Drugiego dnia Blackcaps przeszli Sri Lankę 50 trasami

Pół wieku zdobyte przez Toma Lathama i Kane’a Williamsona doprowadziło nowozelandzkich krykieta do zwycięstwa 255-4 drugiego dnia pierwszego meczu testowego przeciwko Sri Lance.

W odpowiedzi na pierwsze rundy Sri Lanki 305, Latham i Devon Conway dali Nowej Zelandii świetny start, strzelając 63 runy za pierwszą bramkę przed otwieraczem, a następnie dodali 73 runy za drugą furtkę z Williamsonem.

Latham czuł się pewnie w starciu ze spinnerami, dopóki nie upadł na 70. Próbując podbić Prapatha Jayasuriya, piłka odbiła się od jego górnej krawędzi i został złapany w kwadratową nogę.

Williamson uderzył mocno i był 55 jardów, gdy brak koncentracji doprowadził do zablokowania podania Dhananjayi de Silvy przez bramkarza Kusala Mendisa po genialnym złapaniu.

Tom Latham i Kane Williamson pomagają drużynie Black Caps pozostać w kontakcie ze Sri Lanką drugiego dnia pierwszego meczu testowego (Źródło: Niebo)

De Silva zwolnił także Rashina Ravindrę w 39. minucie, kiedy nie odczytał prostej piłki melonika i jego ramiona uderzyły w ramię.

Następnie utrzymująca się przez 59 rund współpraca przy piątej bramce pomiędzy Darylem Mitchellem (41) i Tomem Blundellem (18) popchnęła Nową Zelandię na dno.

„To był dla nas wspaniały dzień. Meloniki włożyli wiele wysiłku, aby wcześnie zdobyć trzy bramki, a potem dzięki partnerstwu udało nam się osiągnąć tę sumę. Wywarliśmy na meloników presję” – powiedział Latham.

Wcześniej Nowej Zelandii udało się zmniejszyć dystans do Sri Lanki. Ostatnie cztery bramki padły po trzech seriach, a szybki melonik Will O’Rourke zakończył mecz wynikiem 5-55.

Poranny mecz został przerwany przez deszcz, gdyż nie można było rozegrać więcej niż 4,5 rundy. Trzeciego dnia mecz rozpocznie się 15 minut wcześniej.

„Wczoraj czuliśmy, że jesteśmy na bardzo dobrej pozycji. Idealnie byłoby, gdybyśmy dzisiaj zdobyli kolejne 40 runów. Gdybyśmy grali tak, jak zwykle, moglibyśmy być na lepszej pozycji” – trener kręgli ze Sri Lanki Craig Howard powiedział.

READ  Wojownicy NRL: tylko dziewięć meczów w Auckland w 2023 r.

W zeszłym tygodniu Nowa Zelandia rozegrała mecz testowy przeciwko Afganistanowi w Indiach, a mecz zakończył się po pięciu dniach bez gry. Sri Lanka przygotowuje się do rozegrania w Anglii serii trzech meczów testowych, które gospodarze wygrali 2:1.

Zespoły rozegrają drugi mecz testowy w Galle, który rozpocznie się 26 września.