Super Rugby Pacific: Clayton McMillan ogłusza rzutem karnym Luke’a Jacobsona po kolizji w meczu Blues vs Chiefs

Luke Jacobson znalazł się w trudnej sytuacji po zderzeniu z Finlayem Christie podczas próby rozwiązania problemu. Zdjęcia / Fotosport, Sky Sports

Trener Chiefs Clayton McMillan mówi, że był zaskoczony rzutem karnym Luke’a Jacobsona po zderzeniu głowami z dwoma zawodnikami drużyny Blues wczoraj wieczorem.

Pomocnik bluesa Finley Christie wziął na siebie ciężar brutalnej kolizji w 60. minucie starcia Super Rugby Pacific na stadionie Eden Park, a kapitan Chiefs Jacobson po meczu potrzebował wielu szwów.

Jacobson próbował obronić piłkę przy stanie 26-7 dla The Blues, ale uderzył głową i minął ramię Ricky’ego Riccitelli, po czym zderzył się z Christie. Po pierwszym kontakcie Riccitelli podniósł otwarte skrzydło, ale wcześniej zderzył się z Christiem.

Mecz został wstrzymany, a sędzia Ben O’Keefe przesłał incydent do przeglądu przez TMO. Gra została uznana za rzut karny przeciwko Jacobsonowi i był w stanie pozostać na boisku.

Po porażce 31-17 McMillan powiedział mediom: „Mówiąc szczerze, byłem zaskoczony, że to był rzut karny”.

Tymczasem kapitan Blues Patrick Tuiputo miał nadzieję na „pożegnanie”, ale powiedział, że jedną z takich rzeczy jest nieosiągnięcie takiego wyniku.

Trener bluesa Vern Cotter podzielił podobny pogląd ze swoim kapitanem: „Kiedy widzieliśmy narady Bena [O’Keeffe] Chyba nie był pewien… hmm [referees] Oni też chcą dobrego produktu i podejmą decyzję na podstawie tego, co myślą.

„Myślę, że przemyślał i podjął decyzję i uznał ją za słuszną, a my jesteśmy jej zobowiązani”.

Incydent podzielił opinie na platformie mediów społecznościowych X, znanej wcześniej jako Twitter.

„Czy możliwe jest otrzymanie dwóch czerwonych kartek? Widziałem wiele przypadkowych bezpośrednich kolizji spowodowanych czerwonymi kartkami. „Nie oznacza to, że koniecznie zgadzam się z niezamierzonymi czerwonymi kartkami, ponieważ mogą one zrujnować mecze, ale jeśli tak chcą uniknąć urazów głowy, to z pewnością muszą zdobyć kartę.

READ  Boost zmniejsza budżet nagród Supercars Pole

„Ten kąt nie ukazuje okoliczności łagodzących. Trzeba było sprawdzić kolor żółty” – stwierdził inny.

„Przeszli przez cały proces i była to uczciwa decyzja. Nie oglądałeś tego na żywo?” Ktoś zapytał. „Nie ustawiałem żadnych zawodników, siła była rozsądna, odszedłem od ruchu przy pierwszym kontakcie. Kary i brak kartek to właściwe rozwiązanie”.

Rozpoczęły się kwalifikacje do Super Rugby Pacific, w których Hurricanes zajęli pierwsze miejsce

Rozstrzygnięto ćwierćfinały Super Rugby Pacific, a faworytami są Hurricanes.

Napięty i zacięty wyścig o pierwsze miejsce trwał do ostatniej minuty sezonu zasadniczego, kiedy Blues zmarnowali trzykrotne prowadzenie, próbując zapewnić sobie cenne zwycięstwo w postaci dodatkowych punktów nad lokalnym rywalem Chiefs na stadionie Eden Park.

Zwycięstwo Hurricanes 41-14, po którym Salesi Rayasi strzelił hat-tricka, nad Highlanders w Wellington w sobotę, sprawiło, że Blues musieli wygrać dodatkowymi punktami, aby zająć pierwsze miejsce.

Przez większą część drugiej połowy, po oddaleniu się od prowadzenia 12-7 do przerwy, The Blues bez problemu utrzymali trzypunktową przewagę nad Chiefs.

Jednak po dwóch próbach pomocnika Chiefs Quinna Tupaei i rezerwowego rozgrywającego Josha Ioane’a odwrócono scenariusz i zapewniono drużynom Hurricanes pierwsze miejsce, a 22 194 kibiców było przygnębionych, gdy kierowali się do wyjść z Eden Park.

Pomimo zwycięstwa pięć do trzech prób i poprawy wyniku w sezonie do 12-2, The Blues będą żałować ostatnich 10 minut, kiedy pozwolili gospodarzom stracić przewagę po objęciu prowadzenia 31-7 w połowie drugiej połowy połowa.

The Blues mogli lub powinni byli zamknąć drzwi. Ten brak okrucieństwa może wrócić, by ich prześladować.