W połowie 2000 roku odkryto, że niektórzy astronauci mieli problemy ze wzrokiem po długotrwałych misjach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Ich gałki oczne były spłaszczone z tyłu, a nerwy wzrokowe były w stanie zapalnym.
Schorzenie to nazywa się zespołem nerwowo-ocznym związanym z lotami kosmicznymi i nie ma znanego lekarstwa.
„Początkowo ludzie nie wiedzieli, co z tym począć, a do 2010 r. narastało zaniepokojenie, gdy stało się jasne, że niektórzy astronauci doznali poważnych zmian strukturalnych, które nie były w pełni odwracalne po powrocie na Ziemię” – wyjaśnił profesor Noam Alperin.
Alperin odkrył w 2016 roku, że stan ten może być wynikiem zmiany dystrybucji płynu mózgowo-rdzeniowego, który amortyzuje mózg i rdzeń kręgowy.
Na Ziemi płyn zmienia się wraz ze zmianą naszej postawy, ponieważ wywierane na nią ciśnienie będzie się zmieniać niezależnie od tego, czy siedzimy, stoimy czy leżymy.
„Na Ziemi system płynu mózgowo-rdzeniowego (płynu mózgowo-rdzeniowego) jest zbudowany, aby dostosować się do tych zmian ciśnienia, ale w kosmosie system jest zdezorientowany brakiem zmian ciśnienia związanych z postawą”.
Przeczytaj oryginalny artykuł tutaj
Odmowa odpowiedzialności! Toysmatrix to automatyczny agregator wokół globalnych mediów. Wszystkie treści są dostępne bezpłatnie w Internecie. Właśnie zaaranżowaliśmy to na jednej platformie wyłącznie do celów edukacyjnych. W każdej treści określone jest hiperłącze do głównego źródła. Wszystkie znaki towarowe należą do ich prawowitych właścicieli, wszystkie materiały do ich autorów. Jeśli jesteś właścicielem treści i nie chcesz, abyśmy publikowali Twoje materiały na naszej stronie, skontaktuj się z nami przez e-mail – [email protected]. Treść zostanie usunięta w ciągu 24 godzin.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Bardziej ekologiczne wybory, bystrzejsze umysły: badania łączą zrównoważony rozwój i zdrowie mózgu
Coraz częstsza liczba chorób przenoszonych przez komary w Europie – jak bardzo martwią się naukowcy? | Transmisja
Badanie asocjacji całego genomu pozwala zidentyfikować genetyczne czynniki ryzyka demencji