Anglia pokonuje Black Ferns 24-12

Najlepiej rozstawieni Anglia pokonała mistrzynię świata Nową Zelandię 24:12 w niedzielę na stadionie Twickenham, rok przed kolejnym Pucharem Świata w Rugby Kobiet.

Pomocnik Marley Packer, skrzydłowy Abby Doe, obrońca Ellie Kildon i pomocnik Natasha Hunt strzelili dwa gole i poprowadzili Anglię do zwycięstwa 24-0. Pomocnik Katelyn Fahakulu strzelił dwa gole, otrząsając się z rdzy wynikającej z braku aktywności od czasu miażdżącego zwycięstwa nad Australią w lipcu.

Anglia wygrała trzy z czterech meczów w Nowej Zelandii od 2021 roku. Jedynym wyjątkiem był finał Mistrzostw Świata 2022, który Black Ferns wygrali w Auckland. Od tego czasu Anglia wygrała 17 meczów z rzędu.

Obie drużyny przygotowywały się także dwa tygodnie później do turnieju WXV1 w Vancouver.

Po zwycięstwie nad Francją 38:19 w zeszły weekend Anglia objęła prowadzenie w 17. minucie. Atak Sarah Byrne pomógł przygotować grunt pod potężny atak, który zakończył się przyłożeniem Packera.

Środkowa Tanya Calunivali z Nowej Zelandii zostaje sfaulowana przez Natashę Hunt i Marley Packer z Anglii podczas międzynarodowego meczu kobiet pomiędzy Anglią a Nową Zelandią na stadionie Allianz w Twickenham.

Black Ferns wykazali się większą aktywnością w ataku, ale interwencja Packera rozpaliła gospodarzy, którzy posłali Dow do ataku. Próba została zrealizowana dzięki szybkiemu podaniu Tatiany Hurd do Dow.

Następny był Kildon, który strzelił trzeciego gola, kończąc cierpliwą naradę Anglii wkroczeniem do środka, pozostawiając Nową Zelandię desperacko potrzebującą przemówienia motywującego w przerwie, aby zapobiec ciężkiej porażce przed 41-tysięczną publicznością.

Zamiast tego Hunt zaliczył czwartą próbę zaledwie dwie minuty po drugiej połowie, mimo że Anglia grała w 14 zawodników z powodu żółtej kartki Zoe Aldcroft.

Zawodnicy Black Ferns strzelili gola przez Fahakulu w 52. minucie, a jako kolejny dowód na osłabienie siły gry Anglii, Fahakulu dodała swojego drugiego gola przed ostatnią kwartą. Ale powrót się tam zatrzymał.

READ  Michaela Shiffrin zostaje najnowszą łyżwiarką na poziomie A, która uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 | Michaela Schiffrin