Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Złamany serce” kanadyjski trener piłki nożnej przeprasza za skandal z dronami

Trenerka kanadyjskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej Bev Priestman przeprosiła swoje zawodniczki i obiecała współpracować w dochodzeniu w sprawie skandalu związanego ze szpiegowaniem dronami podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Zespołowi odjęto sześć punktów, a Priestman została zawieszona na rok po tym, jak dwóch jej asystentów zostało przyłapanych na używaniu dronów do szpiegowania treningu Nowej Zelandii przed meczem otwarcia. zeszły tydzień.

„Jest mi bardzo smutno z powodu zawodników i z głębi serca chciałbym przeprosić za wpływ, jaki ta sytuacja wywarła na nich wszystkich” – powiedział Priestman w oświadczeniu. „Jako lider zespołu na boisku, ja chcę wziąć na siebie odpowiedzialność i planuję w pełni współpracować w dochodzeniu.”

Nowozelandzki Związek Piłki Nożnej pochwalił kary, które nie zapewniły drużynie punktów za kolejny mecz z reprezentacją Nowej Zelandii.

„Dobrze jest widzieć szybką akcję przeciwko Kanadzie, w której zespołowi odjęto sześć punktów po wielu incydentach z dronami, jednak problemem pozostaje to, że mogli zyskać nieuczciwą przewagę sportową, filmując nasze kluczowe sesje taktyczne, kiedy grali z Nową Zelandią zwyciężył różnicą jednego gola” – czytamy w oświadczeniu.

„To rozczarowujące, że Nowa Zelandia znalazła się w takiej sytuacji po tego typu działaniach, które wpłynęły na cały turniej, ale teraz skupiamy się mocno na pozostałych meczach z Kolumbią i Francją”.

Komitet Olimpijski Nowej Zelandii powiedział: „Dzisiaj sankcje [July 28] To mocne sygnały od FIFA wskazujące na wagę naruszenia.

„Zauważamy jednak, że chociaż sankcje te mają skutek karny wobec Kanady, nie dotyczą one bezpośredniego wpływu na reprezentację Nowej Zelandii w piłce nożnej kobiet”.

Kanada podtrzymała nadzieję na awans pomimo rzutu karnego, wygrywając 2:1 z Francją po zwycięskim golu Vanessy Gil 12 minut przed doliczonym czasem gry w Saint-Etienne. Jednak po zwycięstwie obrońcy mistrzów olimpijskich zostali bez punktów i musieli pokonać Kolumbię w ostatnim meczu grupy A.

READ  Więzień został uznany za winnego makabrycznego napaści więziennej na byłego agenta nieruchomości i skazanego oszusta Aarona Drevera

Kanadyjscy piłkarze szalenie świętowali po zwycięskim golu, co mogło być odpowiedzią na presję, jaką odczuwał zespół po burzliwym pierwszym tygodniu na igrzyskach.

Priestman poprowadziła Kanadę do medalu olimpijskiego w Tokio w 2021 r., ale skandal nadszarpnął jej reputację. Pojawiły się pytania dotyczące praktyk stosowanych przez męskie i żeńskie drużyny piłkarskie w kraju oraz skali problemu.

Przeprosiła także Kanadę jako naród, ale wydawało się, że próbuje bronić swojego dziedzictwa.

„Ten program i zespół pozwoliły temu krajowi osiągnąć szczyt kobiecej piłki nożnej, a my zdobyliśmy złoty medal dzięki wytrwałości i determinacji, pomimo przeciwnych doniesień” – powiedziała. „Walczyłem każdą cząstką siebie, aby ulepszyć ten program, którego nikt nie będzie znać ani rozumieć. Chciałbym móc powiedzieć więcej, ale w tej chwili powstrzymam się od powiedzenia więcej, biorąc pod uwagę proces odwoławczy i trwające dochodzenie, ” ona dodała.

Dwóch członków sztabu trenerskiego reprezentacji Kanady – asystentka trenera Jasmine Mander i analityk Joseph Lombardi – nie znalazło się w kadrze olimpijskiej. (Źródło: 1News)

Okazało się, że na drużynę kobiet złożono skargę w związku z sfilmowaniem sesji treningowej drużyny startującej w Mistrzostwach CONCACAF W 2022, które latem ubiegłego roku posłużyły jako turniej kwalifikacyjny do Pucharu Świata Kobiet.

To ujawnienie wpisuje się w konsekwencje skandalu z dronami.

FIFA zawiesiła Priestman – która wróciła już do swojego kraju z Francji – oraz dwóch jej trenerów i nałożyła wysoką grzywnę w wysokości 226 000 dolarów amerykańskich (383 822 dolarów nowozelandzkich) na Kanadyjski Związek Piłki Nożnej.

Trener Niemiec Horst Hrubesch nie okazał współczucia, opisując zachowanie Kanady jako „głupota”.

Kanada rozważała apelację, ale stwierdziła, że ​​podejrzewa „systemową wadę etyczną”.

Kanadyjska minister sportu Carla Qualtrough powiedziała dziś również, że rząd wstrzyma finansowanie „związane z zawieszonymi kanadyjskimi działaczami piłkarskimi na czas obowiązywania sankcji FIFA”. Powiedziała, że ​​monitorowanie zamkniętych ćwiczeń szkoleniowych za pomocą dronów to „oszustwo”. Nazwała ten incydent „poważnym odwróceniem uwagi i zawstydzeniem” dla wszystkich Kanadyjczyków.

READ  Selekcjonerzy Silver Ferns stają przed znanym dylematem na korcie środkowym

Dyrektor generalny i sekretarz generalny Kanadyjskiej Federacji Piłki Nożnej, Kevin Blue, powiedział w tym tygodniu, że dowiedział się o możliwym incydencie z dronem z udziałem męskiej drużyny narodowej podczas niedawnego turnieju Copa America.

Stwierdził, że jego zdaniem sprawa nie będzie miała wpływu na uczciwość rywalizacji w turnieju, nie podał jednak szczegółów.

Zapytany, czy trener mężczyzn Jesse Marsh wiedział o użyciu dronów podczas turnieju, który zakończył się w tym miesiącu w Stanach Zjednoczonych, Blue powiedział, że Marsh wiedział o tym incydencie już po tym, jak miał miejsce, i „potępił to jako praktykę stosowaną przez jego personel”. Kanada przegrała w półfinale Copa America z Argentyną 2:0.

Urzędnik CONCACAF potwierdził, że złożono skargę dotyczącą turnieju kobiet w 2022 r., ale podał kilka szczegółów. Stany Zjednoczone pokonały Kanadę w finale turnieju w Meksyku, zapewniając obu krajom miejsce w Pucharze Świata Kobiet i Igrzyskach Olimpijskich.

Sports Network Canada zgłosiło inne incydenty związane z inwigilacją, w tym podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, powołując się na anonimowe źródła zaznajomione z filmowaniem.

FIFA odmówiła komentarza, zapytana przez Associated Press, czy sprawa doprowadzi do szerszego śledztwa w sprawie szpiegowania dronów w piłce nożnej.

Ta kwestia wprowadza w zakłopotanie Federację Kanadyjską, która współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem w sprawie organizacji Mistrzostw Świata Mężczyzn w 2026 roku w Ameryce Północnej.

Skandal dotyczący szpiegostwa dronów z udziałem Football Ferns przybrał dziś kolejny obrót. (Źródło: śniadanie)

Tymczasem sankcje nałożone na Kanadę prawdopodobnie trafią do Trybunału ds. Olimpiad Specjalnych przy Sądzie Arbitrażowym ds. Sportu w Paryżu.

Kanadyjski Związek Piłki Nożnej i Kanadyjski Komitet Olimpijski oświadczyły, że planują odwołać się od odjęcia punktów, co utrudnia, ale nie uniemożliwia, awans reprezentacji Kanady do rundy pucharowej.

„Bardzo nam przykro z powodu zawodniczek kanadyjskiej drużyny piłki nożnej kobiet, które, według naszej wiedzy, nie odegrały żadnej roli w tej sprawie” – powiedział w oświadczeniu David Schumaker, dyrektor generalny i sekretarz generalny Komitetu Olimpijskiego Turniej olimpijski.”

READ  Opis: Dlaczego na Paraolimpiadzie miałoby być 8 złotych medalistów mężczyzn i 5 kobiet w rzucie oszczepem?

Zespół poprowadzi tymczasowy trener Andy Spence, obok asystenta Neila Wooda i trenerki bramkarzy Jane Hurst.

„Nie ma do tego żadnego szkolenia” – powiedział Spence podczas weekendowego treningu. „Zostałem poproszony o objęcie prowadzenia i zrobię to najlepiej, jak potrafię”.

Kanadyjczycy wygrali swój pierwszy mecz 2:1 z Nową Zelandią.

„Kanadyjczycy są z wami… Czy zamierzacie odebrać nam 6 punktów? Cóż, odbierzmy 9 punktów” – powiedziała w poście w mediach społecznościowych była zawodniczka reprezentacji narodowej Diana Matheson.

Skandal wybuchł na kilka dni przed turniejem olimpijskim, kiedy Nowa Zelandia skarżyła się na drony latające nad ćwiczeniami treningowymi. Dwóch członków sztabu zespołu, asystentka trenera Jasmine Mander i analityk Joseph Lombardi, zostało odesłanych do domu.

Priestman początkowo wycofał się z meczu otwarcia, ale później został zawieszony w turnieju.

-Dodatkowe raporty z 1News