Brumbies odmawiają Góralom dostępu do półfinału

Drużyna ACT Brumbies awansowała do półfinału Super Rugby Pacific i zapewniła sobie spotkanie z przeznaczeniem przeciwko nieformalnej drużynie Blues w Auckland.

Brumbies zamienili jednopunktowe prowadzenie do przerwy w oficjalne zwycięstwo 32-16 nad Highlanders w czwartym i ostatnim ćwierćfinale zeszłego wieczoru.

Al-Nassr zakończył swoją niepokonaną home run z doskonałym rekordem 10 na 10 na stadionie GIO w 2024 roku.

Ale ich nagroda jest wątpliwa.

Rekordowa drużyna Stephena Larkhama musi pokonać The Blues na wyjeździe po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat, aby podtrzymać nadzieję na zakończenie trwającej 20 lat suszy w zdobyciu tytułu mistrzowskiego.

The Blues nie tylko wygrali pięć ostatnich spotkań między obiema drużynami na historycznym cmentarzysku australijskiego rugby od 2013 roku, ale także rozbili Brumbies 46-7 w rekordowym zwycięstwie na Eden Park ostatnim razem w kwietniu.

Ale to jutrzejszy problem, kiedy Brumbies będą świętować nokaut Highlanders w drugiej połowie.

Gospodarze mieli gwiazdy na całym boisku, ale nikt nie miał większego wpływu niż medalista Johna Ealesa Rob Valetini, który był potężny w momencie awarii i zwykle mocny z piłką w ręku.

Jonna Narecki z drużyny Highlanders zdobywa bramkę podczas ćwierćfinałowego meczu Super Rugby Pacific pomiędzy Brumbies i Hurricanes na stadionie GIO w Canberze.

Highlanders otworzyli wynik po golu z rzutu karnego Camerona Millara w drugiej minucie po błędzie Brumbies.

Jednak Brumbies nadal dominowali przez większą część pierwszej połowy, a środkowy Len Ikitau i szybki skrzydłowy Corey Toole byli blisko zdobycia bramki po kopnięciach Toma Wrighta.

Wydawało się, że to tylko kwestia czasu, zanim Highlanders poddadzą się i nie można było zaprzeczyć Andy’emu Muirheadowi w 15. minucie, kiedy Brumbies pięknie rozprowadzali piłkę od lewej strony aż po prawe skrzydło, kończąc na prawym skrzydle.

Tylko słaba dyscyplina i straty na Brumbies utrzymały Highlanders w walce, a dwa kolejne gole po rzucie karnym Millara zapewniły gościom prowadzenie 9-7.

READ  WW Skiles Field zagra ostatni mecz w pierwszym tygodniu 2022 r.

Noah Lolessio na krótko przywrócił przewagę bramką Brumbies, jednak Highlanders odpowiedzieli próbą skrzydłowego Jonaha Nareckiego.

Po czterech zmianach prowadzenia Brumbies zasłużyli na ostatnie słowo w tej połowie, gdy ciężko pracujący dziwka Billy Pollard wjechał mu w drogę i po pierwszej połowie dał gospodarzom prowadzenie 17-16.

Noah Lolessio z drużyny Brumbies został powalony przez Cama Millara z drużyny Highlanders.

Jeśli wynik był wątpliwy po tym, jak Pollard strzelił drugiego gola na początku drugiej połowy, wyglądało to mniej poważnie, gdy stylowy skrzydłowy Muirhead pokazał umiejętności dryblingu na poziomie Lionela Messiego, aby w 46. minucie uzupełnić bramkę po dośrodkowaniu Lolesio, przedłużając Brumbies ’ prowadzić do 13. punktu.

Było już po wszystkim, gdy Lolessio strzelił swój drugi rzut karny, kończąc wynik wieczoru i sezon Highlanders.

„Jestem bardzo szczęśliwy. Zdecydowanie wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz przeciwko Highlanders” – powiedział kapitan Brumbies Allan Alalaatwa.

– To bardzo silny zespół i pokazali to przez cały mecz.

„Piłka nożna w finale polega na ryzykowaniu i myślałem, że zrobiliśmy to w drugiej połowie”.

W piątkowy wieczór Brumbies zmierzą się z Blues w pierwszym półfinale.

W sobotę drużyny minor Hurricanes zmierzą się z Chiefs w drugim półfinale w Wellington, a zwycięzcy będą gospodarzami meczu o tytuł w 2024 roku.