Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szpitale akredytowane przez NAPRC a szpitale nieakredytowane: wyniki protektomii

Szpitale akredytowane przez NAPRC a szpitale nieakredytowane: wyniki protektomii

Przez personel pocztowy ASCO

Opublikowano: 1.4.2024 o 9:15:00

Ostatnio zaktualizowany: 01.04.2024 8:42:40






Szpitale akredytowane w ramach Krajowego Programu Akredytacji Raka Odbytnicy (NAPRC) Amerykańskiego Kolegium Chirurgów (ACS) mogą wykazywać niższy wskaźnik śmiertelności i powikłań u pacjentów poddawanych protektomii niż szpitale nieakredytowane. Według niedawnego badania opublikowanego w czasopiśmie przez Harbaugha i wsp Journal of American College of Surgeons.

tło

W 2017 r. firma ACS powołała NAPRC w celu ustalenia rygorystycznych standardów skupionych wokół wielodyscyplinarnej struktury programów, procesów opieki opartych na dowodach i audytu wewnętrznego, których celem jest eliminowanie różnic w praktykach i wynikach leczenia raka odbytnicy poprzez zapewnienie pacjentom najwyższej jakości leczenia. Opieka.

„Akredytacja NAPRC różni się zasadniczo od innych programów, ponieważ przedkłada procesy nad samą objętość lub izolowane wyniki” – wyjaśnił główny autor badania. Calista Harbaugh, lekarz medycyny, mgr, adiunkt na oddziale chirurgii jelita grubego na Uniwersytecie Michigan. „Nie chodzi tylko o to, ile procedur wykonujemy, ale o to, jak je wykonujemy, integrując opiekę wielodyscyplinarną, rygorystyczne audyty wewnętrzne i ciągłe doskonalenie struktury naszych protokołów leczenia” – dodała.

Metody i wyniki badań

W niedawnym badaniu naukowcy przeanalizowali wyniki beneficjentów Medicare, którzy przeszli protektomię w latach 2017–2020. Naukowcy odkryli, że w porównaniu z pacjentami leczonymi w nieakredytowanych szpitalach, pacjenci poddani protektomii w szpitalach posiadających certyfikat NAPRC doświadczyli niższego wskaźnika mniejszej śmiertelności wewnątrzszpitalnej. (1,1% vs. 1,3%), śmiertelność 30-dniowa (2,1% vs. 2,9%), powikłania 30-dniowe (18,3% vs. 19,4%) i śmiertelność w ciągu 1 roku (11,0% vs. 12,1%).

Pomimo korzyści, jedynie 3,3% (n = 65 z 1985 r.) szpitali objętych badaniem posiadało akredytację NAPRC. Jednak akredytowane ośrodki były w stanie leczyć większy odsetek pacjentów. Na przykład spośród 20 202 pacjentów 10% (n = 2078) przeszło protektomię w szpitalu akredytowanym przez NAPRC.

READ  Niedrogie rozwiązanie może zapewnić całodobowe monitorowanie, odciążyć klinicystów i umożliwić nowe terapie Nauka w Polsce

Wnioski

Naukowcy zauważyli, że akredytacja NAPRC może poprawić wyniki w wyniku skupienia się na opiece wielodyscyplinarnej i rygorystycznych standardach procesów, które obejmują kompleksową ocenę przed i pooperacyjną, zapewniając wyższą jakość opieki. Nacisk na opiekę opartą na współpracy, dokładne przeglądy i przestrzeganie ustrukturyzowanych protokołów leczenia mogą mieć kluczowe znaczenie dla zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta oraz zmniejszenia śmiertelności i powikłań po proktektomii. Wyniki pokazują również, że szpitale akredytowane przez NAPRC częściej były instytucjami edukacyjnymi non-profit o większej liczbie łóżek niż szpitale nieakredytowane.

Naukowcy zgłosili, że ich badania mogły nie objąć szpitali procesem akredytacji, ponieważ placówka musi wykazać zgodność ze wszystkimi standardami NAPRC przez 12 miesięcy przed akredytacją.

Mają nadzieję rozszerzyć swoje przyszłe badania poza współczynniki jednorocznego przeżycia, aby zbadać długoterminowe wyniki onkologiczne. Dzięki głębszej analizie jakości wyników zabiegów chirurgicznych w dłuższym okresie badanie to może zapewnić pełniejszy wgląd w długowieczność i jakość życia pacjentów po protektomii. Badania podłużne mogą pomóc w określeniu długoterminowego wpływu przestrzegania kryteriów NAPRC na przeżycie, częstość nawrotów i inne krytyczne wyniki związane z onkologią.

„Nasze odkrycia sugerują, że przestrzeganie standardów NAPRC może znacznie poprawić wyniki leczenia pacjentów poddawanych poważnym operacjom z powodu raka odbytnicy. Proces akredytacji, chociaż wymaga dużych zasobów, może podnieść standard opieki” – podsumował dr Harbaugh. „I zmniejszyć ryzyko zachorowalności i śmiertelności związanej z operacjami raka odbytnicy.”

ujawnienie: Pełne informacje na temat autorów badania można znaleźć na stronie Journals.lww.com.

Treść tej publikacji nie została sprawdzona przez Amerykańskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej (ASCO®) i niekoniecznie odzwierciedla przemyślenia i opinie ASCO®.