Zdjęcia biura Mattel, biurowiec w Warszawie, polski projekt wnętrz komercyjnych, polski producent lalek
29 marca 2024 r
ARCHITEKTURA: MAŁO KREATYWNA
Lokalizacja: Skyliner 1, ul. Prosta 67, Warszawa, Polska
Zdjęcia autorstwa Photomohito
Biuro Mattel, Polska
Historia najpopularniejszej lalki świata przyciągnęła do kin miliony widzów, potwierdzając sukces firmy Mattel. Zobacz wnętrze warszawskiego biura Mattel zaprojektowane przez BIT CREATIVE.
Siedziba firmy Mattel zlokalizowana jest w samym sercu biznesowej dzielnicy Warszawy, na 34. piętrze Skylinera i ma powierzchnię 650 metrów kwadratowych i przenosi wszystkich w magiczny świat produkcji najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Barbie, Fisher Price, Hot Wheels czy Matchbox to już kultowe produkty, które stały się także ważnym, jeśli nie dominującym elementem wyposażenia wnętrz.
– Główną ideą, która towarzyszyła nam przy opracowywaniu koncepcji warszawskiego biura Mattel, było stworzenie wielobarwnego wnętrza, które oddałoby ducha produktów tworzonych przez tak dobrze nam znaną markę – mówi architekt Barnaba Grzelecki. Jednocześnie skupiliśmy się na stworzeniu projektu wnętrza, który ostatecznie nie będzie przytłaczał pracowników ilością kolorów i intensywnością kontrastów. Między innymi zdecydowaliśmy się na wizualne zróżnicowanie przestrzeni w zależności od pełnionej funkcji – dodaje.
Tym samym do sal konferencyjnych wprowadzono kolory i motywy marki z portfolio inwestora, natomiast otwarte przestrzenie wspólne i surowe przestrzenie do pracy zostały wyciszone poprzez zastosowanie ograniczonej palety barw (szary i biały) oraz zastosowanie jedynie subtelnych akcentów w przestrzeni główny czerwony kolor marki firmy.
– Z perspektywy korytarzy czy otwartej przestrzeni wnętrze biura Mattel może wydawać się nieco spokojne i minimalistyczne. Jednak znajdujące się wewnątrz sale konferencyjne, pogrupowane według wielkości, kipią kolorem – podkreśla architekt Jacob Poppel.
W biurze znajdują się różnej wielkości sale konferencyjne, pokoje do współpracy, duża funkcjonalna kuchnia, a także open space i wydzielone strefy biurowe. Recepcja wraz z poczekalnią jest elementem tworzącym całościowy charakter wnętrza. Sufity perforowane, sufit malowany, ciepłe drewno czy kolory takie jak biel, szarość i czerwień można spotkać także w pozostałej części biura. Punktem, który z kolei zapowiada rozwój architektury wnętrz, jest sofa w kształcie autobusu Barbie.
Dwie główne i większe sale konferencyjne reprezentują najpopularniejsze marki, Barbie i Fisher-Price. Ponieważ pomieszczenia można ze sobą łączyć, nawiązują do siebie wizualnie, będąc jednocześnie swoim lustrzanym odbiciem. Mniejsze pokoje czteroosobowe to te w ramach marek Hot Wheels i Matchbox – i w tym przypadku również są do siebie podobne wizualnie. Na ścianach rysunki przygotowane do napisania przez inwestora i firmę Lacobel. W obu salach nieszablonowym rozwiązaniem są stoły zbudowane z części silnika samochodowego oraz zmodyfikowane krzesła konferencyjne stworzone z oryginalnych foteli samochodowych.
Trzecią grupę stanowią małe sale przeznaczone głównie do kameralnych spotkań. Cechą wspólną tych pomieszczeń jest określony sposób i lokalizacja wykończenia. Jednak każdy z nich posiada także odrębny element brandowy, taki jak plansza do gry Scrabble czy ściana z Megabloków. W każdym z tych pomieszczeń sufit i ściany charakteryzują się niezwykle jasną kolorystyką z kolorystyki każdego produktu, podkreślając charakter marki, którą reprezentuje.
Natomiast pomieszczenia dla personelu w strefie open space utrzymane są w biało-szarej kolorystyce z czerwonymi elementami. W tych częściach sufit jest wspólnym elementem całej aranżacji, natomiast nad biurkami zawieszone są lampy o dużej średnicy. Ściany zdobią dekoracyjne panele obite dwukolorową tkaniną. Odważniej urządzono natomiast strefy społeczne i kooperacyjne wraz ze strefą relaksu.
-W pomieszczeniu socjalnym chcieliśmy dodać kilka elementów wykończeniowych, aby nadać kuchni styl vintage. Stąd w szafkach kuchennych znajdziesz żłobkowane fronty czy jasne blaty z lastryko, a na ścianie neon. Pod dachem zaprojektowaliśmy stalowe kwietniki z siatki cięto-ciągnionej, w których w doniczkach rosną żywe rośliny – mówi architekt Zuzana Wojda.
Niewątpliwą zaletą tej sali jest jej położenie na rzucie 34 narożnika, z którego podczas przerwy kawowej roztacza się panoramiczny widok na Warszawę i okolicę. Z tego powodu w kuchni zaplanowano różnorodne miejsca do siedzenia – od foteli, krzeseł i sofy po stoły umieszczone na blacie baru bezpośrednio na wysokości.
Natomiast strefa współpracy połączona ze strefą relaksu to część biura pełniąca różne funkcje. Służy nie tylko jako przestrzeń do współpracy, ale także do relaksu i organizacji większych spotkań wewnętrznych. Pokój ten wyposażony jest w wygodne meble, takie jak modułowa sofa, fotele czy podwieszane pod sufitem hamaki, a także wysokie krzesełka z niewielkim, wygodnym blatem do pracy na laptopie.
Choć umieszczenie tak dużej liczby funkcji na stosunkowo niewielkiej powierzchni było nie lada wyzwaniem podczas przygotowywania projektu układu przestrzennego, jak widać inżynierom BIT CREATIVE udało się to w stu procentach.
Biuro Mattel w Warszawie – informacje o budynku
Architekt: Bit Creative – https://www.bitcreative.info/
Inwestor: Mattel Poland Sp. ogród zoologiczny
Lokalizacja: Skyliner 1, ul. Prostej 67, Warszawa
Projekt: BIT CREATIVE w składzie: w składzie: Barnabas Grzelecki, architekt Jakub Popel, architekt Agata Krykwińska, architekt Joanna Zorska, architekt Zuzana Wojda
O BitCreative
Studio projektowe BIT CREATIVE specjalizuje się w planowaniu przestrzeni i projektowaniu wnętrz dla klientów korporacyjnych. Oferuje szeroki zakres usług związanych z relokacją, a także reorganizacją siedziby firmy. To zespół profesjonalnych architektów i projektantów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w aranżacji przestrzeni komercyjnych. Studio zostało założone przez Barnabę Grzeleckiego w 2017 roku.
Fotografia: Photomohito
Biuro Mattel, Warszawa, Polska Zdjęcia/Informacje 290324
Adres: Skyliner 1, ul. prostata 67, Warszawa, PolskaWschodnia Europa
Nowa polska architektura
Współczesna polska architektura
Polskie projekty architektoniczne – zestawienie chronologiczne
Wiadomości o polskiej architekturze
Architektura Warszawy Wycieczki e-architektem – Zwiedzanie stolicy Polski dla grup po wcześniejszej rezerwacji
Wieża FarsoWarszawa, środkowa Polska
Architektura: Foster + Partnerzy
Zdjęcie © Aaron Hargreaves/Foster + Partners
Wieża Warszawska, Warszawa
Budynek Biurowy Q22Warszawa
Architektura: Kuryłowicz i Wspólnicy
Fotografia: Sada Investments
Budynek biurowy Q22 Warszawa
Lotnisko CBKMiędzy Warszawą a Łodzią
Architektura: Foster + Partners i Buro Happold
Zdjęcie: Foster + Partnerzy
Lotnisko CBK
Willa RedinKorzo, Śląsk, południowa Polska
Projekt: Architekt Maciej Franta – Kolekcja Franta
Fot. Tomasz Zakrzewski
Apartamenty Villa Redin
Sanktuarium Męczennikówpołudniowo-środkowa Polska
Architekci: Nizio International Design
Foto: Marcin Czechovich
Sanktuarium Męczeństwa w Michino
Dom Living-Ogród w Izbicy
Projekt: Obietnica KWK
Fot. Jakub Sertowicz
Dom w Izbesi
Polska architektura
Komentarze/zdjęcia dot Biuro Mattel, Warszawa, Polska Zaprojektowane przez BIT CREATIVE Strona Witamy.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
„Majestatyczna jasność”: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znajduje nową stałą siedzibę | Wakacje w Polsce
Ochama wkracza do Europy, uruchamiając nowy magazyn w Polsce, aby zwiększyć efektywność
Polska może pozyskać inwestycje w pobliżu