W dzisiejszych czasach wydaje się, że nie można wejść do księgarni bez wpadnięcia na książkę lub czasopismo, wskazujące na negatywne konsekwencje takiego postępowania. Zmiana klimatu. wszystko z Najgorętsze lata w historii do sabotaż astronomii Można to powiązać ze zmianą klimatu.
Niektóre nowe nauki stawiają teraz kolejny potencjalny problem u stóp zmian klimatycznych – Ziemia zatrzymuje rocznie ponad dwa razy więcej ciepła niż 15 lat temu.
zespół NASA A NOAA Odkryto, że „nierównowaga energetyczna” Ziemi podwoiła się w latach 2005-2019. Brak równowagi energetycznej jest łatwy do zrozumienia, ale złożony pod względem przyczyn i skutków. Jest to różnica między ilością energii pochłoniętej przez Ziemię a ilością energii przez nią emitowanej.
Każdy wzrost nierównowagi energetycznej oznacza, że system Ziemi jako całość zyskuje energię, powodując wzrost jego temperatury.
Aby oszacować tę zmianę, zespół wykorzystał dane z dwóch oddzielnych źródeł – chmury NASA i systemu energii promieniowania Ziemi (Ceres) i system prowadzony przez NOAA o nazwie Proszę. CERES specjalizuje się w ilości energii, która wchodzi i wychodzi z Ziemi.
Większość wchodzącej energii jest w formie promieniowania słonecznego, podczas gdy energia opuszczająca system może przybierać różne formy, w tym część tego promieniowania słonecznego odbijającego się od białych chmur.
Z drugiej strony, Argo szacuje tempo ocieplania się oceanów. Dziewięćdziesiąt procent energii pochłanianej przez system Ziemi jest pochłaniane przez oceany, więc każda znacząca nierównowaga energetyczna jest postrzegana jako ocieplenie oceanów.
Dane z obu platform czujnikowych wskazywały na te same wnioski – że Ziemia pochłaniała więcej energii niż emituje, a energia jest następnie magazynowana w oceanie oraz że roczna ilość zmagazynowanej energii dramatycznie wzrosła w niedalekiej przeszłości. Wszystkie te odkrycia mają ważne implikacje dla przyszłości zrozumienia i radzenia sobie ze zmianami klimatu.
Po pierwsze, warto byłoby zrozumieć przyczynę wzrostu pochłanianego ciepła w celu potencjalnego złagodzenia go w najbliższej przyszłości. Naukowcy przytaczają dwa główne powody zwiększonej nierównowagi energetycznej.
Pierwszym był spadek lodu morskiego i chmur, ponieważ białe powierzchnie zwiększają albedo planety, a tym samym ilość energii odbijanej z powrotem w kosmos. Niektóre z tych spadków zasięgu chmury wynikają z tego, co jest znane jako Oscylacja dekady Pacyfiku.
W połowie okresu badawczego panowała ciepła faza tej oscylacji, powodująca powszechny spadek pokrycia chmur, a tym samym niższe albedo.
Drugim powodem jest wzrost emisji gazów cieplarnianych pochodzących z emisji człowieka i pary wodnej, co może zapobiegać ucieczce niektórych rodzajów promieniowania, zwiększając ogólny pobór energii przez system. Tak więc nasze emisje utrudniają ucieczkę ciepła z Ziemi.
Konsekwencje takiej zmiany nierównowagi energetycznej są nieco mniej jasne, jak ma to miejsce w przypadku większości nauk o klimacie. Istnieje możliwość, że ten efekt zatrzymywania ciepła przyspieszy topnienie polarnych czap lodowych, a tym samym wzrost poziomu mórz, którego wielu naukowców obawia się w ciągu najbliższych 100 lat.
Alternatywnie, rosnące temperatury oceanów mogą oznaczać bardziej kwaśne oceany, co ma swój własny wpływ na ekosystemy zależne od chemii oceanów.
Zdjęcie: W ciągu roku kierunek osi pozostaje stały w przestrzeni, co powoduje zmiany w rozkładzie promieniowania słonecznego. Te zmiany we wzorcu promieniowania docierającego do powierzchni Ziemi powodują zmianę pór roku.
Niezależnie od konsekwencji, badanie to stanowi kolejny punkt w argumentacji, że zmiany klimatyczne są rzeczywiste i że powodują je ludzie.
Jest to również coś, co możemy odzwierciedlić w naszych wysiłkach na rzecz globalnego przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Warto zatem zwrócić uwagę na ogólny brak bilansu energetycznego w dającej się przewidzieć przyszłości.
Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez wszechświat dzisiaj. Przeczytać oryginalny artykuł.
More Stories
Nowy raport WHO pokazuje, jak miasta przyczyniają się do postępu w zapobieganiu chorobom niezakaźnym i urazom
Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca
Badanie wykazało, że 20% dzieci chorych na zapalenie płuc nie otrzymuje antybiotyków