The Blues po zwycięstwie nad Hurricanes zajmują pierwsze miejsce w Super Rugby Pacific

Zespół Blues z Auckland stanął tyłem do linii bramkowej po usłyszeniu syreny i pokonał w sobotę Hurricanes z Wellington 31:27 w meczu sezonu Super Rugby Pacific.

W meczu pomiędzy dwoma długoletnimi rywalami z Nowej Zelandii Hurricanes mieli ostatnią okazję do ataku i przełamali linię bramkową Blues w końcowych momentach meczu pomiędzy drużynami zajmującymi pierwsze i drugie miejsca po 12 z 15 rund w tabeli sezon zasadniczy. .

Drugi w tabeli zespół The Blues w końcu zdobył stratę w obronie i wyprowadził piłkę poza grę, kończąc mecz prawie cztery minuty po syrenie. Wyprzedzili już Hurricanes i wyszli na pierwsze miejsce i prawdopodobnie utrzymają pozycję, która zapewni im przewagę gospodarzy przez całą fazę play-off.

„Często przywiązujemy dużą wagę do obrony i w trudnych czasach, takich jak ten, jest to właściwy moment” – powiedział kapitan Blues Patrick Tuipulotu. „Chcemy wspierać i ufać naszej obronie i na szczęście ostatecznie się to opłaciło”.

Największy mecz sezonu przyciągnął w ciągu dnia 26-tysięczną widownię w Eden Park w Auckland i sprostał oczekiwaniom. Kibice byli pod wrażeniem świetnej obrony obu drużyn, zmian w kierownictwie, kilku kontrowersyjnych decyzji i coraz mniejszej przewagi między obiema drużynami.

Gdyby Hurricanes zdołali strzelić gola i wygrać, byłoby to tak samo zasłużone, jak zwycięstwo Bluesów, ze względu na zaciekłość meczu. Zespół Hurricanes, już wyczerpany kontuzjami kluczowych graczy, stracił przed startem trzech innych, w tym kapitana Billy’ego Proctora i pomocnika All Blacks Tyrela Lomaxa, kamień węgielny ich składu.

Byli blisko wygrania meczu, gdy w 68. minucie scrumhalf TJ Perenara strzelił 64. bramkę w swojej karierze, dzięki czemu Hurricanes tracili zaledwie jeden punkt do Blues i zwiększali swoją przewagę na liście najlepszych strzelców wszechczasów Super Rugby.

Jednak zawodnik Flyhala Harry Plummer wkrótce potem rzucił rzut karny – był to jego piąty gol z pięciu prób – i powiększył prowadzenie The Blues do czterech punktów, a drużyna po prostu się utrzymała.

READ  World Test Championship: Ostatnia para bramek, Rashin Ravindra, Patel wygrywa z Black Cups w ekscytującym losowaniu ostatniego dnia w pierwszym teście przeciwko Indiom

The Blues wielokrotnie w trakcie meczu decydowali się na kopnięcia po rzutach karnych, ale zostali odparci przez zorganizowaną obronę napastników Hurricanes. Biorąc pod uwagę, że Plummer jest tak dobrym strzelcem, z perspektywy czasu można stwierdzić, że The Blues mogliby odnieść korzyść, gdyby częściej kopali do bramki. Jednak The Blues znaleźli sposób na zwycięstwo, a Hurricanes nie zdołali odrobić strat.

„Rugby to trudna gra” – powiedział kapitan Hurricanes Brad Shields. „Było bardzo nerwowo i dokładnie tego się spodziewaliśmy. Myślę, że zbyt wcześnie wpuściliśmy ich do gry i fakt, że udało nam się w niej utrzymać, był dobry”.

The Blues strzelili zaledwie pięć minut później po strzale środkowego Bryce’a Heema, ale Hurricanes odpowiedzieli niemal natychmiast próbą Shields.

Próba obrońcy Cole’a Forbesa zapewniła Blues prowadzenie 14-5, po czym skrzydłowy Hurricanes, Josh Morby, zmniejszył prowadzenie do 14-10 po pierwszej połowie.

Hurricanes objęły prowadzenie po próbie odbicia Petera Lakay’a na początku drugiej połowy, ale Blues odbili się po próbie skrzydłowego Marka Tilii i objęli prowadzenie 21-17.

Jordie Barrett zmniejszył deficyt z rzutu karnego do jednego punktu, ale The Blues wypracowali sobie największą przewagę wynoszącą osiem punktów po kontrowersyjnej próbie wsparcia Angusa Tafau, który zdawał się strzelić gola po podwójnym ruchu.

Wysiłek Perenary zakończył się porywającym finiszem.

„To są gry, w których chcesz wziąć udział” – powiedział Tuipulotu. „To była zacięta walka, wzloty i upadki aż do samego końca”.