Australia vs Republika Południowej Afryki na żywo: wynik i reakcje z meczu o mistrzostwo w rugby w Perth, gdy dominują Springboks

(Obrazy Getty’ego)

Prawdziwe wsparcie
Niezależne dziennikarstwo

Naszą misją jest dostarczanie bezstronnych, opartych na faktach raportów, które pociągają za sobą odpowiedzialność i ujawniają prawdę.

Niezależnie od tego, czy jest to 5, czy 50 dolarów, liczy się każdy wkład.

Wesprzyj nas, abyśmy mogli prowadzić dziennikarstwo bez planu.

Luiza Thomas

W sobotę rano mistrzowie świata Republiki Południowej Afryki pokonali Australię 30:12 w Perth i wrócili na szczyt mistrzostw w rugby.

Wallabies chcieli zemścić się za rozczarowującą porażkę 33-7 ze Springboksami w zeszłym tygodniu w meczu otwarcia, a Republika Południowej Afryki dokonała 10 zmian w składzie, który pokonał Australię.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Republiki Południowej Afryki 11:9, a najważniejszym momentem była genialna próba Afelele Fasiego, choć drużyna Wallabies miała pecha i nie objęła prowadzenia po tym, jak Noah Lolessio nie wykorzystał rzutu karnego w pierwszej połowie.

Jednak druga połowa była zupełnie inna ze względu na wilgotne warunki w Perth, kiedy Republika Południowej Afryki przejęła kontrolę nad meczem i zamieniła trzy ataki na trzy próby.

Mecz zakończył się zwycięstwem 30-12 Mistrzów Świata, którzy kontynuują swoje dążenie do zdobycia pierwszego tytułu mistrza w rugby od 2019 roku, przed wyjazdem do Nowej Zelandii 31 sierpnia.

Śledź wszystkie aktualizacje na żywo i reakcje na rozgrywkę w Perth poniżej:

1723899629

następny

Dla Wallabies kolejne dwa mecze będą łagodniejsze dla Pum w Argentynie. Jego pierwszy mecz rozpocznie się 31 sierpnia w La Plata.

Springboks zmierzą się z Nową Zelandią w rewanżu za finał Pucharu Świata tego samego dnia w Johannesburgu, a druga runda tych meczów zostanie rozegrana tydzień później odpowiednio w Santa Fe i Cape Town.

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 14:00

1723899329

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 13:55

1723899029

Pełny etat! Australia 12-30 Republika Południowej Afryki

Jesse Krell kolejnym Springbokiem przed kamerami.

„Myślę, że Rassi w większym stopniu opiera się na swoim sposobie myślenia i zachęca nas, jako graczy, abyśmy wyszli i wyrażali siebie, a nie bali się popełniać błędy. Myślę, że wychodzenie i próbowanie nowych rzeczy jest kluczem do sukcesu zawodnika”.

„Powiedział nam: «Wyjdź tam, popracuj nad podaniem piłki, przekaż ją dalej, wyraź siebie.» Myślę, że pojawienie się Tony’ego Browna uzupełnia to.

„To ekscytujące być częścią tego zespołu i grać w taki rodzaj rugby, jaki staramy się grać. [I’m] Bardzo podekscytowani i szczęśliwi, że możemy być ich częścią.

„Najlepszą rzeczą w światowej klasy trenerach jest ich zdolność do upraszczania rzeczy, przekazywania wiadomości i ułatwiania ataków. Myślę, że Tony robi to również w ekscytujący sposób.

„Sprawia, że ​​gracze podczas treningu czują się jak sześciolatkowie, co jest świetne w międzynarodowym rugby. Ma naprawdę świetne umiejętności i zachęca zawodników do działania, pracy nad podaniami i wszystkimi innowacyjnymi ruchami. myśląc o grze, co oznacza: „Lubię to i myślę, że wielu innym graczom też się podoba. Widać to na boisku”.

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 13:50

1723898409

Harmonogram Mistrzostw w Rugby 2024: mecze Republiki Południowej Afryki, Nowej Zelandii, Australii i Argentyny

Kontynuacja turnieju 31 sierpnia – oto podsumowanie pozostałych meczów,

Sobota 31 sierpnia

Republika Południowej Afryki – Nowa Zelandia, 16:00 (Ellis Park, Johannesburg)

Argentyna – Australia, 23:00 (stadion Uno, La Plata)

Sobota 7 września

Republika Południowej Afryki – Nowa Zelandia, 16:00 (stadion w Cape Town, Cape Town)

Argentyna – Australia, 20:00 (Estadio Estanislao Lopez, Santa Fe)

Sobota 21 września

Australia – Nowa Zelandia, 6:45 (stadion Accor, Sydney)

Argentyna – Republika Południowej Afryki, 22:00 (stadion Enico Madre de Ciudades, Santiago del Estero)

Sobota 28 września

Nowa Zelandia vs Australia, 8.05 (Sky Stadium, Wellington)

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 13:40

1723898129

„To najlepsza drużyna na świecie. W tej chwili nie jest łatwo grać przeciwko nim i chcemy z nimi rywalizować.

Wiedzieliśmy, że musimy ich ruszyć. Nie mogliśmy grać z nimi sam na sam, ale próbując to zrobić, popełniliśmy mały błąd. Być może kopaliśmy piłkę za mocno lub za bardzo się staraliśmy wybijać piłkę w przestrzeń. Nie są silni fizycznie w ataku. Nie tylko są niezwykle potężni, jeśli chodzi o szybkość.

„Nie mogę krytykować wysiłku. Próba odparcia ataku jelenia z pełnym stadem jest wystarczająco trudna.

„Nadal jestem dumny ze sposobu, w jaki zawodnicy walczyli w drugiej połowie. Sposób, w jaki walczyli w pierwszej połowie. Mogło być… Wiem, że łatwo byłoby pozostać w grze, ale mogło być Wynik 12-11 w pierwszej połowie byłby dużym wzmocnieniem dla zawodników.

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 13:35

1723897829

Następnie przed mediami pojawia się Joe Schmidt, który ma dość dogłębną analizę meczu.

Cóż, to był trudny mecz. Myślałem, że w pierwszej połowie byliśmy blisko objęcia prowadzenia, co podbudowało morale zawodników. W pierwszej połowie zostali nieco pokonani, a przeciwnik jak zawsze był bardzo fizyczny Springboksów.

– Kilku zawodników było kontuzjowanych. Trudno nam było przetrwać drugą połowę. W przypadku niektórych dużych, fizycznie zbudowanych zawodników bardzo trudno było nam powstrzymać atak.

„Wykorzystali to. To bardzo utrudniło sprawę. Mieliśmy dwie szanse. Luchan umieścił jedną przed bramką, której byliśmy blisko. Te rzeczy naprawdę nas zabolały. Przy odbiciach bardzo utrudniały nam grę.

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 13:30

1723897229

Harry Wilson podchodzi do mikrofonu w imieniu drużyny Wallabies i mówi, że Republika Południowej Afryki „wyszła dzisiaj, zagrała dobry mecz i wygrała dziś wieczorem najważniejsze momenty”.

„Wiemy, że jeśli będziemy dalej pracować i stawać się coraz lepsi, wygramy tego rodzaju momenty. Myślę, że kiedy tylko przejęliśmy trochę piłkę w ataku i popełniliśmy kilka głupich błędów, zaczęliśmy nie wykonywać swoich podstawowych założeń. , z czego jesteśmy dumni. To naprawdę zraniło nas w grze. „Druga połowa”.

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 13:20

1723896609

Eben Itzibeth jako pierwszy udzielił wywiadu mediom, mówiąc, że „to były niesamowite dwa tygodnie, podczas których odnieśliśmy dwa zwycięstwa”.

„To nie zdarza się zbyt często. Wallabies to dobry zespół. Uważam, że gracze zagrali dobrze dziś wieczorem i w zeszłym tygodniu.

„Zwłaszcza w pierwszej połowie. Strzały były mocne. Podobała nam się gra i wiedzieliśmy, że dzisiaj wieczorem zagrają dobrze. I właśnie to zrobili. Ostatecznie osiągnęli dobry wynik”.

Odnosząc się do zmian wprowadzonych przez Rassie Erasmusa, Itzibeth mówi: „Myślę, że jest geniuszem.

„Byli fantastyczni. Oczywiście zmienniki weszli, aby dokończyć mecz. Zespół był dobry przez cały mecz”.

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 13:10

1723896009

Podsumowanie mistrzostw w rugby

Dzisiejszy wynik oznacza, że ​​Republika Południowej Afryki odniosła dwa zwycięstwa z dwóch meczów podczas swojego mini tournee po Australii, po zwycięstwie 33-7 w meczu otwarcia turnieju.

1723895685

Tym samym zacięty mecz w pierwszej połowie, w którym padły zaledwie dwa punkty, zakończył się 18-punktowym zwycięstwem Springboksów. Siła zespołu była wyraźna, ponieważ udało jej się zdobyć trzy próby mocnymi strzałami i była w stanie utrzymać dyscyplinę lepiej niż jej australijscy odpowiednicy.

Przed wznowieniem prac nastąpi dwutygodniowa przerwa, wkrótce przedstawimy Wam szczegóły na ten temat oraz opinie.

Chrisa Wilsona17 sierpnia 2024 12:54