Hurricanes i Blues zmierzają do półfinału po zwycięstwach nad Rebels i Druą

Po świetnej drugiej połowie w Wellington Hurricanes pokonali Rebels 47-20, a Blues pokonali Druę 36-5 w Auckland.

Klub z trudnościami finansowymi zamknął się po 14 sezonach na rzecz Australijskiego Związku Rugby, a sobotnia odważna porażka sprawiła, że ​​Rebels odpadli z pierwszego w historii finału.

Poszli tą samą drogą, co Queensland, które w piątkowy wieczór zostało wyeliminowane przez Chiefs w ćwierćfinale.

Skrzydłowy Rebeliantów Lachie Anderson strzelił dwa gole w końcówce, ale było już za mało i za późno, ponieważ w drugiej połowie Hurricanes podjęli pięć prób, aby przypieczętować zdecydowane zwycięstwo.

Melbourne wcześnie rzuciło Hurricanes wszystko, niepokojąc gospodarzy szybką obroną.

Stali się pierwszą drużyną w tym sezonie, która nie dopuściła do zdobycia bramki przez Hurricanes w pierwszych 20 minutach, utrzymując dwukrotne prowadzenie gospodarzy nad linią bramkową dzięki desperackiej obronie.

Jednak prowadzenie 3:0 Rebelsów zniknęło cztery minuty później, gdy Basilio Tosi strzelił piłką ponad linię bramkową.

Kolejny rzut karny dla Rebels zmniejszył deficyt do 7-6, ale Carterowi Gordonowi dwukrotnie nie udało się trafić w piłkę po wybiciu i do przerwy Hurricanes weszli na prowadzenie 14-6, a środkowy Joshua Morby znalazł okazję do zdobycia gola w 39. minucie.

Gracze z Wellington również strzelili pierwszego gola w drugiej połowie, gdy pomocnik drużyny All Black Jordie Barrett minął wślizg Roba Leoty, po czym trafił na Braydena Ewesa z numerem 8.

Dwie kolejne próby w ciągu trzech minut oznaczały, że Rebelianci mieli przed sobą górę, a ich przewaga powiększyła się do 35-6 po 57 minutach.

Anderson w końcu otworzył bilans bramkowy dla Rebeliantów w 65. minucie, kiedy pobiegł, aby wyładować piłkę swojemu kapitanowi Leocie.

Wrócił ponownie dwie minuty później po szarży przez rezerwową wioślarkę z Melbourne, Faioline Ekwasi.

Dwie próby Hurricanes w końcówce, zdobyte przez rezerwowych Duplessisa Kerefiego i Kenny’ego Naholo, unieważniły wynik i ich zespół awansował do półfinału w przyszłym tygodniu.

READ  Zawstydzeni wojownicy rozbici przez Tytanów w szokującym końcu sezonu NRL

Zawodnicy Chiefs, Hurricanes i Blues dotarli do półfinału, a w dzisiejszym finale Highlanders zmierzą się z Brumbies.