Ludzie wolą sztuczne słodziki do utraty wagi, ale mogą one wiązać się z ryzykiem
Szukając niskokalorycznego lub bezkalorycznego słodkiego przysmaku, osoby dbające o swoją wagę często sięgają po produkty sztucznie słodzone.
Czy jednak ta taktyka faktycznie jest korzystna w kontrolowaniu wagi?
A według ostatniego badania może to być obiecujące. Badanie Sweet Project wykazało, że osoby, które szybko schudły, a następnie zastąpiły słodkie posiłki i napoje tymi zawierającymi substancje słodzące i wzmacniacze słodyczy (S&SE), utrzymały utratę wagi przez cały rok.
„Zastosowanie niskokalorycznych substancji słodzących w kontroli masy ciała zostało zakwestionowane, częściowo ze względu na związek między ich stosowaniem a przyrostem masy ciała widoczny w badaniach obserwacyjnych” – współautor dr Jason Halford, prezes Europejskiego Stowarzyszenia ds. Studium otyłości” – napisano w oświadczeniu.
„Jednak staje się coraz bardziej jasne, że w badaniach długoterminowych tak nie jest” – dodał.
Naukowcy wskazali na niedociągnięcia badania, podając także ograniczoną wielkość próby i zastosowanie ogólnego testu na słodzik, a nie konkretnego rodzaju. Fakt, że kobiety z wyższym wykształceniem stanowiły większość uczestników, budzi dodatkowe obawy dotyczące możliwości uogólniania wyników.
Ponadto istnieje ryzyko związane ze stosowaniem sztucznych substancji słodzących, ale większość badaczy jest co do tego zgodna.
„Istnieje o wiele więcej zagrożeń dla zdrowia związanych z nadwagą lub otyłością niż spożywanie sztucznych słodzików” – stwierdziła Kylie Bensley, zarejestrowana dietetyczka i właścicielka Suluni Nutrition. zdrowie. „Jeśli tymczasowe zastąpienie żywności i napojów słodzonych cukrem pomoże komuś schudnąć, niech tak będzie”.
Zastrzeżenie: To może nie działać dla wszystkich. Zanim spróbujesz tego, skonsultuj się z lekarzem.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Nowy raport WHO pokazuje, jak miasta przyczyniają się do postępu w zapobieganiu chorobom niezakaźnym i urazom
Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca
Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków