Ocena zawodników Anglii na tle reprezentacji Nowej Zelandii

Anglia opuści Dunedin ze świadomością, że ma realną szansę na pierwsze od 21 lat zwycięstwo nad Nową Zelandią na własnym boisku, ale ostatecznie przegrała 16:15, gdy gospodarze torowali sobie drogę do zwycięstwa. Był to jednak mecz testowy, który mógł zakończyć się na korzyść którejkolwiek z drużyn.

Steve Borthwick wie, że Anglia musi w tym tygodniu popracować nad kopaniem bramek, konkurencyjnością i tempem ataku, ale główny trener miał wiele pozytywnych punktów.

Kilku graczy miało pecha i przegrało, ale być może będą mieli coś do udowodnienia w przyszłym tygodniu w Auckland. Poniżej oceny zawodników:

Separator wideo

Box Office o „nienawiści” między Republiką Południowej Afryki a Irlandią | RPTV

Hanyani Chimange, Schalk Berger i były zawodnik Irlandii CJ Stander omawiają postrzeganą nienawiść między Republiką Południowej Afryki a Irlandią przed pierwszym meczem. Cały odcinek już wkrótce w RugbyPass TV

prawie

Anglia XV
15. George Furbank – 8
Saint zaprezentował niemal bezbłędny występ w obronie i podsumował postawę Anglii. Mocno przenosił piłkę z głębi pola i wykonywał kilka brutalnych odbiorów, zwłaszcza na początku spotkania z Rico Ioane. Został poddany późnemu atakowi powietrznemu przez drużynę Nowej Zelandii, ale z determinacją stawił czoła wyzwaniu. Nie zasłużył na porażkę, jak wielu jego kolegów z drużyny.

14. Emmanuel Veye Waboso – 7
Od początku wiedział, że Nowa Zelandia przetestuje błyskawiczną obronę Anglii z dowolnego miejsca i o każdej porze, dlatego poproszono go o dokonanie kilku ważnych odczytów defensywnych. Przez cały mecz groził po obu stronach piłki i strzelił gola, co było dziełem zespołowym.

podsumowanie meczu

13. Henryk Slade – 6
Obrona na pozycji trzynastki w Anglii jest niepożądanym zadaniem i z pewnością nie zawsze zadowoli zawodnika, ale Slade pokazał, jak dobrze radzi sobie z pomocnikami. Występ Slade’a nie odzwierciedlał efektu ataku, jakiego życzyłby sobie Chief Exeter, ale Anglia nigdy nie pozwoli na taki rodzaj gry.

12. Ollie Lawrence – 7
Po raz kolejny pokazał, dlaczego jest kimś więcej niż tylko solidną dwunastką z doskonałą grą w środku pola. Kontratakował, pozbawił się piłki i spowodował liczne faule. Jego potężne kopnięcie utorowało drogę Anglii do pierwszego ataku zza linii bocznej, pokazując, że ma dużą dokładność w swojej grze.

READ  Australijski Kookaburras Hammer Black Sticks 8-1 w otwieraczu serii Trans-Tasman

11. Tommy Freeman – 5
Obie próby Kiwi miały miejsce na jego skrzydle i chociaż podczas pierwszego kopnięcia był źle odizolowany, w drugim jego pozycja była słaba, choć spodziewał się, że Ben Earl dogoni Stevena Perofetę. Może to prowadzić do tego, że gracze będą próbowali za bardzo na siłę narzucać grę, co miało miejsce w Forsyth Barr i wkrótce potem doprowadziło do powalenia w obiecującej sytuacji dla Anglii. Po przerwie udało mu się jednak rozwiązać kilka problemów i w drugiej połowie dobrze schodził na skrzydle.

10. Marcus Smith – 5
Na początku drugiej połowy zmarnował niebezpieczną okazję, ale natychmiast odzyskał siły dzięki kilku idealnie wymierzonym podaniom, gdy Anglia zdobyła drugą bramkę. Po odpadnięciu w pierwszej połowie z powodu przewagi terytorialnej Nowej Zelandii, po przerwie mógł wyrazić siebie więcej, gdy Anglia zyskała większą kontrolę. Niestety, statystyka, która może zadecydować o meczach testowych, to dwa z pięciu kopnięć, co potwierdziło się w Dunedin.

9. Alex Mitchell – 6
Strzelał mocno, aby wprowadzić przeciwników do gry, a także wielokrotnie trafiał dośrodkowania, sprawdzając nowozelandzką obronę. Był istotnym elementem obrony, zwłaszcza na szerszych kanałach przeciwko drużynie, która bardzo chciała przenosić piłkę.

1. Joe Marler – 5
Zdobył rzut karny pięć minut po meczu w walce z Tyrellem Lomixem, ale kilka minut później upadł do tyłu. Opuścił boisko z kontuzją jeszcze przed upływem 20 minut.

2. Jimmy George – 6
Trafił przy linii bocznej w czymś, co można określić jedynie jako „naprawdę źle”, ale Anglia nie widziała w tym zabawnej strony, gdy Anglia zyskała platformę do zdobycia pierwszego gola. Aż 15 odbiorów w samej pierwszej połowie to dokładnie to, czego każdy kapitan chciałby dać przykład.

3. Will Stewart – 6
Już dziesięć minut po rozpoczęciu meczu Ethan de Groot znęcał się nad nim w walce wręcz, aczkolwiek z powodu wątpliwości co do niego. Zemścił się na początku drugiej połowy, kiedy decyzja w walce wręcz poszła po jego myśli, co powinno pozwolić Anglii objąć prowadzenie po rzucie karnym, zanim opuścił boisko po 50 minutach.

READ  Napastnik Young Manly natychmiast potwierdza wejście nowego klubu – NRL News

4. Maro Itoje – 8
W sekundzie po rozpoczęciu meczu przejął piłkę od Marka Tilii, co stanowiło sygnał o tym, co miało nadejść. W momencie załamania stwarzał zagrożenie nie tylko tracąc piłkę, ale także spowalniając All Blacks. Był zbyt szybki jak na obronę All Blacks, kiedy z bliskiej odległości uderzył na linię próbną, gdy goście odpowiedzieli na presję na początku spotkania. W drugiej połowie skład All Blacks znalazł się pod ogromną presją, co zniweczyło kilka sytuacji, w których gospodarze musieliby wywrzeć presję.

5. George Martin – 7
Pokazał dokładnie, dlaczego Borthwick wybrał go dziwacznym kontratakiem z pozycji leżącej w ciągu pierwszych 40 metrów. Imponujący w wąskich przestrzeniach, dobrze wykorzystujący swoje granitowe ramiona. Świetnie współpracował w drugim rzędzie z Maro Itoje.

6. Chandler Cunningham Południe – 7
Będzie reprezentował kraj, w którym się urodził, przeciwko krajowi, w którym spędził większość swojej młodości, a każdy fan Anglii będzie zachwycony faktem, że 21-latek będzie nosił biel przez wiele lat.

Być może to Maro Itoje otworzył wynik dla Anglii, ale to bieg Chandlera Cunninghama-Southa w kierunku linii końcowej w poprzedniej fazie dał jego bramce szansę na atak. Jego poziom gry znacznie wzrósł podczas 10-minutowego pobytu w drugiej połowie, zanim został zmieniony – odpierał kopnięcia i mocno atakował. Miał rękę w drugiej próbie, prześlizgując się przez lukę utworzoną przez kolegę z drużyny Quinna, Marcusa Smitha, podczas przygotowań do mety Emmanuela Feyi-Wabuso. Mogło to wprowadzić niektórych widzów w zakłopotanie, ponieważ został zmieniony tak wcześnie, a Anglii wydawało się, że brakuje mu jego dominującej obecności.

7. Sam Underhill – 5,5
Angielski pomocnik zaliczył jedne z najlepszych występów w swojej karierze przeciwko Nowej Zelandii, ale być może nie był to wybitny występ w defensywie. Niekoniecznie zrobił coś złego, ale był spokojniejszy niż zwykle. Miał wywrzeć presję na Damiana McKenziego i była to interesująca walka.

READ  Nowa Zelandia vs Australia: Sir Wayne Smith dołącza do składu w Wellington, gdy zespół próbuje przezwyciężyć problemy z ostatniej kwarty

8. Ben Earl – 5,5
Spaprał obronę Ardiego Savey, jakiej każdy związany z Anglią oczekiwałby od niego w meczu z Perofetą. Bardzo kosztowny błąd, ale na tym poziomie tylko tyle. Najlepszy zawodnik Anglii, który zderza się z obrońcami w epickiej bitwie ze swoim odpowiednikiem Saveą.

Alternatywy
16. Theo Dunne – 5
Nie był w stanie wywrzeć na ławce takiego wrażenia, jakiego życzyłby sobie Borthwick, ale nie był jedynym rezerwowym, którego spotkał taki los. To podsumowało, jak Anglia przegrała „bitwę ławkową” z Nową Zelandią.

17. Finn Baxter – 6
Był wczesnym zmiennikiem kolegi z drużyny Joe Marlera i zdobył swój pierwszy występ w barwach drużyny. Doznał poważnej kontuzji szyi, gdy angielscy gracze byli w 22. kwarcie przed przerwą, chociaż czuł, że doznał poważnej kontuzji. Potrafił zrobić wrażenie, trzymając piłkę w ręku, co jest ważną częścią jego gry, ale nie da się ukryć, że skład Anglii miał problemy.

18. Dan Cole – 5
Został wyeliminowany w ostatnich dziesięciu minutach.

19. Alex Coles – 5
Pokojowe wślizgi w ostatnich dziesięciu meczach mogły pozwolić gospodarzom na zwiększenie prowadzenia do czterech punktów, ale McKenzie otrzymał rzut karny.

20. Tomek Curry – 5
Mógł zostać wezwany, aby pomóc Anglii zaradzić problemom związanym z porażką, ponieważ Anglia czasami zbyt szybko doprowadzała do wyrównania i była w stanie zabezpieczyć kilka błędów. Już po kilku minutach od wejścia na boisko został ukarany za nadmierny entuzjazm w bieganiu.

21. Ben Spencer – 4
Kiedy wchodził na boisko z ławki, wyglądał jak idealny zawodnik, który poprowadzi Anglię do zwycięstwa, ale nie był w stanie pomóc gospodarzom odzyskać kontrolę, gdy jego zespół strzelił gola.

22. Finn Smith – 5
Mieliśmy 15 minut na doprowadzenie Anglii do mety, ale ostatecznie był to okres, w którym Anglia zbyt mocno polegała na obronie.