Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Król Karol wywołuje reakcję w związku z planem „Idealnego Miasta”.

Plany króla Karola dotyczące budowy „idealnego miasta” w Wielkiej Brytanii spotkały się z reakcją lokalnych mieszkańców.

Propozycja 75-letniego monarchy dotycząca budowy 2500 domów na 320 akrach pól uprawnych w Faversham w hrabstwie Kent została ostro skrytykowana przez… Lokalni mieszkańcy, którzy uważają, że to posunięcie „połknie” okolicę I przekształcić go w „klaster miejski”.

Plany zostały po raz pierwszy ogłoszone w 2018 r., kiedy król, a następnie książę Karol, zarządzał Księstwem Kornwalii, a ówczesna propozycja opisywała je jako „zrównoważony rozwój wykorzystujący grunty i uwzględniający ludzką skalę, wykorzystujący niskoemisyjne i tańsze materiały”. ”. Zależy od samochodu.”

Mieszkańcy Faversham twierdzą jednak, że idee księstwa są sprzeczne z ambicjami Karola dotyczącymi ochrony środowiska.

Mieszkaniec Richard Winnett powiedział: „Księstwo proponuje taki rozwój, co wiąże się z utratą znacznego obszaru dobrze produktywnych gruntów rolnych.

„Wydaje się to całkowicie sprzeczne z publicznym stanowiskiem Jego Królewskiej Mości w kwestiach środowiskowych i rolniczych”.

Sarah Fumley dodała: „Zawsze myślałam, że Księstwo troszczy się o środowisko i tereny zielone, i wygląda na to, że się myliłam. Nie mogą też (lub nie chcą) utrzymywać domów, które już mają”.

Książę William odziedziczył Księstwo Kornwalii i jego rozległy portfel majątkowy wraz z wstąpieniem Karola na tron ​​w 2022 r., a tę rolę poznaje w ostatnich latach, choć nie wiadomo, czy będzie ingerował w plany Favershama.

Tymczasem uważa się, że król jest zdeterminowany kontynuować plany złożenia wizyty państwowej w Australii jeszcze w tym roku, po pomyślnym rozpoczęciu leczenia raka.

Na początku tego roku u członka rodziny królewskiej zdiagnozowano nieujawnioną postać choroby, ale mówi się, że jest „bardzo zadowolony” z postępów jego leczenia i planuje podróż do Down Under w październiku.

READ  Sąd wynajmujący rekompensuje kobiecie zmuszonej do „prania flaneli” z powodu braku ciepłej wody