Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków

Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków

Stan wielokrotny Studiuje Wczoraj naukowcy podali, że wśród dzieci objętych ubezpieczeniem publicznym, u których zdiagnozowano zapalenie płuc, co piąty nie otrzymywał antybiotyków. Sieć JAMA jest otwarta.

Naukowcy odkryli jednak, że chociaż u dzieci, które nie otrzymywały antybiotyków, odsetek niepowodzeń leczenia był nieco wyższy niż u dzieci, które je otrzymywały, poważne skutki występowały rzadko niezależnie od leczenia antybiotykami – stwierdzili naukowcy.

Autorzy badania twierdzą, że ich odkrycia sugerują, że przyszłe badania powinny mieć na celu identyfikację dzieci chorych na zapalenie płuc, które można bezpiecznie leczyć bez stosowania antybiotyków.

Kluczowe pytanie kliniczne

Większość dzieci chorych na zapalenie płuc leczy się antybiotykami, chociaż w wielu przypadkach zapalenie płuc jest spowodowane przez patogeny wirusowe. Jak wyjaśniają autorzy badania, jest to prawdopodobnie spowodowane obawami dotyczącymi współistniejących infekcji bakteryjnych i brakiem opublikowanych dowodów, które mogłyby pomóc lekarzom w podjęciu decyzji, kiedy odstawić antybiotyki. Jednak w Stanach Zjednoczonych nie przeprowadzono badań na dużą skalę porównujących wyniki leczenia dzieci z zapaleniem płuc leczonych antybiotykami lub bez nich.

Aby ustalić, jak często dzieci chore na zapalenie płuc są leczone w warunkach ambulatoryjnych bez antybiotyków, zespół amerykańskich badaczy przeanalizował dane z bazy danych Merative MarketScan Medicaid dotyczące dzieci w wieku do 17 lat, u których zdiagnozowano zapalenie płuc i które według stanu na styczeń wypisano z przychodni. Od 1 grudnia 2017 r. do 31 grudnia 2019 r. Zdefiniowali paragon antybiotykowy jako roszczenie o antybiotyk wydany w aptece w dniu wizyty indeksowej lub następnego dnia. Następnie porównali ryzyko niepowodzenia leczenia i poważnych skutków u dzieci, które otrzymały antybiotyki i tych, które ich nie otrzymały.

„W ten sposób badanie to bada kluczową kwestię kliniczną, która nie została jeszcze kompleksowo zbadana, a mianowicie, czy antybiotyki są konieczne u wszystkich dzieci z zapaleniem płuc leczonych w warunkach ambulatoryjnych, których częstą przyczyną są wirusy” – napisali autorzy badania.

READ  50-70 komputerów osobistych w wieku poniżej 19 lat na całym świecie jest nadal podatnych na SARS-CoV-2: badanie: The Tribune India

Spośród 103 854 dzieci objętych badaniem średni wiek wynosił 5 lat, a 52,6% stanowili chłopcy. Ogółem 83 149 dzieci (80,3%) otrzymało antybiotyki, a 20 435 (19,7%) nie. Dzieci zgłaszające się do ośrodków pomocy doraźnej (88,7%) i przychodni (82,7%) częściej otrzymywały antybiotyki niż dzieci leczone na oddziałach ratunkowych (74,4%). Czarne dzieci niebędące Latynosami otrzymywały antybiotyki rzadziej (79,0%) niż białe dzieci niebędące Latynosami (81,7%) i dzieci pochodzenia latynoskiego (82,6%).

Aby porównać wyniki tych, którzy nie otrzymywali antybiotyków, z tymi, którzy je otrzymali, naukowcy przeprowadzili analizę dopasowania wyniku skłonności do 40 454 dzieci (20 277 w każdej grupie leczonej). Niepowodzenie leczenia wystąpiło u 2167 dzieci (10,7%), które nie otrzymywały antybiotyków i u 1766 dzieci (8,7%), które je stosowały (różnica ryzyka, 1,98 punktu procentowego; 95% przedział ufności). [CI]1,41 do 2,56). Ciężkie skutki wystąpiły u 230 dzieci (1,1%), które nie otrzymywały antybiotyków i u 133 dzieci (0,7%), które je stosowały (różnica ryzyka, 0,46 punktu procentowego; 95% przedział ufności, 0,28 do 0,64).

Niewielkie różnice w niepowodzeniu leczenia i poważnych wynikach

Analiza wrażliwości wykazała, że ​​ryzyko niepowodzenia leczenia u dzieci, które nie otrzymywały antybiotyków w porównaniu z dziećmi, które je otrzymywały, zmniejszyło się po wykluczeniu dzieci chorych na astmę lub zapalenie oskrzelików (9,9% vs. 9,0%) i po wydłużeniu okresu ekspozycji na antybiotyki z 0 do 1 Z dnia na dzień do dwóch dni (7,3% w porównaniu z 7,1%).

„W sumie odkrycia te sugerują, że u większości dzieci nie obserwuje się niepowodzeń leczenia ani poważnych konsekwencji, jeśli nie otrzymują antybiotyków” – napisali naukowcy.

Autorzy twierdzą, że ograniczenia badania obejmują fakt, że obejmowało ono wyłącznie dzieci ubezpieczone w Medicaid, nie byli w stanie rozróżnić wizyt, podczas których przepisano antybiotyki, ale których nie wydano, od tych, podczas których antybiotyki nie zostały przepisane, a także nie mogli potwierdzić, że antybiotyki To było właściwe. Materiały eksploatacyjne. Twierdzą jednak, że odkrycia podkreślają znaczenie identyfikacji grup dzieci, które można bezpiecznie leczyć bez antybiotyków.

READ  Ograniczone czasowo jedzenie może zmienić ekspresję genów: badania zdrowie

„Biorąc pod uwagę, że stanowi to duży odsetek dzieci z zapaleniem płuc, zaobserwowane różnice w niepowodzeniu leczenia były skromne, a poważne skutki występowały rzadko niezależnie od leczenia antybiotykami, przyszłe badania powinny określić, które dzieci z zapaleniem płuc można bezpiecznie i skutecznie leczyć bez leczenia”. Natychmiastowe leczenie antybiotykami” – podsumowali.