Perenara wypada z drugiego meczu z Anglią

Kontuzja kolana TJ Perenary wykluczy go z drugiego meczu z Anglią, a Noah Hotham dołączy do coraz bardziej niedoświadczonego składu obrońcy.

Finlay Christie, który ma na koncie 22 występy, prawie na pewno rozpocznie sobotni mecz testowy na stadionie Eden Park po kontuzji Perenary, która wydarzyła się pod koniec pierwszej połowy meczu, w którym drużyna Kiwi pokonała Anglię 16:15 w Dunedin.

Nie wiadomo jeszcze, jak rozległa jest kontuzja, jakiej doznał Perenara, gdyż doznał złamania lewego kolana, w wyniku którego doszło do jego nadmiernego rozprostowania.

Cortez Rathema (23 l.), który nie grał wcześniej, prawdopodobnie będzie siedział na ławce rezerwowych, a alternatywnie Hotham (21 l.), również niesprawdzony, który czasami robił wrażenie w borykającej się z trudnościami drużynie Crusaders.

Na tym etapie powrót Perenary nie jest znany, powiedział dziś asystent trenera Jason Holland. Sobotni mecz był jego pierwszym od powrotu po poważnej kontuzji ścięgna Achillesa pod koniec 2022 roku.

„Wyglądało to całkiem źle, prawda, kiedy to się stało” – powiedział Holland o Perenarze. „Ale było lepiej, niż się spodziewano”.

„Czekamy na lekarza specjalistę, który określi, kiedy wróci do gry, ale jego stan jest lepszy, niż oczekiwano. Mamy nadzieję, że jego nieobecność nie będzie zbyt długa”.

Christie zastąpił Perenarę w drugiej połowie i spisał się dobrze, szczególnie jeśli chodzi o strzały.

Rozgrywający Hurricanes Cam Roegaard pozostaje na ławce rezerwowych z powodu kontuzji kolana. Oczekuje się, że powróci jeszcze w tym roku.

Odnosząc się do gotowości Ratimy, Holland powiedział: „On wie, że to krok naprzód i spisał się fantastycznie przez ostatnie dwa i pół tygodnia, które spędziliśmy razem. Jest pracowity… Jest na pozycji, na której będzie gotowy do pracy, jeśli w tygodniu będzie naprawdę ciężko pracował, a wiem, że to zrobi”.

READ  Na kilka godzin przed ceremonią zamknięcia mężczyzna wspina się na Wieżę Eiffla

Trener napastników Nowej Zelandii Holland powiedział, że nowozelandzcy urzędnicy mają wiele do przemyślenia w tym tygodniu po pierwszym meczu testowym pod nowym reżimem trenerskim.

Priorytetem będzie znalezienie kluczy do odblokowania angielskiej ofensywnej obrony, która ograniczyła szanse reprezentacji Nowej Zelandii na zdobycie zaledwie dwóch prób w pierwszej połowie i wywarła dużą presję na gospodarzach.