Drua pokonała The Reds i zajęła ósme miejsce, a Brumbies wyprzedzili Crusaders

Hooker i kapitan Tevita Ekanifere strzelili gola w każdej połowie, podczas gdy drużyna Fidżi Drua pokonała w sobotę w Suva 14-osobowego Queensland Reds 28-19, zachowując ósme miejsce i szansę na play-off w Super Rugby Pacific.

W drugiej połowie The Reds grali w 14 zawodników na 20 minut, kiedy skrzydłowy Suliasi Vunivalu otrzymał drugą żółtą kartkę za przewinienie polegające na chodzeniu, która została zamieniona na czerwoną. Urodzony w Suvie Vunivalu otrzymał żółtą kartkę i rzut karny za naruszenie stopy w pierwszej połowie.

Piąte zwycięstwo Drew w sześciu meczach u siebie w tym sezonie utrzymuje drużynę na ósmym miejscu po 13 z 15 rund sezonu zasadniczego.

„Nie wystąpiliśmy w zeszłym tygodniu (przegrając 48:10 z Western Force), ale w tym tygodniu i tak zapełniliśmy stadion i robiliśmy to dla naszych fanów i rodzin” – powiedział Ekanifere, który był jednym z niezłomnych fanów Drui. Są w ładowni.

„W tym tygodniu rzucałem wyzwanie wszystkim, aby się dzisiaj pojawili i strzeliłem gola, ponieważ byłem tam we właściwym czasie.

Vunivalu po raz pierwszy trafił w pole faul w trzeciej minucie, kiedy Kitione Salawa przedarł się przez wąską przerwę w obronie The Reds, wypadł z gry prawą nogą i wydawało się, że zmierza pod słupki. Podczas gdy ostatni obrońca Vunivalu wyciągnął nogę, aby powalić Saloę, otrzymał żółtą kartkę, poddał się rzut karny i prowadził 7-0.

Ekanifere strzelił swoją pierwszą bramkę w ósmej minucie, kiedy Drua odzyskał kopnięcie za obroną The Reds i był na dobrej drodze, aby przeskoczyć bramkę.

Skrzydłowy Floyd Aubrey strzelił gola w swoim debiucie w The Reds, odbierając kopnięcie dośrodkowane od obrońcy latającego Leightona Creightona i wskakując w prawy róg. Następnie Creighton strzelił sobie gola, wykorzystując słabą grę klamrą, aby przełamać linię defensywy i zdobyć bramkę.

The Reds wyrównali stratę 15-14 po 24 minutach, ale Kenny Valetini wykorzystał rzut karny z dystansu i do przerwy Druas prowadzili 18-14.

READ  Aaron Rodgers i fabryka Green Bay Packers QB

„Walka i zbiórki były naprawdę dobre, dzięki czemu udało nam się wrócić do gry” – powiedział współkapitan Liverpoolu Liam Wright. – Historia tego meczu była prawdopodobnie związana z karą i trzema punktami, które straciliśmy w pierwszej połowie. Tego rodzaju zła dyscyplina wkradła się i zmniejszyła niektóre szanse, które stwarzaliśmy w naszym polu ataku.

Ekanifere strzelił drugą bramkę w 45. minucie po wspaniałym podaniu Druy. Najpierw ukradli rzut z autu Queensland pięć metrów od linii bramkowej Drui. Valetini posłał piłkę ponad połowę pola, a podopieczni Drui ponownie przejęli linię bramkową i znaleźli się w polu karnym The Reds.

Celestino Ravotaumada wykonał długą, dynamiczną jazdę, a Ekanivere był w końcówce i zdobył gola, obejmując prowadzenie 25-14.

Następnie Drua zdecydowanie bronili swojej linii aż do 78. minuty, kiedy rezerwowy prostytutka George Blake strzelił dla The Reds gola po strzale z linii autu.

W pełnym napięcia finale, gdy drużyna Drui prowadziła sześcioma punktami, Isaiah Armstrong-Ravola nie wykorzystał jednego rzutu karnego, a następnie strzelił kolejnego, co przypieczętowało mecz.

W późniejszym meczu w Canberze w Australii drużyna ACT Brumbies zapewniła sobie dogrywkę u siebie po rzucie karnym w ostatniej minucie zapewniła zwycięstwo 31–24 nad nowozelandzkim Crusaders.

Wydawało się, że mecz dobiegnie końca, aż w ostatniej minucie Quentin Strange otrzymał rzut karny. Blokada Crusaders celowo odwróciła luźną piłkę po rzucie karnym Noaha Lolessio z linii, które trafiło w słupek.