Zelisch wygrywa w swoim pierwszym występie w chaotycznym wyścigu NASCAR Xfinity w Watkins Glen

18-letni Conor Zelish poprowadził niesamowitą passę z pole position w wyścigu, który rzucił nowicjuszowi wszystko, co mógł, aby pozbawić go zwycięstwa. Jednak zwyciężył, oszczędzając wystarczającą ilość paliwa w podwójnej dogrywce i przetrwając chaos za sobą, aby wygrać. Zilić pokonał nawet karę w połowie wyścigu za odcięcie przystanku autobusowego pod wpływem ostrzeżenia, co spowodowało, że znalazł się na końcu stawki.

Dołącz do ekskluzywnej listy kierowców, którzy zwyciężyli w swoim debiucie w NASCAR Xfinity: Dale Earnhardt Sr. (1982), Joe Ruttman (1982), Ricky Rudd (1983), Terry Labonte (1995), Kurt Busch (2006) i Ty Gibbs (2021).

„Brak mi słów” – powiedział Zelisch, który prowadził Chevroleta nr 88 dla JR Motorsports. „Tak ciężko pracowałem na ten wyścig, pracowałem na ten wyścig miesiącami nie wiem, jak udało mi się wystarczająco zaoszczędzić.” „Utknąłem pod górę na dwa wyścigi. Nie sądziłem, że uda mi się wrócić do mety. Miałem zamiar cieszyć się tym wyścigiem przez długi czas. chwilę.”

Zwycięzca wyścigu Connor Zellich, JR Motorsports, Chevrolet Camaro z Carolina Carports

Zdjęcia: Danny Hansen/NKP/Motorsports Pictures

Wyścig zakończył się z ostrożnością po gwałtownym wypadku pomiędzy kilkoma samochodami na ostatnim okrążeniu.

Sheldon Creed, który jest już rekordzistą pod względem największej liczby drugich miejsc bez zwycięstwa, zajął drugie miejsce po raz 12. w swojej karierze. AJ Allmendinger był trzeci, Chandler Smith był czwarty, a Shane van Gisbergen był piąty. Ross Chastain, który w niedzielnym wyścigu o Puchar wystartuje z pole position, w czasie ostrzeżenia zajął szóste miejsce.

Zelić był na dobrej drodze do zwycięstwa, gdy na sześć okrążeń przed końcem upomnienie spowodowało chaos. Samochód Matta Di Benedetto zatrzymał się na przystanku autobusowym, wysyłając go w stronę mety. Wyścig zakończył się dogrywką po wypadku wielu samochodów w pierwszym zakręcie, w wyniku którego Austin Hill i Anthony Alfredo doznali znacznych uszkodzeń. Wyścig został oznaczony czerwoną flagą ze względu na obecność płynów na całym torze. Po długiej przerwie wydarzenie zostało wznowione tylko po to, by doszło do kolejnych katastrof. Ty Gibbsowi zabrakło paliwa na czwartym miejscu, a Brandon Jones i Mike Skeen zderzyli się na przystanku autobusowym.

READ  NRL 2023, South Sydney Rabbitohs, Penrith Panthers, zapowiedź rundy 8, Anzac Tour, składy drużyn, u siebie i na wyjeździe, aktualizacje

To zmusiło wyścig do podwójnej dogrywki. Gdy coraz więcej samochodów obracało się i zderzało z rywalami na niższych pozycjach, Zelić był w stanie wygrać. Wyścig ostatecznie zakończył się, gdy Riley Herbst i Ryan Sage pobiegli w stronę przystanku autobusowego, gdzie zebrali kilka samochodów.