Igrzyska Olimpijskie 2024: podsumowanie trzeciego dnia – Nowa Zelandia na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Suma medali Nowej Zelandii: 0

Wyścig kolarstwa górskiego Cross Country – Sam Gaz zajmuje 6. miejsce

Po pierwszym z ośmiu okrążeń Jazz tracił 19 sekund, pozostając na 16. miejscu, podczas gdy obrońca tytułu Tom Pidcock zaczął poszerzać krąg biegaczy. Nowozelandczyk stopniowo wspinał się do czołowej dziesiątki, a po tym, jak Pidcock doznał przebicia opony na czwartym okrążeniu, mały medal wydawał się w zasięgu ręki.

Ostatecznie Pidcock zdobył złoty medal dzięki wygwizdaniom kibiców, którzy byli zdenerwowani atakiem faworyta na ostatnim okrążeniu, w wyniku którego wyeliminował francuskiego srebrnego medalistę Victora Koretzky’ego, podczas gdy Jazz musiał zadowolić się szóstym miejscem, ze stratą 1 minuty i 30 sekund do brązu.

Przeczytaj raport Chrisa Shannona tutaj

Jeździectwo: Finał skoków przez przeszkody – Tim Price na szóstym miejscu, Team New Zealand na ósmym

Kolejna bez medalowa kampania drużyny jeździeckiej, w której Tim Price i Falco, najlepsze nowozelandzkie trio, zajęli szóste miejsce w konkursie indywidualnym. Clark Johnston zajął 18. miejsce, a Jonelle Price 40. Niemiec Michael Jung na pokładzie Chipmunk FRH zdobył swój trzeci z rzędu złoty medal.

Wielka Brytania zdobyła złoty medal w sportach jeździeckich po pokonaniu gospodarzy Francji, a Japonia sięgnęła po brązowy medal. Nowa Zelandia nie zdobyła medalu jeździeckiego na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich, a Mark Todd był ostatnim jeźdźcem, który zdobył indywidualny medal w 2000 roku.

Jonelle Price z Nowej Zelandii występująca w finale skarbca drużynowego.  Zdjęcie / Fotosport
Jonelle Price z Nowej Zelandii występująca w finale skarbca drużynowego. Zdjęcie / Fotosport

ŻEGLARSTWO: Męska drużyna 49er pozostaje na szczycie

Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem dla Isaaca McHardy’ego i Williama McKenziego w Marsylii, którzy mieli kolejny fantastyczny dzień. W połowie wyścigu wyprzedzili grupę, odnosząc dwa kolejne zwycięstwa w nocy. Zdobyli jedynie 14 punktów netto, pięć punktów przewagi nad załogą irlandzką, która zajęła drugie miejsce i 14 punktów przed załogą hiszpańską, która zajęła trzecie miejsce. Do wyścigu o medale pozostało im jeszcze sześć wyścigów. Jeśli jutro odniosą więcej zwycięstw, mogą być o krok od zdobycia medalu.

READ  Późna poczta, finały pierwszego tygodnia, tajniki, kontuzje, Cameron Murray, koguty kontra Rabbitohs

Kobieca załoga 49er, złożona z Jo Allee i Molly Mitsch, poprawiła się po kiepskim dniu otwarcia, zajmując dzisiaj dziewiąte, 17 i ósme miejsce, ale mimo to zajęła 19. miejsce na 20 załóg.

Wiatr nie wystarczył na jeden wyścig mężczyzn w kategorii żaglówek, gdyż Josh Armit zajął czwarte miejsce. W kategorii kobiet Verl Ten Half zajęła 23. i 15. miejsce, zajmując po dwóch wyścigach 21. miejsce. Do ćwierćfinału kwalifikuje się 10 najlepszych zawodników po 20 wyścigach.

Rugby Sevens – Black Ferns zmierzą się w półfinale z USA

Reprezentacja Nowej Zelandii kobiet dokonała tego samego wyczynu co drużyna mężczyzn, pokonując w fazie grupowej Fidżi 38:7. Następnie w ćwierćfinale rozbili chińską drużynę 55-5 i awansowali do półfinału przeciwko Stanom Zjednoczonym. Jeśli Nowa Zelandia wygra mecz, jutro zapewni sobie medal. Zespół będzie jednak dążył do powtórzenia złotego medalu.

Pływanie – Erica Fairweather jest siódma na 200 metrów stylem dowolnym

Fairweather dotarła do kolejnego finału, w którym zajęła siódme miejsce z pierwszego toru. Australijka Molly O’Callaghan pokonała swoją koleżankę z drużyny Arianne Titmuss, pozbawiając ją zwycięstwa na 200 i 400 metrów.

Tenis – drużyna debla kobiet odpadła w pierwszej rundzie

Włoski duet Sara Errani i Jasmine Paolini przegrał z duetem Erin Routliff i Lulu Sun 6:2, 6:3, kończąc nadzieje Nowej Zelandii na Roland Garros.

Novak Djoković pokonał Rafaela Nadala 6:1, 6:4 w meczu gwiazd gry pojedynczej mężczyzn.

Strzelectwo – kwalifikacje do strzelania frisbee mężczyzn

Owen Robinson zdobył 71/75 w pierwszych trzech rundach i na dwie rundy przed końcem turnieju zajął 19. miejsce. Wyścig prowadzi dwóch strzelców, którzy nie trafili w jeden cel. Do finału zakwalifikuje się sześciu najlepszych zawodników.

Posłuchaj, co się dzieje, dzięki komentarzowi na żywo na temat Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. w serwisie Złoty Sport i iHeartRadioOprócz kompleksowych relacji w Newstalk ZB.

READ  LeBron sprzeciwia się sędziemu po ostatnim strzale, gdy Lakers przegrywają z Wilkami