Grecja rozpoczyna mecze przygotowawcze przed OQT od zwycięstwa nad Polską

Eurohoops.net

Papagiannis-Ethniki

Grecja przez 30 minut solidnie broniła się, pokonując Polskę

Przez zespół Eurohoops / [email protected]

Grecja pokonała Polskę 78:73 w pierwszym meczu przygotowawczym obu drużyn przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich.

George Papagiannis zdobył dla Grecji 12 punktów i cztery zbiórki w 15:14 minuty, po czym w trzeciej kwarcie został zmuszony do opuszczenia gry po przypadkowym uderzeniu w twarz przez Olka Balcirovskiego podczas próby zagrania na boisku. Środkowy Fenerbahce zaczął krwawić od ciosu i musiał założyć szwy na brwi.

Vasilis Toliopoulos dodał 12 punktów, a Vasilis Charalambopoulos zdobył 11 punktów dla greckiej drużyny, która zdominowała drugą kwartę 27-14 i zakończyła pierwszą połowę prowadzeniem 46-41. Polska reprezentacja rozpoczęła mecz rewelacyjnie, prowadząc już w pierwszych minutach 3:11 i 16:27. Pod koniec pierwszej połowy dogonili ich przeciwnicy.

Na wynik 71–68 i 4:48 do końca Grecja miała przewagę 7–0, którą mogła zbudować i utrzymać zwycięską przewagę. W reprezentacji Grecji nie mogło zabraknąć Giannisa Antetokounmpo, kapitanów Kostasa Papanikolaou i Kostasa Antetokounmpo.

Dwucyfrowe wyniki dla Polski zdobyli AJ Slaughter (17 punktów, 5 asyst), Igor Milicic (13 punktów, 12 zbiórek) i Balcerowski (11 punktów). Jeremy Sochan przespał mecz.

READ  Rosyjski gaz i unijne prawo są na porządku dziennym, gdy Scholz odwiedza Polskę