Nowa Zelandia upada w meczu z Pumami, zadając Razors pierwszą porażkę

Nowozelandczycy ponieśli pierwszą porażkę w erze Scotta Robertsona, przegrywając 38-30 z Argentyną w Wellington, obiekcie, który stawał się coraz bardziej zmorą dla gospodarzy.

Goście kontrolowali mecz, prowadząc 20-15 w pierwszej połowie, ale w drugiej połowie załamali się w meczu z Pumami, które w pełni zasłużyły na zwycięstwo – trzecie zwycięstwo nad reprezentacją Nowej Zelandii.

Goście bronili się sercem i inteligentnie atakowali, chociaż w pierwszej połowie zostali pokonani przez nowozelandzką drużynę, która miała w ataku przewagę fizyczną, która dziwnie zniknęła po przerwie.

Będzie mnóstwo pytań o to, co poszło nie tak dla Nowozelandczyków, którzy w najbliższą sobotę będą musieli ponownie powstać, aby bronić swojej twierdzy w Eden Park przed tymi samymi przeciwnikami.

Przed tłumem pustych miejsc i zaledwie kilka minut po tym, jak Springbokowie pokonali Wallabies 33-7 w Brisbane, Nowej Zelandii brakowało spójności i precyzji po serii zwycięstw nad Anglią i niedawnym zwycięstwie nad Fidżi w San Diego.

W drużynie zabrakło kontuzjowanego kapitana Scotta Barretta i innego liniowego defensywy Patricka Tuipulotu, a pomocnik TJ Perenara, który otrzymał dwa rzuty karne z rzędu, nie spisał się dobrze. Można śmiało powiedzieć, że Damien McKenzie również nie zapewnił wymaganych wskazówek.

A jeśli było coś, co uwypukliło ich niedokładność, to były to momenty poprzedzające zwycięską próbę Pumy, gdy pozostało zaledwie 10 minut.

Było to trzecie zwycięstwo Pum nad rywalami (Źródło: Niebo)

Ethan Blackadder skutecznie przejął piłkę, ale po kopnięciu Ardi Savea podał prosto obok McKenziego w pole karne, gdzie McKenzie odzyskał piłkę, ale w kolejnej mentalnej eksplozji posłał ją za linię prób. Weteran Agustín Crevi strzelił gola po udanej akcji, dzięki czemu Pumy prowadziły 35-30.

Rzut karny Santiago Carrerasa sprawił, że mecz wymknął się spod kontroli i pozbawił Nową Zelandię utraty dodatkowego punktu.

READ  Glenn Phillips występuje w meczu Blackcaps z Bangladeszem pierwszego dnia pierwszego testu

Wszystko to oznacza, że ​​Nowa Zelandia nie wygrała w Wellington od 2018 roku – czyli zwycięstwa nad Francją. To oszałamiający powrót na ziemię dla Robertsona i firmy po tym, jak poprzednik Robertsona, Ian Foster, przeszedł do historii, trenowając Nową Zelandię podczas jej pierwszej porażki z Argentyną w 2020 roku.

Nastąpiła dziwna zmiana sytuacji, gdy gospodarze kontrolowali sytuację w pierwszej kwarcie, a Pumy stracili sześć rzutów karnych w ciągu pierwszych 11 minut.

Reprezentacja Nowej Zelandii, która odmówiła przyznania dwóch rzutów karnych, pokonała swojego gospodarza przez Sama Dare’a po wspaniałym podaniu McKenziego i dośrodkowaniu Beaudena Barretta, ale wyrównującą bramkę dla gości zdobył Lucio Cinti.

Nowozelandzka drużyna ponownie objęła prowadzenie po trafieniu Antona Lienerta-Browna, ale Mateo Carreras strzelił wyrównującego gola dla nowozelandzkiej drużyny.

Test był jeszcze dziwniejszy, bo pierwsza grupa uformowała się dopiero w 62. minucie.

Po raz kolejny Kiwis mieli tam przewagę, ale Pumy zwyciężyły.

Mimo to reprezentacja Nowej Zelandii przed przerwą prowadziła 20-15 i kontrolowała mecz, jednak Argentyńczycy nie poddali się i po raz pierwszy objęli prowadzenie, gdy kontrolę nad ofensywną linią boczną przejął Franco Molina, i został zepchnięty zbyt łatwo dla reprezentacji Nowej Zelandii.

Mark Tella strzela gola dla Nowej Zelandii w Wellington.

Prowadzenie ponownie się zmieniło, a McKenzie i Carreras wymienili rzuty karne, po czym próba Marka Telli pozwoliła Nowozelandczykom objąć prowadzenie.

Carreras zmniejszył deficyt do 30-28 rzutem karnym, po czym McKenzie nie wykorzystał kolejnego rzutu karnego. Następnie zawodnik z numerem 10 przekroczył linię bramkową, ale próba została nieuznana ze względu na podanie w przód do Willa Jordana, który zastąpił cichego Sipho Reisa.

Na wysiłek Creevy’ego zawsze trudno było odpowiedzieć i po raz kolejny Nowozelandczycy utrudniali sobie zadanie, gdy rezerwowy dziwka Asafo Aumua nie trafił w cel na głównej linii bocznej, a obdarty napastnik Wallace Setiti został ukarany karą za nie podanie piłki do atakowanego gracza.

READ  Francuska skoczka o tyczce Margot Chevrier doznała strasznego złamania kostki podczas halowych mistrzostw świata IAAF

Wynikła kara dodała obrazę do kontuzji.

Robertson powiedział, że w tej grze chciał dokładności w ofensywie, ale tak się nie stało.

Co gorsza, w końcówce zostali zastraszeni fizycznie, co już jest niepokojące w obliczu zbliżających się dwóch meczów testowych przeciwko Boksom w Republice Południowej Afryki.

„Naprawdę nie byliśmy wystarczająco dobrzy” – powiedział Robertson po meczu.

Argentyna 38 (Lucio Cinti, Mateo Carreras, Franco Molina, Agustín Crevi próbuje; Santiago Carreras 4 długopisy, 3 negatywy)

Wszyscy Czarni 30 (Sam Dare, Anton Lienert-Brown, Mark Tella, próbują; Damian McKenzie 3 rzuty karne, 3 rzuty karne)

Pierwsza połowa: Wszyscy czarni 20-15