Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dowiedz się więcej o śmieciach kosmicznych

Dowiedz się więcej o śmieciach kosmicznych

Dzięki tokijskiej firmie Astroscale Japan możemy bliżej przyjrzeć się niektórym śmieciom kosmicznym unoszącym się w przestrzeni kosmicznej. Nowe zdjęcia Zdjęcia te, wykonane z odległości zaledwie 50 metrów, przedstawiają opuszczony górny stopień japońskiej rakiety H-2A, która obecnie utknęła na orbicie okołoziemskiej. Zdjęcia te zostały wykonane przez należący do firmy Astroscale satelita do usuwania aktywnych śmieci (ADRAS-J) po pierwszej obserwacji śmieci przez sondę kosmiczną.

Adras-c Został uruchomiony 18 lutego Ma na celu zebranie danych obserwacyjnych, które można ostatecznie wykorzystać do usunięcia z orbity wielkoskalowych śmieci kosmicznych. Satelita monitorował górny stopień rakiety Przez kilka miesięcyZdjęcia opublikowano po przetestowaniu autonomicznego systemu unikania kolizji pojazdu, którego zadaniem jest umożliwienie ADRAS-J bezpiecznego zbliżania się do śmieci z bliskiej odległości.

To właściwie świetny obraz tego, co w zasadzie można by uznać za „ogromne śmieci”.
Obraz: Astroskala

Zdjęcia wykonane podczas manewru powietrznego pozwalają nam z bliska przyjrzeć się korpusowi górnego stopnia rakiety H-2A, który pozostał po jej użyciu Wystrzelenie satelity obserwacyjnego Ziemi GOSAT W 2009 roku widziano obiekt unoszący się nad ziemią, ważący około 3 ton, mający około 11 metrów długości i 4 metry średnicy – ​​nieco mniejszy od przeciętnego autobusu miejskiego.

Astroscale twierdzi, że sonda kosmiczna ADRAS-J z powodzeniem utrzymała odległość około 50 metrów (około 164 stóp) podczas lotu wokół Księżyca, zanim „nieoczekiwana anomalia położenia” spowodowała automatyczne wyłączenie statku po ukończeniu około jednej trzeciej manewru. Według Astroscale pojazd ADRAS-J odsunął się następnie od gruzów zgodnie z przeznaczeniem i „pozostaje w dobrym stanie”. Anomalia została już zidentyfikowana, a inżynierowie Astroscale przygotowują się teraz do ponownego zbliżenia się do opuszczonego górnego stopnia.

Wystrzelenie drugiej fazy misji ADRAS-J firmy Astroscale, której celem jest wychwycenie dużych śmieci kosmicznych i ich deorbitacja, zaplanowano na najpóźniej w 2026 roku.

READ  Zoom śledzi frekwencję podczas spotkań