfikacja łańcucha wartości pierwiastków ziem rzadkich zielonej transformacji w Europie – separacja Puławy w Polsce

Dywersyfikacja łańcucha wartości pierwiastków ziem rzadkich zielonej transformacji w Europie – separacja Puławy w Polsce

Łańcuch wartości ziem rzadkich: ERMA wspiera Mkango w rozwoju puławskiej separacji w Polsce

Zabezpieczenie ważnych surowców na rynek europejski jest głównym celem Europejskie Stowarzyszenie Surowców (ERMA). Obecne problemy związane z uzależnieniem Europy od ropy naftowej i gazu wyraźnie pokazują znaczenie dywersyfikacji łańcuchów wartości we wszystkich strategicznych gałęziach przemysłu dla produkcji zielonej energii.

Irma z przyjemnością informuje, że będzie wspierać Mkango Zasoby Sp. (AIM/TSX-V: MKA) z dofinansowaniem na budowę zakładu separacji metali ziem rzadkich, który ma być zlokalizowany w Puławach. Roślina ta będzie zaopatrywana w węglan ziem rzadkich pochodzący z pierwotnego złoża pierwiastków ziem rzadkich w Songwe Hill w Malawi w Afryce. Zakład będzie mógł również przetwarzać inne materiały dostarczone przez dostawców zewnętrznych, a tym samym służyć jako przyszłe europejskie centrum separacji pierwiastków ziem rzadkich.

Puławski projekt pomoże stworzyć bezpieczną opcję łańcucha dostaw neodymu, prazeodymu, dysprozu i terbu dla Unii Europejskiej. Wszystkie te pierwiastki ziem rzadkich są niezbędne do produkcji samochodów elektrycznych, turbin wiatrowych i innych zastosowań czystej energii, które mają kluczowe znaczenie dla ekologicznej agendy Europy.

„Podstawową rolą ERMA jest zabezpieczenie łańcuchów dostaw surowców i surowców dla Europy, aby wspierać ekosystemy przemysłowe i tworzyć miejsca pracy w UE. Nie możemy tego zrobić sami i dlatego dywersyfikacja jest tak ważna – jest to międzynarodowy projekt, w którym mamy Kanadyjski partner, firma Mkango Resources, w celu uzyskania dostępu do ważnych surowców w Malawi w Afryce, przetwarzanych w fabryce w Polsce, wszystko z korzyścią dla europejskiej gospodarki. Projekt Puławy jest jednym z pierwszych projektów ERMA, które otrzymały zielone światło dla dostarczanie niezbędnych surowców potrzebnych do osiągnięcia europejskich celów zielonej transformacji z dywersyfikacją łańcucha dostaw długoterminowych.

Dr Massimo Gasparone, dyrektor ERMA, powiedział: „Z niecierpliwością czekamy na wspieranie naszych partnerów w Europie poprzez tworzenie bardziej zróżnicowanego łańcucha wartości dla surowców. Wsparcie ERMA było i nadal jest dla nas ważne i cieszymy się, że możemy być jego częścią szerokiej sieci wiodących firm z sektora surowcowego.Podstawowe zasady ERMA z wizją i filozofią Mkango dla Zakładu Oddzielania Puławy i Złóż Songwe Hill w Malawi”. — William Dawes, dyrektor generalny Mkango Resources

READ  Panatoni sprzedaje dwa w zachodniej Polsce firmie Hansinewest

ERMA w pełni wspiera strategię korporacyjną Mkango dotyczącą rozwoju nowych zrównoważonych źródeł pierwotnych i wtórnych. Ich zintegrowana strategia „wydobycia, rafinacji i recyklingu” wyróżnia Makango na tle konkurencji, pozycjonując firmę w wyjątkowy sposób w sektorze metali ziem rzadkich. Firma Mkango ogłosiła w tym tygodniu, że ostatnia faza eksperymentu hydrometalurgicznego ANSTO w ramach projektu Songwe Hill Rare Earth Project („Songwe”) w Mkango z powodzeniem wyprodukowała węglan ziem rzadkich o zawartości 55% całkowitych tlenków ziem rzadkich („TREO”), wzbogaconych w neodym tlenki i prazeodym („Nd/Pr”), które razem stanowią 31% TREO w produkcie węglanowym ziem rzadkich (tj. tlenki Nd/PR/TREO = 31%). Neodym i prazeodym są głównymi składnikami magnesów trwałych stosowanych w samochodach elektrycznych, turbinach wiatrowych i wielu urządzeniach elektronicznych, a ceny tlenków Nd/Pr wzrosły odpowiednio o 85% i 135% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ta współpraca i wsparcie w zapewnieniu finansowania jest jednym z pierwszych projektów wynikających ze strategicznych inicjatyw ERMA mających na celu zabezpieczenie pierwiastków ziem rzadkich dla przemysłu europejskiego. Pierwszy plan działania zatytułowanyMagnesy i napędy ziem rzadkich: europejskie wezwanie do działaniaOpublikowany we wrześniu 2021 r. Niniejszy raport podsumowuje obecny i prognozowany popyt w Europie na pierwiastki ziem rzadkich oraz kroki, które należy podjąć w celu zabezpieczenia ich dostaw.Puławski projekt dotyczy kilku krytycznych kwestii wskazanych w raporcie.

Dzięki uprzejmości Europejskie Stowarzyszenie Surowców (ERMA).

Powiązany poprzedni artykuł: Komisja Europejska ogłasza działania mające na celu uczynienie dostaw surowców w Europie bezpieczniejszymi i bardziej zrównoważonymi.


 

Czy cenimy sobie oryginalność CleanTechnica? Pomyśl o zostaniu Członek, osoba wspierająca, technik lub ambasador CleanTechnica – lub patron na Patreon.


 


Reklamy




Czy masz wskazówkę dotyczącą CleanTechnica, chcesz się reklamować lub chcesz zasugerować gościa w podkaście CleanTech Talk? Skontaktuj się z nami tutaj.